Psychický teror - nedokážu odejít, proč?

10
22.1.20 10:38

Psychický teror - nedokážu odejít, proč?

Ahoj.

Proč je těžké odejít od člověka, který mě pomlouvá, nerespektuje, posmívá se mi, ponižuje, hádá se… Uráží, když vše neodsouhlasím a mám vlastní názor i v naprostých maličkostech? Proč si sakra nesbalím věci a už nejsem dávno pryč? Bývala jsem zdravě sebevědomá a byl o mě zájem. Ale našla jsem si chlapa, který ze mě udělal trosku. V ničem si nevěřím a začínám padat do depresí. Často mě přepadává nezastavitelný pláč a pocit, že si nedokážu uvařit ani čaj.

Ten, kdo nebyl ve stejné situaci mě nikdy nedokáže pochopit. Když jsem tu před lety četla diskuze od žen, které jsou fyzicky nebo psychicky týrané, také jsem nerozuměla tomu, že s takovým člověkem jsou a neodejdou. Ono to jde postupně, člověk si zvyká a neuvědomí si, že už se potápí… Ztratí veškerou sebeúctu a sebevědomí a točí se v kruhu, ze které se vystupuje čím dál hůř.

Prosím tedy ty, které to nezažily a chtěly by mě urážet, ať se zdrží komentářů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

50
22.1.20 10:39

Stockholmsky syndrom

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.1.20 10:43

Partner má asi nějakou poruchu osobnosti a ty jsi k němu v závislé pozici. Někdo tvrdí, že teprve až si závislá osoba plně uvědomí své postavení a realitu toho vztahu, je schopná odejít, ale nevím…

• Nahlásit
  • Citovat
3065
22.1.20 10:45

Stockholmsky syndrom, obet psychicke manipulace se nedokaze od agresora odpoutat, je to velmi caste o dom. nadili, logiku v tom nehledej, ale urcite psychoterapii..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1055
22.1.20 10:48
@Happy-Bmi píše:
Stockholmsky syndrom

Presne tyto 2 slova jsem si vybavila. Pak taky Syndrom varene zaby. Zakladatelko, neco si o tom nastuduj a obrat se na odbornou pomoc. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.1.20 10:48

Pistatelka 1

@liaz
Také jsem zažila - ještě jsem toho člověka po tom všem milovala a i po udání na PCR se k němu vracela a zase odchatela, asi po 4.návartu jsem si uvědomila, že takhle dál nemůžu, že na to nemám s nim byt a odpustit mu vše co mi udělal.
Nyní i po X letech se ho bojím i potkat, vím, ze si nic nedovolí ale bojím se…
Jak píše @Happy-Bmi Stockholmský syndrom :,(

Prosím o zachování anonymu, je to pro mě hodně citlivé a v případě raději smazat, děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
10
22.1.20 10:50
@Happy-Bmi píše:
Stockholmsky syndrom

Ten pojem neznám, kouknu se co znamená, děkuji.

@Anonymní píše:
Partner má asi nějakou poruchu osobnosti a ty jsi k němu v závislé pozici. Někdo tvrdí, že teprve až si závislá osoba plně uvědomí své postavení a realitu toho vztahu, je schopná odejít, ale nevím…

Ano, dle mě je strašně nesebevědomý a zamindrákovaný. Jak kdyby si to snažil nahnat na mě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.1.20 10:55

Nikdo ti nadavat nebude, ale litost ti vubec nepomuze :nevim: nic jineho nez prace na odchodu se poradit neda. Urcite jsi slysela o Rosa, Bilem kruhu bezpeci, na idnes je poradna pro tyrane zeny, tam pani Prokopova nabizi mnoho kontaktu.

To nejdulezitejsi je ale na tobe. Ja nemela takoveho teroristu, ale uz to, co predvadel, me decimovalo. A kdyz mi rekl, ze jsem sice hrozna, ale ze uz to se mnou nejak doklepe, tak to byla ta posledni kapka. Pri predstave, ze od 31 let, kdy jsem se povazovala za mladou a hezkou a plnou zivota, se nekdo bude OBĚTOVAVAT, aby me mohl mucit a deptat az do me smrti, jsem nasla silu a odešla. drzim palce :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
110
22.1.20 10:56

Protože ti vtloukl do hlavy, že bez něj nic neznamenáš a nic nedokážeš, je to prase.

Submisivní ženy se rady vážou, neznamená to, že nejsou sebevědomé. Ale mají rády tu fixaci, bezpečí, rády dávají. Tohle hovado to prostě využilo, přitáhlo a ničí tě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
22.1.20 12:22

@PaníKadrnožková Nechci litovat. Spíše jsem doufala v nějakou radu nebo vlastní zkušenost s dobrým koncem. Ty jsi mi poradila, děkuji. Tebou napsané organizace jsem neznala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
22.1.20 12:23

@Permon Připoměl jsi mi, že mi říkává, že bez něj bych to nezvládla. Dříve jsem tomu vysmála, ale teď o sobě hodně pochybuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
110
22.1.20 12:40
@liaz píše:
@Permon Připoměl jsi mi, že mi říkává, že bez něj bych to nezvládla. Dříve jsem tomu vysmála, ale teď o sobě hodně pochybuji.

Tohle jsou základy, všeobecně známé, lze to použít tak, že je ženská spokojená a nabíjí jí to energií a nebo k naprostému zničení.

On sám nemá sebevědomí, získává ho skrze to, že tě ničí. Že se po tobě může povozit, protože jinak nic neznamená.

Kdo on je, jakou má práci, vzdělání, co dokázal, jaká je rodinná situace? Projdi si to, někde je frustrace kterou si kompenzuje tím, že likviduje ženskou.

Vzpomeň si na to jak jak žila bez něj, co vše jsi zvládala, proč bys to nyní bez něj neměla dát?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.1.20 13:14

Co chtěl říct tím, že bys to bez něj nezvládla? Byla jsi v nějaké krizi a on ti pomohl?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
22.1.20 13:46

@nakreslenypanacek Asi žít a být. Nevím jak to myslel. Bylo to takové obecně. Že bez něj nejsem nic. Před rokem a půl jsem se s ním rozešla a odstěhovala se. Bydlela jsem asi měsíc a půl sama. Cítila jsem se skvěle. Domů jsem se těšila, postupně jsem začala být uvolněná, dobře se mi spalo. Ale uprosil mě zpět. Dávám mu dost peněz, takže kdybych se odstěhovala, budu na tom finančně minimálně stejně. Jde jen o to udělat ten krok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
22.1.20 13:47

Asi se zeptám hloupě, ale myslíte si, že bude lepší odejít?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama