Dvouleté dítě neumí pít z hrnečku

88
7.5.21 14:00

Dvoulete dite neumi pit z hrnecku

Mohly/i byste mi nekdo poradit, jak naucit dite pit z hrnecku? Synovi budou za tyden dva a neumi to. Nerikam, ze je to nejaka zasadni zivotnedulezita zalezitost, ale i mladsi deti to uz umi a jak je jinak sikovny, tohle ne a ne pochopit. Zkousime to uz dlouho a nic. Pije z lahvicky z brckem, anebo z takove te male lahve Rajec s kojeneckou vodou. Umi se dokonce napit i normalne z PET lahve a nepolije se, ale jak dostane kelimek nebo hrnecek, prilozi otevrena usta a je cely polity, pije rad a hodne, a to bych jen prevlekala. Az se otepli, proste asi seberu lahev s brckem a necham ji jen na vylety a doma dam kelimek a hold budu vytirat a prevlikat nebo ho necham v teple do pul tela a snad se to nauci. Hrozne se do toho hrne a je zbrkly a okamzite to vylije. Ucici hrnecek ma a z toho pit umi, rty tam semkne a pije, ale klasicky hrnecek proste ne, to otevre pusu, aby se napil co nejvic a je zlity. Davam mu jen po dne, aby to mel na jeden lok a to zvladne, ale jinak ne. Docela bych uz rada, aby to umel, ale zrovna jidlo a piti je takive nejake u nas, nakrmi se sam lzici, ale vetsinou porad kouka, kde co lita a krmim nakonec ja, protoze by tam sam sedel treba hodinu, nez by to snedl, vidlicku zatim nechce pouzivat a jeste to piti :D. Nejake tipy? Diky ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
635
7.5.21 14:09

Nechala bych byt a nehrotila to.. casem k tomu dozraje.. tohle mi neprijde zas takovy problem..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21497
7.5.21 14:12

A musí pít nutně z hrnku? Mám stejně stare dítě a taky z nej nepije, on by se teda napil, ale jak nevypije cele množství najednou, tak ten zbytek jde lit na zem :roll: tak pije z lahve no, nevidím v tím žádný zásadní problém :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14327
7.5.21 14:17

Ja bych ho taky nechala… Ale jestli to chces nejak aktivně trenovat, tak pro male děti se doporucuje takovy ten klasický panak. Je to male, takze to obemkne celou pusu, ale zároveň to musdi přiložit správně… No a když se polije, je to jen male množství…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
88
7.5.21 14:20

@Kriss Tina urcite nemusi, do skolky ma cas, asi jsem se nechala semlit klasickym “bojem”, kdy me na to ted upozornilo x lidi, ze jaktoze nepije z hrnku jeste, jak uz je veliky, asi by me to jinak ani nenapadlo, jdu si dat studeny hadr na hlavu a malymu zkusim dat toho panaka, jak tady radi nekdo dalsi :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32410
7.5.21 14:23

@LizzieBennet panáka si dej ty a jeho nech být. je ještě malý, nehrotila bych. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2151
7.5.21 14:24

Zkouseli jste netekouci hrnek 360 munchkin? Ten je super. Pije se z nej jak z klasickeho hrnku ale ma vicko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
183
7.5.21 14:36

Tak jako fakt sorry, ale i já se občas poliju. To by to dítě muselo být extra šikovný, aby normálně bezproblemu pilo. Maj takový ten učící hrneček s víčkem a dvěma dirkama, myslím že ho měli v DM, ale před deseti rokama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Meo
24
7.5.21 14:38

Zkuste normalni pruhlednou sklenicku. Kdyz se to ucila dcera, se sklenickou ji to slo, ale hrnkem se vzdy polila, kdyz nevidela, jak to tece.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4494
7.5.21 14:52

Ty jo, moje dvouleté dítě nemluví, nechodí na nočník, nesnáší nové věci.. třeba boty musíme mít pár dní na očích, aby si zvykl. Pití z hrnečku je fakt malichernost. Syn pije z lahve s brčkem taky, však i někteří dospělí. To je maličkost. Věčně si po sobě tekutiny lít nebude :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.5.21 15:07

U nas ctyrleta pije radeji brckem nebo z nejakeho cucatka :nevim: Nechala bych to byt, nevim proc zrovna piti z hrnku lamat pres koleno..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
88
7.5.21 15:15

@Čičorečka muj taky nechodi na nocnik ;) nevim, proc me tohle ted napadlo, ale asi proto, ze maly o to stoji, ale porad mu to nejde, tak asi bych chtela, aby se to naucil uz :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
88
7.5.21 15:18

@Gežitka ja se taky jeste nekdy poliju, o tom zadna :mrgreen: ucici hrnecek mame a umi to s nim, to pochopil hned, ale jak si vezme normalni, tak to dela jinak a mam otevrenou pusu dokoran :D zadna tragedie, pivo s klukama asi brckem pit nebude jednou a ve skolce se to kdyztak douci, spis me zajimalo, zda nekdo mel nejaky trik, zkusim ten pruhledny kelimek, jak tu nekdo navrhuje ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
183
7.5.21 15:33

Teď jsem koukala, maj od aventu nějakou skleničku, od 8 měsíců se silikonovým okrajem. Stojí skoro 300 a i s poštovným to vyjde a 400.Tak nevím, ani ne ročnímu dítěti dávat něco sklenenyho do ruky a ještě ta cena, asi bych do toho nešla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
88
7.5.21 16:04

@Gežitka tak malemu jsoi dva, nicmene investice porad znacna a sklo teda radsi asi ne :mrgreen:, ale presto moc diky ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat