Hysterie u dvouletého kluka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mil_ka_Mil
Nováček 13.03.18 12:11
Hysterie u dvouleteho kluka

Zdravím ženy! Dnes už potřebuju se vyzpovídat a taky poprosit o zkušenost a rady. Synovi za měsíc budou 2 roky, a posledních 14 dní máme velký problém…
Do teď usínal u sebe v postýlce sám, i přes den i večer, stačilo dát pusu a říct dobrou. Teď se to jaksi obrátilo a on vyloženě vyžaduje mě! A ne jen abych s ním byla v pokoji, ale abych ho držela!! Když jsem ho dala teď do postýlky, začal plakat až do hysterického záchvatu, vyházel všechno z postýlky, říkal furt „máma“. Manžel mi včera řekl že mu nemůžu dovolit všechno a že nesmím dělat to co on chce na první povel, má určitě pravdu, ale dneska jsem ho v té postýlce nechala 25 minut, a celou dobu měl hysterák! Seděla jsem u něj, chtěla jsem ho hladit, ale on mě odstrkovat, chtěl pít, ale když jsem mu přinesla však tak ho zahodil, a i když jsem si ho vzala k sobě do postele, tak stejně řval, že chce peřinu, ale jak mile ji na sobě měl, tak ji zahodil, a v zápětí ji zase chtěl… Dostal i na zadek, přiznávám, ale já nevím jak to mám chápat! Dělá to jenom mě, když večer je s ním v pokoji manžel, tak sice mámu chce, ale už nepláče, domluví se s ním. Já až se snažím jak se snažím, nic nejde..
Zase se mi nechce jo začít brát do postele pořád, aby si nezvykl spát s námi, nebo mám jo tam brát? Já už nevím…
Každopádně promiňte mi ten sloh, a doufám že jsem to popsala pochopitelně. Dě­kuji

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Kaspinka
Extra třída :D 11904 příspěvků 3 inzeráty 13.03.18 12:19

@Mil_ka_Mil syn má čerstvě dva roky a něco podobného před narozkami taky zkoušel. Ale teda nehysterčil. Je to přesně jak píšeš, když jsem ho ukládala já, tak mě pořád volal zpátky nebo dělal jako že pláče. Jak šel manžel, tak byl klid. Udělali jsme to tak, že ho ukládal manžel. Po čase to přešlo. Teď je to bez cirkusu a dneska dokonce spal celou noc :pankac:

LE.nova
Kecalka 250 příspěvků 1 inzerát 13.03.18 12:27

Ahoj, mě se u dětí v těchto případech vždy osvědčila důslednost. Zachovala bych zažité rituály (pusu, položit do postýlky..) a odešla. Pokud by plakal, chodila bych co cca 5 minut, vždy v klidu položit, popřát dobrou noc a odejít. Je to teda o nervy…ale pár dnech jsme se vrátili k normálu.

Případně zvážit, jestli nezkusit číst večer v postýlce pohádku, naše děti se u toho vždycky zklidnily a pak hned usnuly.

Určitě bych nezaváděla uspávání ve vaší posteli, nebo něco takového, už se toho pak nezbavíte.

acimedaca
Nadpozemská drbna 26147 příspěvků 13.03.18 12:30

@Mil_ka_Mil děti nejsou pořád stejné, střídají se různá období, v kombinaci se vzdorem a s „sebeuvědoměním“, s rozvíjející se fantazií = strach, separační úzkost a tak.
Chce to rozmyslet, jak se k tomu postavíte. Nedělá to „schválně“ je to součást vývoje. U některý se projevuje prudčeji, u některých mírněji.
Je fajn mít volný večer, člověk je zvyklý, že dítě spalo samo a měl klid. Je otázka, jestli nechat vyřvat pomůže, nebo jestli zkusit nějakou uspáváací metdou, nebo jestli tam s ním prostě být a může se stát, že to za týden/měsíc samo přejde a zase bude usínat sám.
Pořád je to malé dítě a mámu potřebuje.

Mil_ka_Mil
Nováček 13.03.18 12:33

@LE.nova pohádky nechtěl číst nikdy, jakmile jsem vzala knížku do ruky, říkal furt" ne ne ne". No já jsem to dneska zkusila, nechat ho a odejít, a chodila jsem k němu, jenže to byl taková hysterie, že on už pomalu ani nedýchal, vzlykal, že chce ke mě, a když k němu přijdu jo pohladit tak mou ruku odstrkava. Já jsem se divila že na mě nikdo nezavolal policii, že týram dítě..

Limi123
Závislačka 3662 příspěvků 13.03.18 12:35

@Mil_ka_Mil Mam take dvouletaka a posledni cca mesic jsme zacali bojovat s podobnymi problemy. Neco jsem o tom nacetla, jedna se o prvni obdobi vzdoru, prejde to samo (ale az cca za pul roku nebo rok). Nema smysl trestat, davat na zadek atd. (Obcas to ale take bohuzel nevydrzim a jednu dostane, ale z me zkusenosti je to opravdu k nicemu).

Je treba vlidne nastavit hranice, tj. za vztekani nic nedostane. Jakmile se vzteka, zasadne mu nevyhovim. Dam ho vyvztekat do postylky a az kdyz se zklidni, bavim se s nim o jeho pozadavku (zda ano ci ne). Mou pritomnost u postylky si take vyrvaval (krome jinych veci), nepovolila jsem 2 vecery a uz zase spokojene usina sam.

Rive
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 13.03.18 12:49
@Limi123 píše:
@Mil_ka_Mil Mam take dvouletaka a posledni cca mesic jsme zacali bojovat s podobnymi problemy. Neco jsem o tom nacetla, jedna se o prvni obdobi vzdoru, prejde to samo (ale az cca za pul roku nebo rok). Nema smysl trestat, davat na zadek atd. (Obcas to ale take bohuzel nevydrzim a jednu dostane, ale z me zkusenosti je to opravdu k nicemu).Je treba vlidne nastavit hranice, tj. za vztekani nic nedostane. Jakmile se vzteka, zasadne mu nevyhovim. Dam ho vyvztekat do postylky a az kdyz se zklidni, bavim se s nim o jeho pozadavku (zda ano ci ne). Mou pritomnost u postylky si take vyrvaval (krome jinych veci), nepovolila jsem 2 vecery a uz zase spokojene usina sam.

A jsi si jistá, že usíná spokojeně sám? Nebo už mu došlo, že je to marné a nemá smysl volat maminku?

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1421 příspěvků 13.03.18 12:53

Já bych koupila už velkou postel, tam bych si s ním chvilku lehla, třeba prevypravela pohádku, příp. počkala než usne, vždyť je maličký, nebude to trvat věčně.

BaMaK
Závislačka 2826 příspěvků 37 inzerátů 13.03.18 12:56

@Mil_ka_Mil Asi půjdu trochu proti proudu, ale já bych ho takto nenechala. Lehla bych si k němu a počkala, až usne. Ano, nejspíš budeš takto uspávat ještě hodně dlouho…ale je to špatně? Když vydržíš, za pár dní se to srovná, nebo zlomí a já svoje děti nechci lámat :-). Ale samozřejmě je to na každém, ať si to udělá jak chce.

cassy
Ukecaná baba ;) 1851 příspěvků 13.03.18 12:58

@Rive Tak presne to me napadlo. :nevim: Ja nejsem zastance, aby si dite cokoliv vyrvalo a pres den si to taky nevyrve, ale proc ho nechat usinat samo, kdyz chce mamu? Ta doba, kdy nas takhle moc potrebuji tak strasne rychle utece. Chodim i s sestiletym synem, ve dne si uz hraje na drsnaka, ale jak rad se vecer prituli. Dceri 1,5 roku staci, ze si lehnu vedle jeji postylky a spokojene usina.

Russet
Extra třída :D 12160 příspěvků 13.03.18 13:09
@Mil_ka_Mil píše:
Zdravím ženy! Dnes už potřebuju se vyzpovídat a taky poprosit o zkušenost a rady. Synovi za měsíc budou 2 roky, a posledních 14 dní máme velký problém…
Do teď usínal u sebe v postýlce sám, i přes den i večer, stačilo dát pusu a říct dobrou. Teď se to jaksi obrátilo a on vyloženě vyžaduje mě! A ne jen abych s ním byla v pokoji, ale abych ho držela!! Když jsem ho dala teď do postýlky, začal plakat až do hysterického záchvatu, vyházel všechno z postýlky, říkal furt „máma“. Manžel mi včera řekl že mu nemůžu dovolit všechno a že nesmím dělat to co on chce na první povel, má určitě pravdu, ale dneska jsem ho v té postýlce nechala 25 minut, a celou dobu měl hysterák! Seděla jsem u něj, chtěla jsem ho hladit, ale on mě odstrkovat, chtěl pít, ale když jsem mu přinesla však tak ho zahodil, a i když jsem si ho vzala k sobě do postele, tak stejně řval, že chce peřinu, ale jak mile ji na sobě měl, tak ji zahodil, a v zápětí ji zase chtěl… Dostal i na zadek, přiznávám, ale já nevím jak to mám chápat! Dělá to jenom mě, když večer je s ním v pokoji manžel, tak sice mámu chce, ale už nepláče, domluví se s ním. Já až se snažím jak se snažím, nic nejde..
Zase se mi nechce jo začít brát do postele pořád, aby si nezvykl spát s námi, nebo mám jo tam brát? Já už nevím…
Každopádně promiňte mi ten sloh, a doufám že jsem to popsala pochopitelně. Děkuji

Zkouší hranice. Nebude to trvat věčně. Mně syn taky zlobí a u „cizích“ je vzorný a je s ním stoprocentní domluva. Někdy se zasekne a musí to udělat jedině maminka. Dopředu se domlouváme na pravidlech, třeba že dnes bude koupat táta, protože máma jde pryč. Uspávám ho většinou já, ale začala jsem s nočními směnami, tak mu vždy dopředu oznámím, že večer bude s tatínkem. Než jdr spát, řeknu mu, že když se mu bude stýskat, ať za námi v noci přijde. Dnes nepřišel :,( Taky jsem vyspalá o hodně líp :P

hapovab
Kecalka 442 příspěvků 13.03.18 13:14

Do dvou let mi dcera usinala sama v postylce ve dvou letech zacala brecet a chtela me v posteli dokud neusnula, ted ma 2 a trictvrte a jak v poledne tak vecer u ni lezim dokud neusne, myslela jsem ze to casem prejde - nepreslo.

Limi123
Závislačka 3662 příspěvků 13.03.18 13:21
@Rive píše:
A jsi si jistá, že usíná spokojeně sám? Nebo už mu došlo, že je to marné a nemá smysl volat maminku?

Usina spokojene sam, neco si tam povida a hraje si. Kdyz zavola, tak prijdu, chce treba prikryt nebo tak.
Samozrejme by byl radeji, kdybych tam sedela s nim, ale kdyz tam jsem, tak lumpaci klidne dve hodiny. Mame to nastavene tak, ze pred spanim se mu pul hodiny az hodinu intenzivne venuji (jsme uz v loznici, cteme si a tak), ale usnout pak uz musi sam.

Limi123
Závislačka 3662 příspěvků 13.03.18 13:24
@cassy píše:
@Rive Tak presne to me napadlo. :nevim: Ja nejsem zastance, aby si dite cokoliv vyrvalo a pres den si to taky nevyrve, ale proc ho nechat usinat samo, kdyz chce mamu? Ta doba, kdy nas takhle moc potrebuji tak strasne rychle utece. Chodim i s sestiletym synem, ve dne si uz hraje na drsnaka, ale jak rad se vecer prituli. Dceri 1,5 roku staci, ze si lehnu vedle jeji postylky a spokojene usina.

No, tak u nas je to jinak, ja treba chodim spat po obede s nim, ale proste na to usinani v mistnosti byt nemuzu. Kdyz tam nejsem, spi ua chvilku. Kdyz tam jsem, trva to hodiny (doslova).

Syn by byl samozrejme radeji, abych tam byla s nim, ale toto proste neni moznost. Uprimne, po tom obede bych si take rada lehla rovnou s nim…

kontramatka
Závislačka 3767 příspěvků 13.03.18 13:26

@Mil_ka_Mil Je ještě hodně maličký. Co víš, co ho trápí, co viděl strašidelného, o čem přemýšlí, ale neumí to povědět…pokud chce dítě maminku, má mít maminku. AN to ty maminky přeci jsou. Určitě bych ho nenechávala se tak rozčílit, aby pak už nechtěl nic. Možná už nechce přes den spinkat. Vzala bych ho do náruče hned a říkala, ještě chviličku, chovi chovi, uklidnila, sedla si s ním v náručí a šeptala aby se uklidnil a potom zkusila uložit a pořád hladila a šeptala. Určitě nenechat vřeštět. To dítě pak vřeští ze setrvačnosti ani neví proč a není to k ničemu. :nevim:
Zbytečný nervák pro oba.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Nejrozesmátější invalida měsíce Bohdalová: „Jak vidíte, jsem tu živá!“

Se zraněním na těle, zato se širokým úsměvem dorazila herečka Jiřina... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >