Půjčování peněz mezi kamarády

Anonymní
2.2.20 20:29

Půjčování peněz mezi kamarady

Prosím o zachování anonymu, je to pro mě osobní.
Jdu si spíš vylít srdce protože mě hodně zklamali všichni naši „kamarádi“. Žijeme spokojeně, nějaká ta starost se občas najde, ale naštěstí nějak bojujeme. Finančně vycházíme celkem dobře, to ne že ne, ale nemáme rezervu. Je to v plánu, ale nyní na to nejsou podmínky.
Nedávno se nám stalo, že manželovi nepřišla výplata (je to trošku složitější, ale prostě nedostal svůj příjem, který je hlavní zdroj peněz pro rodinu). A již předem jsme věděli že to bude problém. Požádali jsme proto naše přátele, aby byl někdo tak hodný a půjčil nám peníze než manželovi výplatu odešlou. Všichni kamarádi nám odmítli pomoci. Mě se to strašně dotklo, protože několika z nich jsme pomohli, sami jsme jim půjčili peníze. Jeden z nich je dokonce do dnes nevrátil. Chovali jsme se slušně, poděkovali a nekomentovali to, ale ve mně to vře. My jsme jim byli při ruce kdykoliv něco chtěli a oni se k nám otočili zády. Jde o čtyři různé naše společné přátelé a já jsme z toho fakt zklamaná. Jsem od té doby vůči nim odměřená a oni buď nechápou, nebo dělají že nechápou, proč. Nejradši bych jim to vyčetla, ale není to jejich povinností takže nemůžu. Asi na to žádná rada není, spíš se chci z toho vypsat. Manžel mlčí, ale vím že ho to taky hodně štve.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7124
2.2.20 20:41

No popravdě, já bych kamarádovi taky nepůjčila. Není to o důvěře, ale spíš o zachování rovných vztahů. Z mojí zkušenosti, nejlepší přátelství byla vždycky s lidmi, kde jsme každý jeli za své. Ať už šlo o výlet, diskotéku a podobně. Ale zároveň bych svého kamaráda nikdy o půjčku nepožádala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6230
2.2.20 20:41

Promiň, ale není nikoho povinnost Vám půjčovat. Je to Váš problém, že nejste pro takový případ zajištění a odůvodňovat to tím, že jste jim taky pomohli-ano, byla to Vaše dobrá vůle…nikdy by mě nenapadlo si půjčovat od kamarádů. Maximálně bych sklopila uši a šla za rodiči…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2910
2.2.20 20:49

Nikdy bych peníze nepůjčil a tečka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16380
2.2.20 20:50

Neporadim, mezi kamarady si nepujcujeme. Kdyz uz tak si pujcujeme v rodine s normalne sepsanou smlouvou na papire. I kdyz ja bych si radeji pujcila v bance nebo zaridila kontokorent nez si pujcovat v rodine.
Kazdopadne ted vidite, ze to zadni extra kamaradi nejsou. Ja bych teda kategoricky pozadovala vraceni penez po tech znamych, co Vam penize jeste nevratili. Vyzvala bych je nejdriv ustne a kdyby se k vraceni, tak pote pisemne i za cenu, ze bych s nima prerusila kontakt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.2.20 20:52

Tak ja zakladatelku chapu. Sama jsem si od kamaradu nepujcila, ale pujcila jsem kamaradce hodne penez a vse mi vratila dle domluvy. A vim, ze by mi taky pujcila hned. Pro me to je jista proverka kvality vztahu, pokud tedy dotycny penize ma samozrejme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.2.20 20:53

Dobrým přátelům jsme půjčili v řádu desítek tisíc na směnku, bez problému vrátili ;)

• Nahlásit
  • Citovat
49128
2.2.20 20:56

Nemáte rezervu ani na výpadek jedinýho platu? Jinak mě pobavilo, půjčovat si od někoho, komu jsem sama půjčila a ještě mi to nevrátil. Tam by mohlo postačit trvat na vrácení :) Jinak si mezi kamarádama půjčujeme tak dvě stovky, když někdo zapomene peněženku, a i to se snažíme vrátit hned. Asi kdyby někdo vyhořel nebo tak něco…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.2.20 21:00

Mě velice zklamalo že my jsme jim hlídali psa, darovali jsme jim spoustu věcí, půjčili peníze, manžel sehnal kamarádovi práci na skvělé pozici a pak když potřebujeme my tak nic. Peníze mají, kdyby ne, tak bychom si nedovolili se zeptat. Cítím se podvedená a říkám si, že jsme za hlupáky, když jsme jim pomáhali.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.2.20 21:02

@ugluk půjčili jsme 7500kč, potřebujeme asi dvojnásobek na nutné platby. Nemáme nyní žádnou rezervu, což chápu, že je problém, ale mrzí mě že my jim pomáhali a oni nám teď nepomohli

• Nahlásit
  • Citovat
10818
2.2.20 21:02

Samozřejmě to jejich povinnost není a nemůžeš jim to nějak vyčítat. Ale říct, že jsi zklamaná a že tě to mrzí, to bys snad mohla :think: Přinejmenším to vyjasní vztahy - takhle jste vy naštvaní a oni neví proč.
Je možné, že fakt nechápou, jak je to pro vás zásadní, předpokládají, že jste si bez problémů půjčili jinde apod. Upřímně - větší částky taky půjčuji nerada, na druhou stranu si nepůjčuji. Ve vašem případě je to jinak, protože oni si od vás půjčovali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.2.20 21:04

Myslím tomu konkrétnímu člověku, ne všem tuto částku, manžel půjčil jinému mnohem více.

• Nahlásit
  • Citovat
14316
2.2.20 21:11

Taky bych nepůjčila, ani bych si nepujcovala. Nevím, mezi přáteli tyhle věci nemají co dělat, jak se do vztahu s kamarády dostanou peníze, tak je vždycky zle a přátelství končí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4828
2.2.20 21:19

Mě by to také mrzelo. Mě kdysi kamarád sám od sebe půjčil na zálohu na byt, který jsem kupovala a nebylo to málo a bez smlouvy. Vše jsem mu dle domluvy vrátila. Kdyby přišel a potřeboval dnes půjčit, do háje bych ho určitě neposlala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
441
2.2.20 21:25

Jednou za mnou prišla moja naj kamarátka s tým, že potrebuje 2000 (vtedy bola krátko po škole a rezervu nemala) a korunky som jej požičala. S ďalšou výplatou mi ich hneď vrátila. Ľuďom kt maximálne verím by som par tisíc požičala hocikedy :kytka: I s rizikom toho, že sa mi tie korunky nevrátia spet (aspoň by sa tak z môjho života vytriedili „kamaráti“).
Ale ekd tak nad tým rozmýšľam z opačnej strany, ak by som nemala korunky ani rezervu, najprv by som sa snažila situáciu vyriešiť ináč - naliehala by som na zamestnávateľa, kontokorent, sklopila by som uši a šla za rodičmi a až v tom poslednom prípade by som si korunky požičala od kamarátov.
Neviem Zakladateľko, prečo ešte nemáte rezervu, ale aspoň vidíš ze je to niečo na co by ste sa teraz mali zamerať ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama