Reklama

Rady kolegyně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bublinek
Závislačka 4958 příspěvků 04.01.17 16:51
Rady kolegyně

Ahoj, chtěla bych znát váš názor nebo postřehy, cokoli co vás napadne.
Naše mladší nastoupila v pondělí do školky. Jedná se o školku pro zaměstnance, proto jsem po dobu co byla ve školce, seděla u manžela v kanclu. Po 2 hodinách jsem si pro ní zašla a šly jsem domů.
Včera jsem jí vyzvedávala ještě o hod později, nechtělo se jí, ale nebyl oběd objednaný, tak jsme prostě musely odejít. Nelíbilo se jí to, vztekala se, válela se po zemi. Když se válí, nechám jí. Ono to přejde a pak zase pokračujeme v cestě. Dneska jsme byly s uč. domluvené, že přijdu po obědě a pokud bude dcera „svolná“ se spánkem, tak si jí tam nechají a já si přijdu pro obě až po odpolední svačině.
Dcera se v pohodě převlékla a odpočívala.
No a já se zase usadila u manžela a tam mě odchytla kolegyně, která se mnou mluvila i v pondělí a když jsem jí popsala včerejší cestu domu, ona mi řekla, že by jí dala výprask. Ona na to užívala obracečku na palačinky - konkretizovala nástroj. Nebo by jí vymáchala v ledové vodě.
Mi padla čelist.
Jediná moje obrana byla: já na to, abych zmlátila dítko, nemám koule.

Tak na mě jen mrkla a řekla, že si o tom někdy můžeme popovídat.

Pořád mi to vrtá v hlavě, dítě má svůj „názor“ (prostě se jí někde líbí) a já jí budu mlátit? To snad nikdo nedělá nebo jo?

A dotaz na ty kterým taky děti nechtěly odcházet domů, změní se to časem? Než jsem jí nacpala do kombinézy a než jsme odešly tak jsem byla zpocená. Masakr. Matka tyran, odvádí dítě ze školy domů. :D

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Kassy
Závislačka 3292 příspěvků 04.01.17 16:57

Kolegyni pusť z hlavy, do toho, jak vychovávte svoje děti, jí nic není. Zapomeň na to a buď ráda, že se dítěti ve školce líbí. Spousta rodičů bojuje s opačným problémem.

Aries6
Generální žvanilka 21915 příspěvků 2 inzeráty 04.01.17 16:57

S posledním dotazem neporadím. Ale co se týče kolegyně, to je silný kafe. Ale nikdo neznáme dítě druhého a těžko soudit. NA každé platí něco jiného. Já třeba sem tam děcka plácnu. Když už po desáté neposlechnou. Je to málo, ale je a pamatují si to.
Pokud víš, že se tvoje dítě vyvzteká a funguje dál a tebe ani okolí to neomezuje, tak tak jednej dál. Ty ji znáš nejvíc a podle mě by výprask v tu chvíli způsobil opak toho, co by jsi chtěla.
Kolegyně by si měla přečíst něco o tom, co to s jejím dítětem udělá do budoucna :think:

Simin.ula
Kecalka 289 příspěvků 04.01.17 17:00

Dítě zatím nemám takže ani praktické vlastní zkušenosti, ale tohle téma je pro mě docela blízké a ožehavé a vím, co takové chování k dětem má za následky, táhne se to s nimi… Výprask ne a ne. Dítě tím sice možná zkrotne ale za cenu pochroumané vlastní psychiky a ještě bude mít vzor a názor ten, že konflitky se řeší vztekem a násilím. To za to nestojí :roll:

Tarinka
Echt Kelišová 8194 příspěvků 1 inzerát 04.01.17 17:01

Tak jsi dospela, taky mas svuj nazor… tak si do toho nenechas asi kecat cizi zenskou, ne? No a moje starsi taky ze zacatku nechtela dom… chodila jsem s malym dareckem v kapse… jako odmena za to, ze byla sikovna… vzdycky jsem to dceri jen spitala potichu do ouska, aby me ucitelky nemely za blazna :lol:

bublinek
Závislačka 4958 příspěvků 04.01.17 17:07
@Tarinka píše:
Tak jsi dospela, taky mas svuj nazor… tak si do toho nenechas asi kecat cizi zenskou, ne? No a moje starsi taky ze zacatku nechtela dom… chodila jsem s malym dareckem v kapse… jako odmena za to, ze byla sikovna… vzdycky jsem to dceri jen spitala potichu do ouska, aby me ucitelky nemely za blazna :lol:

jo dospělá jsem, jen mě zajímalo, jak to vidí ostatní.
Dareček byl jaký? Např? Nebo sladkost?

sakota
Kelišová 5459 příspěvků 04.01.17 17:13

Já nevím. Mám na fyzické tresty takový obojatý názor. Na jednu stranu někoho seřezat je pitomost podle mě, na druhou ale jedna lehká plesknutá může mít efekt,,vytržení" z amoku a tam mi to přijde v pohodě. U takhle malých dětí tedy. A taky záleží na povaze dítěte.

SIMONA1234
Kelišová 7255 příspěvků 04.01.17 17:13

To víš, že to přejde…až se školka trochu okouká, pak to bude v pohodě. Možná začne i škemrat, že chce po „O“, když uvidí, že někdo taky jde…
Mám ve třídě holčinu, která dostává doma vařečkou. Klidně jí máma naplácala (rukou, ale fakt silně) i během besídky, před náma a rodičema. :nevim: A můžu jí mluvit do výchovy?

claarca
Kecalka 334 příspěvků 04.01.17 17:18

Vymáchala v ledové vodě… no hm… Moje mamka mě jednou, když jsem se vztekala vysprchovala v ledové vodě. Mám blok, chodím k psychologovi, trpím na zablokovanou agresi, nedokážu projevit vztek, ale ani radost. Za to to fakt nestojí :srdce:

Zorbas
Ukecaná baba ;) 1802 příspěvků 04.01.17 17:21

Kolik ji je? Ne kolegyni, ale dceri :mrgreen:
Ja bych to udelala tak, ze kdyby me neposlouchala ani po vysvetleni, domlouvani atd, tak bych ji rukou jednu po zadku pleskla. Nesnasim valejici se vztekle dite. Syn to taky zkousel, ale po par vystupech bylo po valeni. Ono to pres ty kalhoty zas tak neboli a dite vi, ze to myslis opravdu vazne.
Ale kazdy mame na svoje deti jiny metody… ;)

bublinek
Závislačka 4958 příspěvků 04.01.17 17:23
@claarca píše:
Vymáchala v ledové vodě… no hm… Moje mamka mě jednou, když jsem se vztekala vysprchovala v ledové vodě. Mám blok, chodím k psychologovi, trpím na zablokovanou agresi, nedokážu projevit vztek, ale ani radost. Za to to fakt nestojí :srdce:

tak mi to právně příjde, že je naštvaná a tak to ze sebe dostane tak, že to prostě vykřičí.

Takyjedna
Závislačka 4609 příspěvků 04.01.17 17:23
@bublinek píše:
Ahoj, chtěla bych znát váš názor nebo postřehy, cokoli co vás napadne.
Naše mladší nastoupila v pondělí do školky. Jedná se o školku pro zaměstnance, proto jsem po dobu co byla ve školce, seděla u manžela v kanclu. Po 2 hodinách jsem si pro ní zašla a šly jsem domů.
Včera jsem jí vyzvedávala ještě o hod později, nechtělo se jí, ale nebyl oběd objednaný, tak jsme prostě musely odejít. Nelíbilo se jí to, vztekala se, válela se po zemi. Když se válí, nechám jí. Ono to přejde a pak zase pokračujeme v cestě. Dneska jsme byly s uč. domluvené, že přijdu po obědě a pokud bude dcera „svolná“ se spánkem, tak si jí tam nechají a já si přijdu pro obě až po odpolední svačině.
Dcera se v pohodě převlékla a odpočívala.
No a já se zase usadila u manžela a tam mě odchytla kolegyně, která se mnou mluvila i v pondělí a když jsem jí popsala včerejší cestu domu, ona mi řekla, že by jí dala výprask. Ona na to užívala obracečku na palačinky - konkretizovala nástroj. Nebo by jí vymáchala v ledové vodě.
Mi padla čelist.
Jediná moje obrana byla: já na to, abych zmlátila dítko, nemám koule.

Tak na mě jen mrkla a řekla, že si o tom někdy můžeme popovídat.

Pořád mi to vrtá v hlavě, dítě má svůj „názor“ (prostě se jí někde líbí) a já jí budu mlátit? To snad nikdo nedělá nebo jo?

A dotaz na ty kterým taky děti nechtěly odcházet domů, změní se to časem? Než jsem jí nacpala do kombinézy a než jsme odešly tak jsem byla zpocená. Masakr. Matka tyran, odvádí dítě ze školy domů. :D

Nevím. Záleží, jak neformální máte vztahy. Asi bych jí řekla, že jesli ráda sádlo-máslo, tak ať řekne tomu svému. 8) A do výchovy dětí ať takové praktiky neplete.

bublinek
Závislačka 4958 příspěvků 04.01.17 17:24
@Takyjedna píše:
Nevím. Záleží, jak neformální máte vztahy. Asi bych jí řekla, že jesli ráda sádlo-máslo, tak ať řekne tomu svému.8) A do výchovy dětí ať takové praktiky neplete.

je rozvedená, možná frustrovaná :nevim:

claarca
Kecalka 334 příspěvků 04.01.17 17:25
@bublinek píše:
tak mi to právně příjde, že je naštvaná a tak to ze sebe dostane tak, že to prostě vykřičí.

Vztek je naprosto normální emoce, kterou má každý. Malý dítě s emocemi ještě nedokáže pracovat a proto občas „bouchne“

bublinek
Závislačka 4958 příspěvků 04.01.17 17:26
@Zorbas píše:
Kolik ji je? Ne kolegyni, ale dceri :mrgreen:
Ja bych to udelala tak, ze kdyby me neposlouchala ani po vysvetleni, domlouvani atd, tak bych ji rukou jednu po zadku pleskla. Nesnasim valejici se vztekle dite. Syn to taky zkousel, ale po par vystupech bylo po valeni. Ono to pres ty kalhoty zas tak neboli a dite vi, ze to myslis opravdu vazne.
Ale kazdy mame na svoje deti jiny metody… ;)

2r8m, ona když má vztekající záchvat doma tak se jde vyvztekat do jiného pokoje, tam se uklidní a přijde se pomazlit. Plácnout nemá vůbec smysl.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Články z Ona Dnes

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama