Nechce spát - 8 měsíců

19.7.13 23:29

nechce spát - 8M

Ahoj holky, prosím o radu.
Malému bude za týden 8 měsíců a poslední asi měsíc má problémy usnout - trvá mu strašně dlouho, než večer zabere. Dřív usínal hned a sám :( Přes den spí 2× - dopoledne a odpoledne a usne téměř ihned. No ale večer, po klasickém rituálu - koupání, kaše a spát se v posteli začne převalovat, hopsat a je strašně neklidný. Když odejdu, začne břečet a postupně řvát. Vydrží to i 15 min, což už já ne… Držení za ruku nepomáhá, ani hlazení. Když si ho vezmu k nám do postele, tak dělá to samé a příliš ho to neuklidní. Prostě mu to trvá i 1,5hod. :zed: Dávám ho spát tak v 8. Myslíte, že ho mám dávat spát později? nebo co s ním? nechci, aby se naučil usínat se mnou. Díky!:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2049
19.7.13 23:35

Asi neporadím, ale možná tě to uklidní :mrgreen: Nám se to taky ze dne na den takhle zhoršilo :roll: Nevím čím to…Ale i přes den, takže kdykoliv jde spát, je to s cirkusem. Ale já teda řvát nenechávám, ale hladím a uspávám :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2049
19.7.13 23:40

Jo, a dát spát později nám nepomohlo, stejně si ten cirkus neodpustila. jen později usla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3257
19.7.13 23:51

Kolik hodin spí celkem denně? Jak dlouho spí druhý spánek a za kolik hodin pak jde spat večer v těch 20 h?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4809
20.7.13 00:23

Zakladatelko, my to mame to samé :roll: zniceho nic zacala mala pred spanim ‚zlobit‘ ja to pricitam zoubkum, protoze se i v noci casto budi s brekem :nevim:,kdy ji musim s postylky vyndat a uhoupat. Nase chodi spat az v 10 8o a to jsem jeste rada, driv neusnjula pred 11 vecer :( a vstava v 6 na kojeni a pak vydrzi (to uz u nas v posteli) obvykle spat tak do pul 9. A pres den toho taky moc nenaspi. Dava si tak 4 desetiminutovky, v kocarku vydrzi i pul hodky. Vyjimecne spi hodinku vkuse.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.7.13 00:37

Možná mu klesla potřeba spánku, zkus ho namísto v 8 dávat spát v 9, třeba je ještě moc čilý.. U takhle malých dětí se vše strašně mění a někdy dá zabrat nastolit nový všem vyhovující režim.. Časem už třeba nebude potřebovat spát přes den 2×, ale jen 1× nebo si zkrátí ty denní šlofíčky a zase se posunete s večerním ukládáním na osmou nebo sedmou.. Důležitější je dle mně jak usíná a ne kdy.. Radši v 9 sám a v klidu než v 8 po velkém uspávání, uhoupávání apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
22.7.13 13:03

Ahoj, prosim o radu
mam 6 tydenniho chlapecka a ve dne vubec nespi, jen v kocare aa to venku, jak dojedeme domu hned to pozna, ale je klidny, neplace, jen kope nozkama a ruckama, nemusim se bat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
11.1.14 20:39

Ahoj mam problem se synem, taky mi nechce spat, ma 7 mesicu, do pul roku se to dalo ale poslednni dobou je to horsi, usina az v 11 a myslim ze by to zvladl i pozdeji a k tomu vsemu spi s nami coz je chyba, uz to vim ale jinak proste neusnul, tak ted nevim jak do postylky, uz se naucil sam sedet a v postylce uz sam stoji a kdyz ho tam necham stoupne si a rve, pres den chodime jen odpoledne ven, dopoledne ne ale nekdy usne i doma a nekdy taky ne a navecer jeste kolem 5 usne ale na hrudi, urcite delam neco spatne ale nevim jak z toho ven a vecer po 8 usne necham ho chvily u sebe pak ho chci dat do loznice a to krici, a taky sam se naucil od 5 mesice spat na brise, usne na zadech a automaticky se obrati na bricho, nevim jak dal, kdyz uz tak bych aspon vvecer chtela mit klidek treba u telky, poradte prosim :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Run
20713
11.1.14 20:44

No chce být s tebou, já jsem zastánce společného spaní. Tak si ho nech u sebe nebo si pročti Estvillovu metodu - ale u toho bude řvát, s tím musíš počítat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.1.14 20:47

Co bys měla dělat špatně? Je to malý dítě, chce maminku. Syn beze mě taky neusne, potřebuje mít jistotu, že je maminka s ním a může v klidu usnout. A večer, když ti usne, tak se při přenášení probudí? Já ho nechám vytuhnout a přenesu, až jsem si jistá, že je stoprocentně tuhej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5210
11.1.14 20:50

Co nastavit pravidelný režim. Já malý nastolila pravidelné doby spánku a to od 11,od 15 a od 20hod a když se začne blížit ta její hodinka tak začne byt unavená. Me by zase neusnula u me. Protože ji hrozně zajímá můj obličej, tak ho zkoumá, trhá řasy, picha do oči a tahá rty. :mrgreen: takže u nás jen postylka, pravidelný rezim a je pohoda.

Příspěvek upraven 11.01.14 v 20:51

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
369
11.1.14 20:50

Ahoj,
celkovy spanek u tak malych deti je asi 15hod celkem, z toho pres den asi 3 hodiny.
Davam spat do postylky, nejlepe v 19hod, tj. doporucovano podiatry. (vycteno z anglickych casopisu).
Jinak pravidelny rezim je zakladem spokojeneho ditete. Takze porad to same, hlavne vecer. Vecere, koupel, spanek.
Dite neni hloupe a pokud usne u tebe, nehce pryc. Predstav si, ze usnes na teplem miste, kde slysi srdce a nejednou te nekdo da na studenou matraci! To by se nikomu nelibilo.
spani na brise je normalni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
398
11.1.14 20:53

@adame hmmm… režim, režim, režim. Čím později začneš, tím větší boj to je, ale vždycky to jde. Taky jsem strašně moc chtěla spát se synem, ale moje teta dětská sestra co dělá s miminky mi to rozmluvila - že pak bude se spaním problém. NAvíc malý měla po týdnu života apnoe a byl to risk. Dávala jsem ho tedy ihned spát do postýlky, i když při nočním kojení nebo nad ránem k sobě do postele taky. Zlaté pravidlo od začátku bylo : noční kojení, přebalovaní za šera a žádné hraní ani mluvení na miminko. Tohle pro mě taky bylo pokušení protože to byla jediná doba kdy neřval, ale krásně komunikoval. Holt, musela jsem zatnout zuby. Ale ze všeho nejdůležitější je večerní rituál : okoupat - napapat - spinkat. Nemusí to být rigidně ve stejnou dobu, ale ten sousled činností je nejdůležitější. Každý večer musí probíhat stejně. My si říkáme i pohádku, pořád tu stejnou a taky usíná s plínkou („talisman“). Dnes už udělám to vše (trvá cca půl hodiny), položím do postýlky a odcházím. Když se mu nechce spát tak si hraje vzadu v postýlce s hračkami a je potichoučku. Ví že je čas nočního klidu (má 10m). Děti potřebují jistoty a mají rádi opakování. Opakování je pro ně jistota- to že ví co a jak se bude dít jim každý večer dává jistotu. Mě malý spí od 4 měsíce celou noc a od té doby si můžem dovolit zajít na večeři nebo do kina (vždy někdo hlídá, malý se nebudí). Kluk ani neví že jsme někde byli a my si můžeme i užívat. Přeji ať to brzy překonáte :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7449
11.1.14 20:59

@adame Pokud něco děláš, musíš být přesvědčená, že je to dobře. Pokud cítíš, že tě spaní s dítětem v posteli nějak „omezuje“ (časově - musíš tam být s prckem, společensky - role matky X manželky nebo jinak), asi to chce změnu. Naše, když se naučila stát, vstávala v postýlce pořád a řvala. Tak jsem vždy přišla, vrátila dudlík, položila a odešla. Trvalo to asi týden, možná 14 dní (jako ostatně každá nová věc v jejím životě - otáčení, sed, lezení, stoj) a od té doby je to dobré, klidně se postaví, ale zase sama lehne.

Naše malá usíná v postýlce a jedině tam. Měla období, že tam prostě nebude, ale já ji prostě do postele nechtěla a jiné usínání, než sama v postýlce, jsem také proktikovat nechtěla. Takže jsem jí tam dala, pohladila, pustila kolotoč a odešla. Ze začátku nic moc, ale postupem času lepší a lepší a teď běžně usíná sama do cca 10 minut od položení. Máme uspávací rituál a ona už pak ví, co bude…

Jinak přes den - naše do cca 7.měsíce spala 3× denně - cca 10-11, 13-14:30 a pak 16-17h (do nějakého 5.měsíce spala ještě 18:30-19h, což měla jako takový předspánek před hlavním spaním od 20h). Spala pouze a jedině v kočárku, takže buď se šlo ven a nebo jsem uhoupala v zimní zahradě v korbě od kočárku, když byla už ve sporťáku, musela jsem ven vždy (taky opruz, ale bohužel) a tam, jakmile usnula (většinou do 15 minut), tak jsem mohla kamkoli, klidně krám, sednout si do kavárny, to jí bylo jedno. Klidně v kočárku usnula přímo v restauraci, ale musela jsem jí uhoupat. Taky to nebylo ideální, ale lepší, než nechat řvát a nebo nutit postýlku. Do té přes den dospěla až někdy v 10.měsíci…

A u nás platí - rituály a cca stejné časy jsou základ úspěchu 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8957
11.1.14 21:22

Jak už je napsáno přede mnou chce to pravidelný spánkový režim a rituály. Děláš chybu v tom, že ho necháš spát ještě před nočním spaním tak pozdě - pan není dostatečně unavený a je to boj. On by měl vstávat nejpozději ve 4 hodiny odpoledne a až do těch sedmi půl osmý být vzhůru. Nech ho zívat, mnout si očíčka - dokud nefňuká neřeš to. Vykoupat, napapat a spát - měl by odpadnout a spát tvrdě a klidně, takže přesun do postele by měl být v klidu. Čím je dítě starší tím míň spánku potřebuje ale jsou pochopitelně dny kdy je všechno jinak. Někdy třeba nebude vůbec odpoledne spát - to ho dávám večer spát o hodinu dřív. Jindy naopak spí o hodinu dýl - nebudím ho, ale ukládám do postele o hodinu později.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama