Rada - věčně uřvané batole

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sandy2805
Kecalka 126 příspěvků 18.03.18 13:04
Rada - věčně uřvané batole

Ahoj všem,

prosím zkušené maminky, které mají podobné zkušenosti o rady…
Mám 20 měsíčního kluka a teď je nesutečně uřvaný nebo minimálně ufňukaný, dost se vzteká apod.
První 4 měsíce řval 16 hodin denně, od necelého 3 měsíce jsem lítala k dr., že to není možný, pořád mě ujišťovala jak to prostě normální je, pak jsem díky vlastní iniciativně přes alergologii zjistila alergii na mléko, zklidnil se a bylo to docela ok. Od 8 měsíce nastala,,separační úzkost", která trvá stále = bez maminky ani ránu, jakmile odcházím, hysterický řev, mám ho někdy jako kouli na noze a všude mě kontroluje a hlídá. Hystericky někdy dokáže řvát bud z ničeho nic nebo z kraviny. Od 12 měsíců nastalo první vzdorování a časté vztekání, které se také drží dodnes.. snažím se být důsledné, že když řeknu NE, tak je to NE… Někdy v něčem lehce ustoupím, nechci ho nechávat vyřvat nějak extra, když už takhle řve až až, protože bydlíme v 6. patře paneláku a lidé si na nás stěžují i z 2. patra.
Od září do ledna nám vyrostlo postupně 12 zubů a teď již přes měsíc čekáme na druhé stoličky. Tak nevím, zda je to hlavně tím.
Ale dle mě ne tak úplně, protože je hodně uřvaný. Dokáže začít řvát na zákazy, nedovolení, ale třeba i proto, že trošku spadne nebo se mu něco nepovede nebo mu ze stolu spadne kelímek on na něj kouká a začne lamentovat,,jéje" a už brečí. I jeho vztekání doprovází slzy v očích… jeho brek nebývá takový ten umělý,,bez slz".
Tak já už fakt nevím co s ním.. můžu říct, že už jsem i já dost unavená a už mám na to alergii a už mu někdy i dám přes zadek (samo ne nijak silně).
Měla jste také takové řvouny a co platilo, a kdy se to případně zklidnilo? :nevim:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

beeerush
Zasloužilá kecalka 771 příspěvků 18.03.18 13:11

Mému synovi jsou 3 a to uřvaný vztekání trvá stále, s tím rozdílem, že už většinou dokáže sdělit proč se vzteká. Být tebou dala bych ho do školky co nejdřív v to půjde. Od té doby co chodí na 2-3 dopo v týdnu jsme spokojenější oba a mrzí mě, že jsem to neudělala dřív. I když ten rozjezd stál taky za to, ráno jsme většinou brečeli oba :D

Sandy2805
Kecalka 126 příspěvků 18.03.18 13:14

@beeerush Děkuji za reakci. To mi chceš říct, že i když umí více vysvětlit co je za problém, tak i tak hodně řve, jo? A proč se vzteká třeba? My máme i záchvaty hysterie třeba i 2× za den a nefunguje nic, objetí, nechání ho samotného v pokoji, rozptýlení něčím jiným, ani studená voda…
Já ho chci dát od 3 let do školky, tak doufám, že to bude lepší. Nějak doufám v období 3 let, že se to nějak zlomí… ale bojím se, že budu zklamaná a nekonečný příběh bude pokračovat. :cert:

Helileli
Ukecaná baba ;) 2494 příspěvků 18.03.18 13:15

Ano, měla jsem, ve 20 měsících jsem myslela, že horší to být nemůže a ono to kupodivu šlo :zed: Přestalo to ve 3,5 letech, celkově se uklidnil, hodně se zlepšil s mluvením. Ale teda můžu ti říct, že je mu teď 9 a už z něj jdu zas do vrtule, asi nastupuje puberta :roll:

zoy
Ukecaná baba ;) 1492 příspěvků 18.03.18 13:45

Dcerka se začala vztekat a řvát zhruba v roce věku a zatím nepřestala. V létě jí budou čtyři. Pokud se vzteká kvůli zákazu, tak odvádím do pokoje a odcházím. Pokud se vzteká jen tak (asi aby mě naštvala) např. se jí nelíbí tričko, které si 5 min předtím sama vybrala, tak odcházím rovnou. Odcházím proto, že se mi z toho za tu dobu už dělá rudo před očima a nechci jí ublížit. Ve školce takovéto chování nepraktikuje.

zoy
Ukecaná baba ;) 1492 příspěvků 18.03.18 13:46

Jinak to občas taky přejde do hysterického záchvatu, pak jí většinou opláchnu obličej vlažnou vodou a to kupodivu docela zabírá.

Sandy2805
Kecalka 126 příspěvků 18.03.18 13:48

@zoy Hm, taky pěkný.. Ach jo, tak koukám, že to je fakt do nekonečně a pak to jen přejde v pubertu a skončí to dospělostí :-/
Moje mamka ho hlídá 1× týdně celý den a říká, že řva asi 10 minut po mém odchodu a je pak celý den hodný.. Tak já nevím. Se mnou hodný je tak 1× týdně a s přítelem to také extra valné není, když je nechám samotné.
Já už také vidím rudě a už fakt vybuchuju.

blumen
Hvězda diskuse 42197 příspěvků 18.03.18 13:52

@Sandy2805 u nas vzdor jeceni vriskani kvuli vsemu trvalo od 1 roku do 2,5 let denodenne. Pak se to zacalo zlepsovat, ted jen vyjimecne.

zoy
Ukecaná baba ;) 1492 příspěvků 18.03.18 14:06

@Sandy2805 U ostatních lidí je taky hodná, takový blonďatý andílek a maminku za chvíli přivede do blázince :cert:

anupati
Kelišová 5240 příspěvků 4 inzeráty 18.03.18 14:06

@Sandy2805 Ahoj,mam to se starsi velmi podobne. Zacatek koliky, od roku co popisujes ty :nevim: Hodne se zlepsila, co se dokaze domluvit…ale ta emotivnost tam proste je porad, v reakcich. Startuje z nuly na sto.Ted je ji 4,5.Vsude si ji chvali, s cizimi je zlata. Skolka, krouzek, v drtive vetsine prarodice…se mnou? Ehm ehm.Taky mam na ten jeji rev averzi. Misto, abych si zvykla se mi snizuje rezistence. Vlastne rve v 10 % proti tomu, co driv. Ale jakmile zacne, tak ja mam okamzite vnitrne nabeh UZ ZASE rve…Takze krotim ponejvic sebe. Snazim se ji ukazovat, jak se da v konkretnich situacich reagovat v klidu apod. Protoze po kom to ta holka jenom ma? :think: :)

zoy
Ukecaná baba ;) 1492 příspěvků 18.03.18 14:06

A přitom si nikdy nic nevyvzteká, tak nechápu proč…

blumen
Hvězda diskuse 42197 příspěvků 18.03.18 14:17
@zoy píše:

U nas taky ne, ale zkousela nebo to bylo povahou.

Uživatel je onlinemrav
Echt Kelišová 8157 příspěvků 18.03.18 14:24
@zoy píše:

No, to je to období vzdoru. Všichni to máme podobné. Hlavně se nenechat vytočit!!! Copak to jde? Mám pocit, že ti naši prcci stejně z nás někdy mají srandu. Já svojí malé třeba stokrát řeknu, at si nesedá do kočárku pro panenky a ona tam po stoprvé zase sedí. A to jí ještě říkám, že ho pokazí. Asi má srandu z toho, že se zase naštvu..

Anonymní  18.03.18 14:27

@Sandy2805 to, že jsou děti s mámou nejhorší je normální a přirozené. Dokonce to je prý žádoucí. Ukazuje to na normální vývoj dítěte. Máma je pro dítě znamená bezpečí, na 100% jí důvěřuje, proto se před ní chová uvolněně. Řešila jsem to s psychložkou. Náš miláček se ve školce prý chová skvěle, u babičky je to trochu horší, tam má 2-3 scény za den. Doma klidně prořve celé dny a co chodí do školky, tak to je ještě horší, protože ve školce/u babičky se ovládá a doma se uvolní.
Funguje to tak, že chce třeba kakao, tak mu řeknu, že musí počkat, až se ohřeje mléko a než se ohřeje, tak udělá scénu, že už ho nechce, naliju si mléko do kafe a scéna, že ho chtěl. Klidně hodí hrnkem, kopne mě…
Neumí se pořádně ovládat a je výrazně emotivní. V jednu vteřinu je v klidu, najednou obrat o 180° a během pár vteřin je to zase v pohodě. Ale určitě to je lepší a lepší. Ve 20 měsících nás ve vzteku kousal, sebe kousal a mlátil se o futra do hlavy.
Hodně se zlepšil s mluvením. Je mu 3,5 roku a mluví tedy hrozně, ale už dá dohromady jednodušší věty, takže se už tu a tam na něčem i domluvíme.
Ale máme toho za sebou hodně. První 2 roky života vlastně jen brečel a brečel.

zoy
Ukecaná baba ;) 1492 příspěvků 18.03.18 14:32

@blumen Myslím, že obojí. Pořád zkouší, jestli jí třeba neobléknu místo ní. Ale je hodně emotivní, zvládne se smát, brečet i ječet během pár minut.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Lucie, postrach ulice a originality: Vondráčková opisuje od kolegyně?

Má to zapotřebí? Jako by nestačilo, že Lucie Vondráčková (38) má repertoár... číst dále >

Ženy kolem slavného boxera Rockyho: Které z nich se to vymklo z rukou?

Představitel bájného boxera Rockyho byl na mušce naposledy před pár týdny,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Tajemství krásy herečky Halle Berry: cvičení a silný vývar z kostí

V jednapadesáti letech vypadá Halle Berry stále skvěle, může za to cvičení a... číst dále >

VIDEO: Módě ve Varech vládla romantika, velké brýle a pohodlné tenisky

Móda návštěvníků karlovarského filmového festivalu se v posledních letech... číst dále >

Reklama