Radost v životě

789
27.5.20 08:09

Radost v životě

Ahoj :mavam:
Mám takový zvědavý dotaz- co vám dělá v životě radost? Kromě klasik typu rodina, děti…
Jde mi o to, že mám takový blbý období. Rozchod s přítelem (pro staré známé- ne s tím s dítětem :)), přišla jsem o kocourka, mám novou a hodně náročnou práci, kde mě čekají zkoušky, máma alkoholička, finanční stres, atd… Dny trávím prakticky tak, že jsem zavřená doma u telefonu a řeším buď svoje nebo matky problémy, kdy mi brečí do telefonu. Nemám žádnou nabíječku pozitivní energie, kromě dvou nejlepších kamarádek, které obdivuju za to, že mě s mým negativním postojem a fňukáním ještě neposlaly do háje :) Přijdu si prostě strašně sama, extrémně vším vyčerpaná, bez světla na konci tunelu. Zítra mám mít rande s pánem z internetu, s kterým si delší dobu píšeme a celkem si rozumíme a už jen to pomyšlení na setkání mi dělá další stres, ačkoli dřív jsem randila jako nic a ani by mě nenapadlo si z toho dělat hlavu. Prostě jako bych to nebyla já :roll: Nevím, jestli je to fakt způsobený nahromaděním všech událostí, co se sešly najednou, ale je to na palici. Ráda bych to změnila a zase měla radost ze života. Ve 30ti letech a bez závazků bych si přece měla užívat a ne být zahořklá a zavřená doma. Tak by mě zajímalo, co nabíjí vás :kytka:
Díky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1751
27.5.20 08:18

Pohyb, pobyt v prirode, cestovani do zahranici (coz se ted dela blbe). Cokoliv, kde musim vypnout svoje normalni starosti a myslet na neco jineho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
147
27.5.20 08:20
:hug:

No já teď třeba znovuobjevila plavání a to je :srdce:. Hodinu denně prostě plavu a nemyslim na nic jinýho. Nebo klasika chůze v přírodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24506
27.5.20 08:20

Sport, neco dobreho k jidlu, zajimava kniha, hrabani se v zahradě, pozitivní písničky, koupit si neco hezkeho na sebe. To jsou takove malickosti na které se těším a delaji mi radost, jinak samozrejma ty deti, rodina…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
477
27.5.20 08:26

Já myslím, že je to hlavně o pozitivním přístupu. Můžeš si říct, jsem sama, nemám přítele, mám náročnou práci a z ní stres…A nebo si řekneš: Jsem zase volná, můžu si najít lepšího, super, že mám práci, jsem mladá můžu se hýbat, těším se zítra na schůzku.. To rande přece může být super :srdce:
Jinak proč trávíš dny doma na telefonu? Jdi ven, na kafíčko, něco si koupit. Bude zas líp, uvidíš :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34621
27.5.20 08:27

@Monikap3
Pohyb v přírodě, fyzická únava a něco vyrobit nebo vlastníma rukama vylepšit. Čtení knížek. Žádné kriminálky v televizi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22828
27.5.20 08:39

Plavání, procházky v přírodě, dobré jídlo a pití, četba, setkání s přáteli, kino, koncert, cestování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
233
27.5.20 08:40

Pomáhá i běhání a pobyt v přírodě. Tak zkus začít pozvolna běhat a uvidíš za měsíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
789
27.5.20 08:41

Pravda, s nějakým sportem by to asi začít chtělo. Od malička mám ke sportům odpor, proto se jim vyhýbám jak čert kříži, ale možná by mě něco chytlo. To plavání mě vlastně asi jako jediný vždycky bavilo, vodu miluju. Koupím nějaký pěkný plavky a vyrazím na bazén :)
@Badboda O ten pozitivní přístup se snažím jak můžu. Ale jakoby mi osud furt házel klacky pod nohy :) Když už si říkám, jak je všechno fajn, tak svojí matce volám sanitku a hasiče a nadejchá přes 3 promile, pak mi umře kocour, kterýho jsem milovala, pak ten rozchod atd :) Furt něco :) To už má člověk chuť jen zalézt a brečet a nadávat na celej svět :) A že já nejsem úplně typ, co by se hroutil kvůli kdejaký kravině :) Na schůzku bych se těšit asi měla, ale stejně bych jí nejradši zrušila. Tak moc se bojím dalšího zklamání :D
Já bych i ven šla, ale samotnou mě to nebaví. Kámošky samozřejmě nemají pořád čas, mají své partnery, rodiny :) Nejsou za mě zodpovědné. Proto jsem i doufala, že tady najdu inspiraci, jak tráví čas ostatní :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1592
27.5.20 08:44
@anniething píše: :hug:No já teď třeba znovuobjevila plavání a to je :srdce:. Hodinu denně prostě plavu a nemyslim na nic jinýho. Nebo klasika chůze v přírodě.

Vždyť bazény otevřeli po dvou měsících teprve předevčírem 8o
To plaveš v neoprenu v přehradě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22828
27.5.20 08:49

@Tecumseh Znáš metodu Wima Hofa? Můžeš plavat celý rok.
https://www.youtube.com./watch v=soHwRkIkTHA

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1378
27.5.20 08:52

Je mi líto situace kolem tvé matky, to tě tahá dolů. Zbytek jsou „běžné strasti života“ Doporučuju nenáročnou pozitivní četbu - klidně starší románky - např. Vlasta Javořická, Karolína Světlá. Ocitneš se v jiném světě a třeba se i najdeš s nějakým typem postavy z knihy. Denní procházky. Jsem věřící, takže za mě na chmury i tato vzpruha. I nevěřícímu často pomáhá jít si sednout do ticha kostela. Schůzky bych vynechala. Nejprve se zkus psychicky srovnat, abys nový vztah stavěla na dobrém základu. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1889
27.5.20 08:58

U mě pobyt v přírodě, to je top, bez toho opravdu nemůžu být… nejradši jdu někam na výhled a dívám se do krajiny, jak tady máme krásně :srdce: Mám psy a koně, jejich radost ze života mě taky nabíjí, i když samozřejmě jsou s nimi taky povinnosti a starosti… Cvičení v partě lidí, někam vyrazit s kamarádkou třeba na víkend, teď už to jde, takže super. Dát si nějaký cíl, na který se těším a který mě motivuje :) třeba jsem teď řekla, že si za rok ke třicetinám koupím nové auto, už jsem si i vyhlídla jaké, vyhradila obálku na spořicím účtu.. je super někam směřovat :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PaníKadrnožková
27.5.20 09:03

@Monikap3 ja teda nemam pocit, ze bys byla silene negativni. Pišeš příčetne, v hlave mas srovnane, co se děje a proc. Ono, kdyz na tebe nekdo nahází vsechny svoje tenze, obzvlaste vlastni matka, ktera by tady jeste porad mela byt pro tebe a nastavit raminko, aby TY ses vyplakala, jak je zivot tezkej a ne naopak, ze budes krisit ozralu (promin mi ten vyraz, ja to mela v okoli a chapu, ze je to nemoc, ale ja bych ty sobecky zensky zfackovala a do blazince - ta ukrutna sebelitost, jaky jsou chufinky, nikdo jim nerozumi, tsk se musrj ozrat a blabolit blbosti a smrtelne se urazet kvuli kravinam :cert: ). Takze chapu, ze tvoje energeticke zasoby jsou vyčerpány, to je jako zivot s energetickym upirem.

No, pomuze podle mě- rozhodne omezit vyvolavani matky, jinak te sežere :( nevim, jak jste daleko se zbytkem rodiny, ale alkoholicce nepomuze nic jineho nez lecba, a to ostre vnucena. Znam rodiny, kde se to povedlo a znam rodiny, kde se alibisticky reklo, ze musi sama a nikoho nelze nutit a bla bla a dopadlo to hodne zle :(

Za druhe pomuze slunce. Chca nechca, chod ven, i kdyby sis mela pul dne cist nebo prochazkovat. Ale jeste lepe- fyzicka namaha, at sport nebo prace!
No a pokud to chces dotahnout, tak optimalizovat stravu (zadne levne a rychle cukry a tuky, pridat vitaminy atd.)

Moc drzim palce k ziskani chuti do zivota a energie. Jsi mlada, mela by ses radovat a randit a skladat si zivot a ne zachraňovat nekoho, kdo nechce :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
1592
27.5.20 09:17
@divine woman píše:
@Tecumseh Znáš metodu Wima Hofa? Můžeš plavat celý rok.
https://www.youtube.com./watch v=soHwRkIkTHA

To slyším prvně. Ale je mi zima, jen se na ně podívám. Asi by to na mě nebylo. Jinak ale plavu rád, už jsem byl tento týden 2× :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat