Půjčka mateřská, rodičák

Anonymní
26.5.20 13:33

Půjčka mateřská,rodicak

Ahoj mám dotaz, bral si někdo půjčku na mateřské (rodičovské)
Popřípadě jakou vám dali?
Vyskytla jsem se v tíživé situaci a potřebovala bych nejake peníze na bydleni
Dekuju

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

16910
26.5.20 13:36

A budes to mit z ceho splacet? Ja si na rodicaku poucela na auto, abych mela jak jezdit kdyz sem nastupovala do práce. Ale měla sem půjčku predschvalenou v bance a taky se mi na účtu otocilo vic peněz než jenom ten rodicak. Hlavně si neber u nebankovky, to je nejkratší cesta k exekuci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2544
26.5.20 14:01
@Anonymní píše:
Dekuju

v zásadě obvykle platí obrátit se jako na možnost první volby na svou banku, kde tě znají, často už je tam předschválená půjčka nebo kontokorent..
pokud už máš ale záznamy v registrech apod., tak se obrať radši na rodinu než na nebankovky.. ony sice lákají některé na první půjčku „bez úroku“ apod., ale ve skutečnosti to tak úplně není, chce to se opravdu důkladně podívat na smlouvu.. hlavně nedoporučuju rychlé půjčky a Proficredit a podobné společnosti, kde ze 20tisíc zaplatíš 40.. bacha na to.
Pokud je to opravdu velmi akutní a velmi tíživé a už máš někde problém, tak zkus Provident na účet (NE Týdenní - kam ti chodí vybírat týdně pracovník, to je úplné dno..), když je bezhotovostní, tak je ten úrok přijatelnější.. bude tam ale zřejmě u první půjčky limit (10-15tisíc..), tak záleží, zda by ti to stačilo..
taky nedoporučuji rychlé kreditky, které vyčerpáš bankomatem, to je nejhorší možný způsob naložení s kreditkou, po bezúročném období tam naskočí šílený úrok a poplatky a spácíš x měsíců jen úroky, skoro nic na jistinu…
nemůžeš se obrátit na rodiče?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15012
26.5.20 14:03

Záleží na tom, kolik ti mesicne z toho rodicaku zbyva pravidelně na konci mesice.. S tim, ze jeste musis mit rezervu, kdyby cokoliv. Pokud ti nic nezbyva, nebo jen nejaka zanedbatelna castka, pak bys nemela stejne z ceho pujcku splacet.. A pujcovat si, kdyz nemam jistotu, ze budu mit cim tu půjčku zaplatit, aby mi zbylo na najem, jidlo pro me a dite.. Je nejvetsi hloupost. Neco jinyho je, vzit si pracku na splatky a platit 500 mesicne, nez si pujcit na bydlení (stejně nevim, co si pod tim mam predstavit)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4663
26.5.20 14:12
@Anonymní píše:
Dekuju

Proč se neobrátíš na rodinu, ti by ti snad půjčili bezúročně…?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7789
26.5.20 14:13
@Anonymní píše:
Dekuju

Uz zase :roll: ti nestacila jedna diskuze dopoledne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2351
26.5.20 14:56

Půjčka od tvé banky, případně kontokorent, rodina, brigáda… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
26.5.20 15:01
@Anonymní píše:
Dekuju

Nikdo to nepůjčí, nemáš z čeho splácet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.5.20 21:31

@Lucy75 děkuju za informaci a pomoc.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.5.20 21:33

. @tereza12345
Musely jsme se odstěhovat z bytu (majitel prodává)
Takže tak…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.5.20 21:34

@truelly samozřejmě kdyby ta možnost byla, tak se tu ani neptám.

• Nahlásit
  • Citovat
2544
26.5.20 21:38
@Anonymní píše:
@Lucy75 děkuju za informaci a pomoc.

není zač.. pracuji s těmihle lidmi, často za to ani nemohou, prostě souhra blbých okolností, náhod, špatné rodinné zázemí, nikdo jim nepomůže, tak spadnou do dluhů a pak ještě víc a víc..
nemám ráda tohle generální odsuzování na e-miminu a kdekoliv jinde.. Nikdy nikdo nevíme, jak se nám osud zamotá.. tím neobhajuji skutečně finanční negramotnost, ale fakt se může stát, že člověk nemá na kauci.. a to má jít pak pod most nebo jak??
byla jsem u pár lidí oběšených nebo lehnutých si pod vlak právě kvůli těmhle věcem- absolutní pocit životního selhání a neviděli „světlo na konci tunelu“.. přitom šlo třeba jen o „pár tisíc“.. nebo blbou exekuci..
opravdu nerada vidím, když se tu šmahem všichni hážou do jednoho pytle, že kdo má nebankovní půjčku, tak je totální životní looser.. není… prostě má jinou životní situaci, než někdo jiný..
držím ti palce a hlavně pořádně čti smlouvy a spočítej si úrok! pa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.5.20 22:30

@Lucy75 za takové názory jsem hrozně ráda.
Spousta lidí to prostě nechápe.
Strašně ti děkuju, budu.

• Nahlásit
  • Citovat
2544
28.5.20 12:59
@Anonymní píše:
@Lucy75 za takové názory jsem hrozně ráda.
Spousta lidí to prostě nechápe.
Strašně ti děkuju, budu.

není zač, drž se a hlavně opatrně.. na vše se pořádně zeptej, někdy jsou smlouvy napsané tak složitě, že tomu normální člověk vůbec nerozumí… držím ti palce, už jsi to nějak dořešila?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama