Puberťák a spaní

3156
24.7.13 22:25

Puberťák a spaní

Holky prosím o radu, malá je v pubertě, mlátí to s ní řádně, pořád brečí, nikdo ji nemá rád… prostě klasika. :-) Co mě děsí jsou ale šílené hysterické výlevy, dříve to bylo jen z pavouků, těch se bojí odmala. Teď má, ale většinou v noci hysterické záchvaty, že slyší řinčet řetězy, já tedy nic neslyším. Slyšela je i u babičky, takže to není vázáno na domov. V pokoji s pí s bráškou, sama by se bála, ložnici máme přímo naproti, takže slyším vše. Kdysi byla na MR mozku a má tam cystu, která však nic nedělá, kontrolní MR před půl rokem OK, takže si říkám, že patologického původu by to být nemělo. Neměla jste někdo něco podobného, chtěla bych ji pochopit.. :-) Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

valkil
24.7.13 22:29

A věk dcery?

• Citovat
  • Upravit
3156
24.7.13 22:34

Je ji 10, ale má diagnostikovanou předčasnou pubertu- takže podle moderní medicíny a propočtů je jí 12,5..-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15327
24.7.13 22:39

Tak to je ale docela specifická situace, zralá na hooodně individuální postup - tady asi žádné obecné zkušenosti nebudou mít smysl.

Na Tvém místě bych se rozhodně poradila s dětským psychologem - nemám sice ještě tak velké dítě, ale toto by mi nepřišlo v pořádku ani u dítěte bez cysty na mozku a bez diagnózy předčasné puberty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1714
24.7.13 22:44

Naprosto souhlasim s BohunkouP. Ze by halucinace?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.7.13 22:59

@k.a.c.k.a.1 moje dcera má divoké spaní, křičí ze spaní, nebo se hádá, někdy i směje, a je to opravdu hodně nahlas, slyším ji přes dvoje dveře. Není uplně standartní dítě, má lehkou mentální retardaci, chodí do normální ZŠ a má individuální plán. Teď jsem ji na 30 objednala k psychiatrovi, myslím že je potřeba celkové zklidnění :nevim: takže asi prášky, nevím. Hodně řeší co se děje přes den, to je kolikrát poznat z toho jak mluví, je jí 14.
Být tebou tak bych s ní někam zašla, protože normální mi to nepřijde :nevim:

Anonym, nikdy nevím kdo to tu může číst a nechci aby se dceři ve škole smály ještě víc :(

K.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
24.7.13 23:32

Ahoj,
jak často to bývá? Skoro každej den? Nebo jen občas?
A ještě důležitá otázka: neudálo se v rodině nějaká změna? Nebo v jejím okolí? Neprodělala nedavno nějakou náročnější nemoc (horečky)?

Já jsem v 11ti letech začala v noci hrozně blbnout - ale nevědomky. Chodila jsem po bytě, mluvila s našima, ale pak jsem o tom nevěděla… třeba jsem se s nima hádala, ať jdou do objeváku, protože v kuchyni teď pojede vlak apod. Nebyla to ani klasická náměsíčnost.

Nicméně to pak po pár měsících přešlo samo. Když to později mamka řešila a u Dr., tak se dopátraly hypotézy, že to mohlo souviset s tím, že moje segra začala študovat a přes týden bývat na intru, tudíž já poprvé v životě sama v pokojíku - to byla ta startovací změna. Druhá varianta byla, že mozek ještě blbne po příušnicích, který jsem měla nějakou dobu před tím.

Držím palce. Může to být přechodný blbnutí, ale taky nemusí. Spolužačce se rozjela schizofrenie tím, že si začala v pokojíku nahlas nadávat :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
4263
25.7.13 08:44

Taky si myslím, že to jsou halucinace :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3156
25.7.13 15:11

Holky není to pořád, je to jen někdy, a když se zamyslím je to vždy kolem úplňku, že by se opravdu jednalo a nějakou náměsíčnost? Zkusím asi zatít k tomu psychologovi, jen jsem si myslela, že třeba někdo to má doma podobně. děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama