Cukr pro dítě do 1 roku

640
25.5.21 22:04

Cukr pro dítě do 1 roku

Ahoj maminky, zajímal by mě váš názor na přidaný cukr v jídle pro kojence. Žila jsem totiž v domnění, že sladit a solit se nemá do 1 roku dítěte…
Na 6 měsících mi pediatr řekl, že můžu dávat piškot na zavedení lepku. Tak jsem v obchodě koupila sušenky značek Sunar a Hami vhodné pro děti od 6 měsíců (jsem si myslela že budou lepší než piškot) a doma jsem si všimla že obsahují cukr.
Pak jsme taky dostali ovocné přesnídávky hello pro děti od 4 měsíců, taktéž s cukrem :nevim: Tady jsem teda na vážkách, jelikož naše malá (8 měsíců) moc nechce jíst ovocné svačiny - sní mi banán nebo jiné ovoce s banánem, ale bez banánu je to na ní asi kyselé a sní jen pár lžiček (jak kupované tak domácí) a banán nemůže jíst taky pořád, že. Tak zvažuji, že bych zkusila ty slazené… :think:
Co vy, dávali jste slazené jídlo dětem do 1 roku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4420
25.5.21 22:11

Tak kromě Hello jsou prakticky všechny presnidavky bez cukru. Pokud jdeš po ceně, bez do DM, mají tam obrovsky vyber a je to v bio kvalitě.

Susenku od Sunarku dávám tak jednu týdne, když prudi jak blázen a chci ho zabavit. Kdysi dávali dětem med na dudlík a přežili to. Trocha cukru je nezabije, ale zrovna u ovoce mi to přijde úplně mimo. Samo o sobě sladké je a nemusí to být jen banán.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1790
25.5.21 22:15

Presnidavky jsem delala vlastni, kvuli lepku jsem davala treba kuskus. Jako nejakou tu susenku nebo v lete zmrzlinu taky ochutnali, ale cukr jsem do deti fakt necpala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9682
25.5.21 22:15

Piškoty jsem dávala ty mekky z Lidlu. Jinak s cukrem do roku nic. Na plno vecich je napsaný, že jsou vhodný, ale miminku do roku bych to nedala. Domácí ovocný presnidavky jsem doslazovala glukopurem, fukropurem když se mě zdály kysely.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
701
25.5.21 22:26

Ta informace o věku je spíš o tom jak moc je to jídlo rozmixované. Kapsičky (ovocné přesnídávky) jsou i neslazené a určitě bych dítěti ty sladké nedávala. Nekupuju to ani našim dětem a to jsou nejmladšímu už čtyři. Většina dětských výrobků je nehorázně přesazená, já když u nejstaršího syna prvně začínala s příkrmy byla úplně v šoku. Všechny miminkovské sušenky, kaše, ochucený mlíčka, granulované čaje jsou narvaný cukrem. Chce si to přečíst složení a vychytat značky a druhy které jsou bez cukru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13498
25.5.21 22:27

Davala jsem normalne detske piskoty nebo nejake ty specialni detske susenky. Dve z mych trech deti mohly jist banan porad :mrgreen:. Den bez bananu jako by nebyl. Ony ty deti jsou konzervativni, davala bych prubezne ochutnat neco jineho a pak klidne ten milovany banan.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
562
25.5.21 22:29

Snažila som vyberať veci kde cukor nie je. Presnidavky od Hami, ale i tie lidlové cukor neobsahujú. Sklamal ma Sunar, vlastne všetko čo je od sunaru, aj keď je na písané napr že od 6 mesiaca a pod, obsahujú neskutočne veľa cukru. Ostatné skoro vôbec. Celkom sa tomu samozrejme vyhnúť nedá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1222
25.5.21 22:37

Dívej se, umřít na to neumře, ale nic dobrého jí to nepřinese. Taky neplatí, že úderem 12. měsíce má začít futrovat vše ve velkým. Prostě čím míň si ji cukrem a nezdravostmi navykneš, tím lépe, mít to nemusí vůbec. Sladké je ovoce prakticky každé, které je zralé. Čili teď nic, možná nějaká exotika. Za měsíc už budeš mít všechno přímo na zahrádce. Takové meruňky, jahody, meloun, hruška - jsou sladké až až, pokud nechytneš po umělém ovoci, které zraje v kamionu, že. :think: Stejně tak piškoty, sušenky, ochucené jogurty…někdo tím dítě krmí běžně, tak je na tobě, co si zvolíš. Že ožužlá za měsíc tři piškoty se nemá co stát, ale na druhou stranu, na lepek se dá zvykat i kusem pečiva, testovinou, kuskusem apod. a nemusí se to považovat za standard. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1460
25.5.21 22:45

Kupuju kapsicky Kubik, nejsou doslazovany a nejsou ani trpky, mala mi sni z presnidavek jen tyhle, a to jeste jen obcas. Docela dost hlidam co mala ji.. uz ji s nami, takze malo solime. Coz prospelo i nam, uz jsme si zvykli a ani si nedosolujeme. Musim tedy rict jak uz tu nekdo psal, ze cokoliv od Sunaru je samy cukr a o dalsich srajdach nemluve… ono i to jejich UM ma celkem neoslnive slozeni. Ale bohuzel, kazda vec ma sveho kupce…a dokud budou lidi kupovat a jist srajdy, budou to dal smele vyrabet 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
283
25.5.21 23:17

Já dávám ty kapsičky denně na svačinku :nevim:
přiznám se, že složení jídel vůbec nečtu, jsem v tom úplně mimo. Nevím ani kolik čeho mám v tom složení sledovat.
Dívám se jen po tom od kdy to dítěti můžu dát.
Nemyslím si, že by to dítěti nějak ublížilo.
Naopak se spíše bojím toho, že kdybych ho držela úplně od cukrů, a pak mu babičky dávaly sladké dobrůtky, tak ho ty dobroty budou lákat mnohem více.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
394
25.5.21 23:23

Dávala jsem synovi vše, co je vyrobeno pro děti a označené s použitím svého rozumu.
Jídlo jsem mu lehce solila, jinak mu to nechutnalo a nedivím se. Spíš si myslím, že se to nemá přehánět.

Stačí si přečíst složení a všechno je hnus.
Teda kromě HIPP, to je sice hnus taky, ale aspoň víc ovládnutej, ale drahej.
Ted ma syn 1.5 roku a ji opravdu vsechno, nevybírá si. Od rajčete, po zelí, maso, šunky, salámy, sýry atd… jen to nezdravé prostě nemá pořád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18935
25.5.21 23:27

Ja do roku fakt jen zeleninu, maso, nejake to ovoce. Ja do prvniho roku fakt hodne kojim, prikrm zavadim pomalu, tak se toho moc nestihlo. Na svacinu treba zuzlaly kolecko okurku, kdyz uz jsem chtela necim zabavit.
Vlastne jedine dite, kde jsem dbala na zavedeni lepku v urcitem veku (a ne piskotama), ma paradoxne jako jediny spatne traveni. :? Mne spis vadi to, ze si dite na sladkou dite zvykne a pak nechce moc to ostani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
636
26.5.21 00:39

Stačí koukat na složení, spoustu přesnídávek, kapsiček i tyčinek seženeš bez cukru, bez šťáv z koncentrátu a milionu zbytečnývh ingrediencí. Já ráda nakupuju v DM, tam mají doat výběr, zvlášť ty jejich značky (DM Bio a Babylove).
Neberu to striktně že se dítě nesmí na cukr ani podívat, ale proč ho do něj cpát zbytečně, když ty přesnídávky jsou sladký samy o sobě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50913
26.5.21 02:15

Neřešila jsem to a třeba piškoty v klidu dávala. Stejně tak jsem někdy koupila přesnídávku a neřešila, jestli v ní je nebo není cukr. Ona třeba taková meruňková přesnídávka je bez toho přidaného cukru nepoživatelná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1460
26.5.21 04:45
@dracula-s píše:
Dávala jsem synovi vše, co je vyrobeno pro děti a označené s použitím svého rozumu.
Jídlo jsem mu lehce solila, jinak mu to nechutnalo a nedivím se. Spíš si myslím, že se to nemá přehánět.Stačí si přečíst složení a všechno je hnus.
Teda kromě HIPP, to je sice hnus taky, ale aspoň víc ovládnutej, ale drahej.
Ted ma syn 1.5 roku a ji opravdu vsechno, nevybírá si. Od rajčete, po zelí, maso, šunky, salámy, sýry atd… jen to nezdravé prostě nemá pořád.

Nasi budou v zari dva roky, ale teda salam ani sunku jeste neochutnala a ani neochutna, ani parek.. Natoz treba tavenak. Nejsem striktni, ale kdyz se clovek fakt podiva na slozeni, nevidim duvod proc ji zasi*at traveni uz takhle od mala… Ale kazdemu dle sveho rozumu a uvazeni.

Příspěvek upraven 26.05.21 v 06:26

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat