Vývoj 13,5 měsičního dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.03.18 08:27
Vývoj 13,5 měsičního dítěte

Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat na názor ohledně vývoje mého 13,5 měsičního dítěte. Myslím, že motoricky na tom je v pořádku. Chodí kolem nábytku i za ruku. Co mě trápi je mentální vývoj. Zvláda základni věci typu paci pac, jak je veliký, papa, indiána… ukazuje na věci o které se ptáme (okno, květiny, taťka, babička, děda…) rozumí pokynum dej, přines, lehni si, pojď sem. Jasně ze ne vždy poslechne. Rád hraje na schovávanou. Strašně málo žvatlá. Spíš toto přeskočil a začal rovnou říkat mama, tata, baba. Ale sam pro sebe si moc nevykláda. Co mě nejvíc trápi je že u všeho vydrží ani ne minutu a zas začne dělat něco jiného. Také nás trápi oční kontakt. Ten je ale spíš u krmení a přebalování. Jinak se na nas jen koukne a hned se otočí. A spíš se zajíma o věci než o lidi. Je malo mazlivý typ. Přituli se na sekundu a zas odejde.
Myslíte že se může ještě změnit?
 Díky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1757 příspěvků 15.03.18 08:41

Řekla bych že je naprosto normální :nevim: Jako chceš vědět jestli se bude časem víc mazlit? Možná jo možná ne.

Mini86
Povídálka 42 příspěvků 15.03.18 08:44

Jde mi hlavně o to že si moc nevšíma lidí. Raději si děla to svoje. A ten slabý oční kontakt. Také rád vším točí, ale tak to je snad jen takove období…

Mini86
Povídálka 42 příspěvků 15.03.18 08:46

A že fakt u ničeho nevydrží. Da dva kroužky na tyč a pádi dál. Vezme auto 5 sekund pojezdí a zatoci kolečkem a bere jinou hracku…

Martina84
Ukecaná baba ;) 2037 příspěvků 15.03.18 08:46

Jako jestli není nahodou autista?

Mini86
Povídálka 42 příspěvků 15.03.18 08:49

No popravdě napadlo mě to ale to se mi zase bije s tím že ukazuje, napodobuje…

Popokatepetla
Závislačka 3180 příspěvků 15.03.18 08:53

Nehledej problémy, kde nejsou, že v roce u ničeho nevydrží je uplně normální :) Jestli je nebo není mazlivá uplně neovlivníš, měj pro ni náruč otevřenou, když bude chtít přitulí se :)
Co mě osobně na tom tvém popisu lehce znepokojuje, je to vodění za ruku. Ale to není problém dítěte ale rodičů :mrgreen:

Alyss1
Závislačka 2861 příspěvků 1 inzerát 15.03.18 08:55

Myslim ze je zcela normalni dite.

Co bys chtela? Aby ti soustredene koukal hodinu do oci?!?

vertunka
Závislačka 4710 příspěvků 15.03.18 09:01

Naprosto ale naprosto normalno dite. Klidek :kytka:.

dickys
Zasloužilá kecalka 862 příspěvků 15.03.18 09:04

Mám stejně staré dítě a tolik toho neumí, na okno nebo kytku na povel určitě neukáže :D Akorát teda chodí sama už no. Myslím, že je normální :palec:

ixule
Vesmírná mluvilka 34980 příspěvků 15.03.18 09:16

Jestli si myslíš, že je to autista, tak jen z nenavazování očního kontaktu se to posoudit nedá. Spoustě lidí je to nepříjemní a autisti nejsou. Musela by tam být fůra další znaků. Navíc existuje i tzv. PAS (poruchy autistického spektra), kde dotyčný má jen některé znaky a třeba to vůbec není oční kontakt, ale nějaké další. Takže opravdu neřeš, dle popisu mi tvé dítko přijde naprosto normální. Jinak náš starší se také netulil, vůbec, až když se narodil mladší bráška, tak najednou to nějak přišlo samo. :)

Mini86
Povídálka 42 příspěvků 15.03.18 12:14

Snad mate pravdu :* někdy se zda v pohodě ale někdy nás ignoruje. Kdyby byl víc sociálni tak bych nic neřešila. Snad to je jen povahou…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.03.18 15:51

@Mini86 z mého pohledu normální dítě. Syn ve 13,5 měsících nemluvil, nežvatlal, neměl oční kontakt, neposlechl žádný pokyn, neudělal žádnou dětskou hříčku, nedal si sám nic do pusy. Na povel nic neukázal. Nerozuměl na jméno a vlastně vůbec nic neukazoval.
U ničeho nevydržel.
Doktorka měla podezření na autismus.
Aktuálně mu je 3,5 roku a z většiny věcí vyrostl. Autista to nebude. Zatím čekáme na to, jak se vyvine mluvení, to má pořád horší. Pozornost taky nic moc, ale když ho věc zaujme, tak v pohodě.

Mini86
Povídálka 42 příspěvků 15.03.18 17:50

A hráli si už vaše děti cíleně? Náš třeba příjde k bubínku, parkrát zabubnuje, kostky sám nestaví, tvary vloží s menší pomoci, ale autičkem si třeba nejezdí. Jen říka že dělá brum brum.

Mini86
Povídálka 42 příspěvků 15.03.18 17:52

Příjde mi že ho nic nebaví krom hry na schovavánou a honěnou.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Svoboda ze StarDance má tajemství. Proč nechce mluvit o přítelkyni?

Od poroty získal nejvíc bodů a vyslechl si jen slova chvály. Přesto nakonec... číst dále >

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >