Rada na únavu v prvním trimestru

203
1.2.21 07:01

Rada na únavu v prvním trimestru

Krásné ráno

CHtěla jsem se zeptat, není nějaká rada co dělat s únavou na začátku těhotenství? Jsem asi v 7týdnu a každý den vstávám v 5:15 do práce a nějak to přestávám dávat. Do toho nemám absolutně na nic chuť, takže z jídla energie taky více méně nula a kafe už mi nechutná. Samozřejmě vím, že je to normální, ale jen jeslti nemáte nějakou pomocnou radu, pač nevím jak dlouho to vydržím :) Děkuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2247
1.2.21 07:06

Spát, kdy to jde. A doufat, že to přejde.
A to jídlo: i když nemáš chuť, tak pravidelně jíst. Pokud netrpíš na nevolnosti, tak to máš ještě dobré.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
293
1.2.21 07:12

@Pufina88 musíš vydržet. Taky vstávám v tuhle dobu. Po práci jsem se snažila odpočívat. Přestalo to cca ve 13. týdnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
875
1.2.21 07:12

Přežít to… únavou jsem trpěla v každém těhotenství a nic jiného než spánek nepomohlo. Když jsem chodila do práce, tak jsem si chodila lehnout, když jsem přišla domů. Teď jsem na mateřské a chodím po obědě s dcerou, abych bylá zbytek dne schopná fungovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3335
1.2.21 07:15

Vstavala jsem 4:40.. Při prvním těhotenství jsem prostě pořád spala. Při druhém už to nešlo. K tomu jídlu se donuť.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1123
1.2.21 08:20

Přežij to… choď spát dřív. Já na začátku chodila spát už někdy v 7 večer, protože už jsem prostě sotva stála na nohou. Pak se mi vstávalo podstatně lépe.
Jinak na únavu je dobrý hořčík a železo. Ale s železem opatrně, ať se zbytečně nepředávkuješ - to bych byla opatrná. Ohledně železa bych se poradila přímo s doktorem po odběru krve, měli by zkontrolovat, jestli ho máš dost.
Ale hořčík si můžeš koupit sama :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1891
1.2.21 08:32

Mě nepomohlo absolutně nic teda, já jsem byla úplně vyřízená, usinala sem i ve stoje pomalu, energie nula, žaludek permanentně otočeny, kolikrát jsem nebyla ani schopna vstát a vytáhnout prádlo z pračky. Ale přejde to, většinou to začátkem druhého trimestru ustoupí a teď v druhém trimestru jsem jak znovuzrozená :mrgreen: Musíš to prostě přežít :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2662
1.2.21 10:47

Pila jsem kafe i když mi nechutnalo, jinak bych nebyla schopná ničeho. Do jídla se nenutím, stejně bych to vyblila, shodila jsem zatím 3 kg :mrgreen: ale musim říct že jsem byla skoro ráda (v uvozovkách) když jsem začala soustavně špinit a krvácet a doktor mě poslal na neschopenku, protože to bylo fakt peklíčko. Zítra jdu na kontrolu, tak uvidíme, už se cítím líp a docela bych se už po dvou týdnech ležení k práci vrátila.
Vydrž, no, ono to přejde a to kafe fakt pomáhá, pokud ho nevyzvracíš :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
322
1.2.21 11:03
@Pufina88 píše:
Krásné ránoCHtěla jsem se zeptat, není nějaká rada co dělat s únavou na začátku těhotenství? Jsem asi v 7týdnu a každý den vstávám v 5:15 do práce a nějak to přestávám dávat. Do toho nemám absolutně na nic chuť, takže z jídla energie taky více méně nula a kafe už mi nechutná. Samozřejmě vím, že je to normální, ale jen jeslti nemáte nějakou pomocnou radu, pač nevím jak dlouho to vydržím :) Děkuju

Spát klidně i odpoledne, jíst co zvládáš- já se dopovala oříšky, začala jsem pít slazené minerálky, čerstvé ovoce. Místo kávy zkus zelený čaj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
1.2.21 14:01

Díky holky

Takže to prostě přetrpět. :) Už jnsem to jednou zažila ale asi sem si to tak nepřipouštěla, bylo to v karanténě celostátní, takže sem si mohla vyspávat jak dlouho jsem chtěla :) Bohužel to nedopadlo. Ted jsem teda total KO a sice nezvracím, ale žaludek mám někdy uplně na vodě a někdy mám chutě normální. Ale to kafe teda asi nedám :( A že jsem nějaká kafařka :D
Každopádně díky za rady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat