Rada ohledně včel

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.18 18:20
Rada ohledně včel

Dobrý den,
píši na web pro maminky, i když je téma trošku mimo, protože jinde mi zatím ještě nikdo neporadil.Jde o to, že jsme se nově přistěhovali do domu, který má zahradu společnou s dalšími 7 zahradami. Jsme tu nejmladší, ostatní sousedé tu bydlí už spoustu let. Žádné problémy tu zatím s nikým nemáme a vyvolávat je nechci. Ale - mám manžela a dceru alergické na včelí bodnutí. Jeden soused tu má včely. Včera manžel sekal trávu, včely na něj zaútočily. Nechal toho a šel domů. Dnes chtěl trávu dosekat a opět na něj včely zaútočily. Dostal dvě žihadla. Co následovalo nemusím popisovat, jistě si každý umí představit (hlavně maminky, co mají zkušenost s alergiemi). Později jsme byli za sousedem a jeho odpověď zněla: Vy tou sekačkou včely dráždíte. Musíte sekat brzo ráno nebo až večer". Jako na svý zahradě budu dělat jen to, na co mají včeličky náladu? Nejde mi o likvidaci včel!!! To ani náhodou! Jen se chci zeptat, mohou být včely takto blízko (úly cca 5-10 m od našeho plotu). Neexistuje nic, čím bychom se mohli bránit? Přesunout je nebo tak něco?
 Děkuji

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

vertunka
Závislačka 4368 příspěvků 16.05.18 18:28

https://www.vceliobchod.cz/umisteni-ulu

Tady pisou, ze jde o porusovani obcanskeho zakoniku. Takze poradne vygooglit a pak jednat. Muj tchan je taky vcelar, ale tohle by me teda stvalo…

harpyje
Extra třída :D 10663 příspěvků 16.05.18 18:30

Anonymko, nechci tě v žádném případě naštvat ani zbytečně rozezlit. Ale když člověk chce žít v přírodě a ne jen v takové náhražce, kde máš trávník, strom a říkáš tomu zahrada, tak jsou nejrůznější omezení prostě nutná.
Nejde o to, že by ti to někdo dělal naschvál, příroda na lidské zákony a tvoje vlastnická práva neslyší. Připadá mi zcela přirozené, že se tráva seče ráno nebo pozdě večer.
do konfliktu jít můžeš a bohužel ho asi i vyhraješ. Ale nebudou tam ty včely - jen proto, abyste vy měli pohodu a zajištěný svůj majetek. Se včelami se žít dá, (taky jsem silná alergička), ale sekačka je vážně dráždí. Věřím, že se dohodnete.

har.

iwa83
Kelišová 5899 příspěvků 16.05.18 18:34

Rodice vcelari, taky sekaji kolem ulu hodne brzy rano… To ma soused pravdu. Me teda udivuje, ze jste se stehovali nekam kde jste ule videli a dalo se tudiz cekat ze bude problem. Jak to je z hlediska obcanskeho zakonniku nevim. Ale asi si dobre jmeno neudelate kdyz budete pozadovat odstraneni vcel ktete jsou tam leta a nikdo doted s tim problem nemel. Tim se nezastavam soused…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.18 18:38
Zakladatelka

V pořádku. Nejsem naštvaná nebo tak něco. Určitě chápete strach o moje nejbližší. Hledám řešení. Každopádně děkuji za rady a názory

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.18 18:41
Zakladatelka

Dum jsme kupovali v prosinci. Na vcely nas nikdo neupozornil. Ze to neni bouda, ale vcelin nas nenapadlo :)

Persefona
Kecalka 107 příspěvků 3 inzeráty 16.05.18 18:53

Řešením je prostě sekat brzy ráno nebo večer, jak říkal soused. Ber to tak, že bez včel by jsme pomřeli hlady a oni si pro tu potravu doletí i 7 km. A jelikož tam byly před vámi (v případě nové založeného úlu je slušnost obejít sousedy a poptat se na jejich názor a alergie), nezbyde vám nic jiného než se s nimi sžit. A bonusem pro vás může být bohatá úroda ovoce.

Persefona
Kecalka 107 příspěvků 3 inzeráty 16.05.18 18:56

Problémem může být bazén, takový ten zapuštěný do země. Včely mohou lákat louže s bazénovou vodou, protože chemický upravená voda jim z nějakého důvodu víc chutná.

Tinuvien
Generální žvanilka 22598 příspěvků 16.05.18 19:01

Zakladatelko, zkuste kosit, jak vám soused radí. Máme taky na zahradě úly a teda kosím v pohodě i kolem nich. Ale asi to u nich mám nějakým zázrakem dobré. :) Ráno a večer jich už i létá o poznání méně a je pravda, že se stát snaží spíše včelaře podporovat, než tupit. Bohužel jste si měli zjistit, co je to za boudičky na sousedově zahradě před koupí domu. Věřím, že si na sebe s včelkami zvyknete a opravdu toho ovoce apod. je o poznání víc, když na zahradě jsou. ;)

Tinuvien
Generální žvanilka 22598 příspěvků 16.05.18 19:02
@Anonymní píše:
V pořádku. Nejsem naštvaná nebo tak něco. Určitě chápete strach o moje nejbližší. Hledám řešení. Každopádně děkuji za rady a názory

Asi bych alergickou dcerku nenechávala po zahradě běhat bosky. :think: Jinak včela sama od sebe neútočí.

ka2ka
Extra třída :D 12514 příspěvků 1 inzerát 16.05.18 19:02

Jak moc jsou silní alergici?

Ou
Závislačka 4763 příspěvků 16.05.18 19:22

Přestěhovali se na vesnici a divili se že to není sterilní prostředí.

Buď začněte dělat scény a definitivně se zapište jako hysterická náplava, nebo se přizpůsobte přirozenějšímu rytmu a pak od souseda kupujte med.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.18 19:39

Jenom jsem to docetla a nechapu vas..tak sekejte travu vecer nebo brzo rano, o co.jde? Mame doma vcely a nikdy jsem nemela ani jedno zihadlo, samy na tebe nezautoci, jedine kdyz jim neco delas pred ulem. Nebo teda pokud budes chodit po zahrade ulepena od medu..muzes byt tada ze mate vedle vcelare a tim padem i opilovane stromy. Nebyt vcel, nebudes mit ani jabko.. 8o

pannda
Kelišová 6413 příspěvků 33 inzerátů 16.05.18 19:59
@Anonymní píše:
V pořádku. Nejsem naštvaná nebo tak něco. Určitě chápete strach o moje nejbližší. Hledám řešení. Každopádně děkuji za rady a názory
Řešení ti bylo nabídnuto…otázka je, jestli se chceš rozumně podvolit.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.18 20:12
Zakladatelka

Chtěla jsem jen vědět, zda máme možnost žádat třeba, aby si soused přestěhoval včely na druhou stranu zahrady (např. ke svému a ne našemu domu). Přece jsem napsala, že proti včelám nic nemám (vím, že v žebříčku důležitosti jsou hodně vysoko). Děkuji všem, co přišli s radou. Náplava nejsme, nechápu, podle čeho někdo soudí. Odjakživa žiji na vesnici, ale včelín za domem jsem nikdy neměla. A nejde jen o sekání trávy, ale štípnout můžou kdykoli, kdy dcera udělá prudší pohyb nebo cokoli a my vždy skončíme u lékaře. Snad mě někdo pochopil. Děkuji

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Martina Jiránka opustila milenka: Sex jednou týdně jí nestačil, hrál videohry

Martin Jiránek měl dostat od své krásné přítelkyně kopačky. A důvod vás... číst dále >

Pavel Nečas se oženil s ženou, kterou nikdo nezná! A kdy se stačil rozejít se Zuzanou Vejvodovou?

To je překvapení. Herec Pavel Nečas známý z Okresního přeboru nebo Vinařů se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Seznamka muže snů nedodala. Musí Tereze zaplatit odškodné, rozhodl soud

I smůla může být někdy užitečná. Rozvedená sedmačtyřicetiletá Tereza Burkiová... číst dále >

Reklama