Mate životko?

544
25.5.20 14:53

Mate životko?

Ahoj holky, mate zivotko? Pokud ano, kolik platíte? Nám nabídli 2170 Kč pro 4 člennou rodinu. A jestli nemáte, proc?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4466
25.5.20 14:58

Cauky, máme, ale každý zvlášť. Ta rodinna moc nemusím kvůli tomu, když chceš něco změnit atd. Já platím 1000, manžel 1300 a syn má asi 560 Kč… dlouho jsem pracovala ve finančnictví a pojištění je pro mě základ. Lidi si neustále pojistuji majetek, ale sebe ne :nevim: ale každého vec… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10763
25.5.20 15:00

Máme životko a manžel v tom má i pojištěnou nemocenskou od 14. dne 500 Kč na den, platíme pro všechny 4 měsíčně 1640Kč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3724
25.5.20 15:01

Mám, kvůli hypotéce. Mám dvě, dohromady platím asi 1100.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
482
25.5.20 15:01

@Verurizeckova Já jsem měla pojištěný byt. Když mě sousedi vytopili (= stála mi voda do výše několik cm v kuchyni), tak jsem od pojišťovny neviděla ani korunu. Takže informace, že každý pojišťuje majetek, nesouhlasím s tím. Já majetek pojištěn už nemám, jsem vyléčena.

Příspěvek upraven 25.05.20 v 15:02

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.5.20 15:02

Měli jsme jako rodina. Teď jsem sama a mám také. Syna pojistil exmanžel k sobě. Přijde mi to jako pojistka, že se nic nestane. Znáš to…jsi pojištěný a nepotřebuješ to…zrušíš ho a do měsíce průšvih… :jazyk:

• Citovat
  • Nahlásit
5706
25.5.20 15:09
@JanaKr píše:
@Verurizeckova Já jsem měla pojištěný byt. Když mě sousedi vytopili (= stála mi voda do výše několik cm v kuchyni), tak jsem od pojišťovny neviděla ani korunu. Takže informace, že každý pojišťuje majetek, nesouhlasím s tím. Já majetek pojištěn už nemám, jsem vyléčena.Příspěvek upraven 25.05.20 v 15:02
Česká pojišťovna?
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25892
25.5.20 15:18
@Zumpa píše: Česká pojišťovna?

Ta už v roce 1990 řekla mámě, že ji po vytopení sousedy zaplatí vymalování pouze té jedné pokojové stěny s mapami. :mrgreen:

Pojištění máme různá. U syna nám vyplatili hospitalizaci a úraz, dobrou zkušenost máme i s pojistkami na auto.
Nic jiného jsme zatím uplatňovat nemuseli. Klepu na dřevo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.5.20 15:18
@santape píše:
Ahoj holky, mate zivotko? Pokud ano, kolik platíte? Nám nabídli 2170 Kč pro 4 člennou rodinu. A jestli nemáte, proc?

Klasické životní pojištění nemáme. Máme úrazové, pojištěné následky úrazu. Smrt pojištěnou nemáme nebo jen na velmi málo. V případě smrti by se dědil majetek, proto jsme nechtěli pojistovat smrt. Ale třeba na to máte jiný názor, ráda si přečtu argumenty proč mít pojištěnou smrt. (hypotéku nemáme).

• Citovat
  • Nahlásit
11506
25.5.20 15:25
@Anonymní píše:
Klasické životní pojištění nemáme. Máme úrazové, pojištěné následky úrazu. Smrt pojištěnou nemáme nebo jen na velmi málo. V případě smrti by se dědil majetek, proto jsme nechtěli pojistovat smrt. Ale třeba na to máte jiný názor, ráda si přečtu argumenty proč mít pojištěnou smrt. (hypotéku nemáme).

U nás má pojištěnou smrt manžel - je živitel, máme 2 malé děti. V případě úmrtí by sice děti měly nějaký sirotčí důchod a já vdovský, ale určitě by to nevyřešilo výpadek příjmu (a já v režimu s dětmi s vysokou nemocností nemám šanci vydělávat tolik jako on). To, že nám v rodině zůstane majetek je jedna věc, ale nemáme ho tolik, abych třeba prodala polnosti a bylo na obživu. Majetek (dědictví) potřebujeme využívat.
Já třeba pojištěnou smrt nemám, protože můj výpadek příjmu by nebyl existenční riziko, raději jsem tak tou částkou pojistila vážná onemocnění.
A pojišťovat smrt u dětí mi přijde jako hyenismus, to snad nikdo příčetný neudělá.
Za mě má tedy smysl pojištění smrti u hlavního živitele, jehož odchod by znamenal výraznou díru a snížení životní úrovně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.5.20 15:29

Mám životko dohromady s úrazovým, na sebe a dvě děti. Na děti se mi to celkem vyplatilo, syn měl už úraz a dvakrát byl hospitalizovaný a dcera měla taky úraz, ale to bylo na starou pojistku, kterou jsem pak rušila. Jinak přítel pojistku nemá a to se mu tedy nevyplatilo, protože loni v létě měl pracovní úraz, tak to budiž, to mu proplatil zaměstnavatel, ale pak byl 14 dnů zdravý a zlámal si nohu. A to už měl smolíka, dostal jen klasicky neschopenku. Naštěstí bere klasicky plný plat, tak aspoň to, ale byl to krušný půlrok. Takže radši pojistit a ať se nikomu nic nestane, než bez pojistky a pak úraz. Na smrt mám pojistku jen do výše půjčky na auto, kterou mám. Kdyby něco, aby děti nemusely doplácet moje dluhy.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.5.20 15:29
@zrcadlo píše:
U nás má pojištěnou smrt manžel - je živitel, máme 2 malé děti. V případě úmrtí by sice děti měly nějaký sirotčí důchod a já vdovský, ale určitě by to nevyřešilo výpadek příjmu (a já v režimu s dětmi s vysokou nemocností nemám šanci vydělávat tolik jako on). To, že nám v rodině zůstane majetek je jedna věc, ale nemáme ho tolik, abych třeba prodala polnosti a bylo na obživu. Majetek (dědictví) potřebujeme využívat.
Já třeba pojištěnou smrt nemám, protože můj výpadek příjmu by nebyl existenční riziko, raději jsem tak tou částkou pojistila vážná onemocnění.
A pojišťovat smrt u dětí mi přijde jako hyenismus, to snad nikdo příčetný neudělá.
Za mě má tedy smysl pojištění smrti u hlavního živitele, jehož odchod by znamenal výraznou díru a snížení životní úrovně.

Super, díky za argumenty. Také jsem o tom uvažovala, ale my máme jeden byt, ve kterém bydlíme a druhý je na hypotéku a ten se pronajímá. Asi bych ho tedy prodala v případě potřeby. Ale myslím, že sirotčí důchod plus nějaký vdovský nějakou částku na přežití udělá… Nebo ne?

• Citovat
  • Nahlásit
841
25.5.20 15:32

Nemame, mame jen pojisteni odpovednosti a domacnosti, jsme v najmu, do zivotka bych sla asi jen v pripade hypoteky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25892
25.5.20 15:40
@Anonymní píše:
Super, díky za argumenty. Také jsem o tom uvažovala, ale my máme jeden byt, ve kterém bydlíme a druhý je na hypotéku a ten se pronajímá. Asi bych ho tedy prodala v případě potřeby. Ale myslím, že sirotčí důchod plus nějaký vdovský nějakou částku na přežití udělá… Nebo ne?

No udělá, ale taky to chvilku trvá, než se to vyběhá. U „mladých“ vdov se navíc pobárá pouze rok. Majetek taky ze dne na den neprodáš, zvlášť, pokud je součástí dědictví a v dědickém řízení figurují děti.
Proto je dobré mít pojištěného živitele rodiny, zvlášť, pokud jsou v rodině nějaké závazky typu hypotéka, úvěr či malé děti a k nim se vázající omezenost výdělku.

Tak je otázka výše plnění a pojistitelnost. Já jsem třeba na nemoc, nemocenskou a na smrt s vyjímkou smrti následkem úrazu v podstatě nepojistitelná, i když jsem jeden čas tím živitelem byla. Takže v tomhle smolík.

Děti je dobré mít pojištěné ne na smrt, ale na úraz, následky úrazu a invaliditu. Pokud se něco stane, jeden rodič obvykle musí ze zaměstnání z důvodu péče o to dítě, navíc je kolikrát potřeba udělat úpravy bytu, nakoupit zdravotnické pomůcky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.5.20 15:53

@Svistice
Vidíš, já myslela, že vdova, když má malé děti, tak bere vdovský důchod po celou dobu co děti studují, nebo tedy jsou nezaopatřené, takže celou dobu, co berou děti sirotčí důchod, tak bere vdova vdovský. Tak to už se za těch 7 let změnilo? Jo, když je vdova bezdětná, nebo jsou děti už zaopatřený, tak asi to bude ten rok, ale s malými dětmi? Tak to se mi nevyplatí si toho mýho chlapa brát :P

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat