Rady při krmení UM

44
3.9.06 07:56

Rady při krmení UM.

Ahojte,
díky moc za vaše tipy ohledně výběru UM. Zkoušela jsem dát Nutrilon, ale ten mi vždycky vyzvracela, tak jsem se nakonec vrátila k Sunaru a ten dobrý. Takže asi už nebudu měnit, když ji chutná a nedělá problémy. :wink:
Ale mám k vám ještě několik otázek, poradíte? Nemám vůbec žádné zkušenosti, jelikož starší dceru jsem jen kojila a tak by mně zajímalo:
1. Jakou volíte láhev na krmení? A je rozdíl mezi plastovou a skleněnou?
2. Jaké množství hotového mléka by mělo mimi v 7,5měsících asi tak vypít ráno na snídani?
3. Jakou zvolit savičku a jestli je nutné ji taky často měnit jako se doporučuje při dudlíku?
Díky moc, jsem ráda, že tu jste a poradíte. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

163
3.9.06 08:01

Re: Rady při krmení UM.

Ahoj,
no já ještě nedávno kojila, UM pijem krátce, ale:

1. Flašku bych používala, jaká Ti vyhovuje, je to podle mě jedno. Já konkrétně mám plastovou od Chicca 350ml, protože malý toho vypije dost.

2. Dej mu tolik mlíčka, kolik vypije. Přeci jen už přikrmuješ, tak mlíkem podle mě nemůžeš překrmovat.

3. Dudlík vyměň, až bude vypadat dost „jetý“, jestli mi rozumíš. Prostě až uvidíš, že už je potřeba nový :wink: . Jo a´savičku taky, jaká mu vyhovuje. My máme latexovou placatou, stejně jako u dudlíku. Jinou nechtěl. Máme NUK a BABY NOVA. Měli jsme i MAM.

Ahojda, S.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.9.06 08:23

Ahoj Ni-ki
přikrmujeme už delší dobu takže jsem v této oblasti znalcem :lol: :lol: Jestli ti ublinkává tak existují mlíčka na ublinkávání, ale pokud ti vyhovuje sunar tak bych to neřešila.
Mě radila dětstká i laktační poradkyně nechat to na miminku - kolik si řekne tolik mu dát. I když ta naše se klidně přecpe až ji pupek bolí 8)
Dudlík i flašku (nemáme skleněnou) pokaždém dlabanci vyvařuji a mám od aventu svaičku je tvarovaná jako bradavka a musí z ní tahat. Máme jednu savičku na věk 3+ a včera jsme koupili na 6+.
Zkoušela jsem pítko, ale na to zatím nereaguje i když ráda bych ji časem naučila z něj pít…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
953
3.9.06 08:31

Ahoj Ni-ki,
tak my používáme plastové lahvičky od Aventu a zelené pítko. Z pítka pijeme už asi od 5 měsíců. Nejdřív jsme měli to bílé, pak jsme přešli na zelené, které je od půl roku.
Jinak do 10 měsíců by dítě mělo mít asi 600 ml mlíka, od 10 měsíců půl litru denně. Takže já to dávám tak, aby to s kaší a jogurtem zhruba tak vyšlo - ráno cca 210 ml mlíka, během dne 1 jogurt a večer asi 150 ml kaše.
Petulda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1005
3.9.06 11:58

Ahoj,
my sunärujeme docela dlouho, tak se ráda podělím o zkušenosti :D .
Ani jedna z holek mi nechtěla Nutrillon ani za nic, Bebu taky ne, Sunar vyhrál. Určitě je docela dost o Nutrillonu věc reklamy, ale to je můj názor…
Lahvičky máme Avent s dudlíky, kterých mám víc, takže to střídám. občas jsou potřeba vyměnit, to pokud dobře netěsní i když je používám suché (čerstvě umyté s kapkami mi párkrát taky tekly… - po usušení nic - to abys nelětěla do obchodu jako prvně já :lol: )
Na 7,5m tipuju 180 - 210ml po ránu, ale taky bych to nechala na dítěti. udělej párkrát víc a uvidíš, kolik nechá.
Tak tak.
Bubu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.9.06 12:02

Ahoj,
tak já používám láhev od Chicca z fyziologické řady, má takovou širokou savičku připomínající prso. Vyhovuje nám lépe než Avent, ikdyž je to na stejný způsob.
Taky se přikláním k tomu, že se má dítěti dát kolik vypije, od půl roku dítěte minimálně půl litru mléka denně.
Savičku měnit asi podle věku dítěte a podle opotřebení. Malému je něco málo přes 4 měsíce a pořád máme savičku velikosti 1 a vyhovuje nám to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44
3.9.06 13:06

Ahoj holky,
díky moc za rady a tipy. :wink:
Právě že já si nejsem jistá, jestli má malá toho mléka dost. Ráno mi vypije tak 175ml (někdy i méně). Odpoledne sice sní celý bílý jogurt a večer kaši, ale toho mléka do ní víc nedostanu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andela
3.9.06 14:52

Ni-ki - já dělám 200ml UM po ránu. Někdy Jára vypije celou 200, někdy jen 100ml. Když si jen cucne, zkusím mu dát třeba za 15 - 30 minut znova a vypije to. I když někdy se i stane že mi vypije 50ml a víc do něj nedostanu. Tak to neřeším, a dám mu dřív sváču :wink:
Já tedy používám skleněnou flašku, protože to v ní jde líp schladit. Na čaj mám ale umělou, Jája už pije i sám, a to by tu skleněnou mohl rozbít.
Jinak dávám mlíko ještě večer - resp. kaši, takže za celí den má cca 400 ml mlíka. No snad to není málo 8O , abych ho o něco neochudila. Ale jinak bych řekla že o to mlíko moc nestojí. :roll: K obědu vůbec ne.

• Nahlásit
  • Citovat
461
3.9.06 16:13

Ahoj Ni-Ki,

asi už je pozdě, ale ja bych už na dudlík nezvykala, začala bych rovnou pítkem. Avent má od 3m, zkoušela jsem mladšímu ve 4m UM a z pítka v pohodě pil.
Sendy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
6.9.06 08:59

Ni-ki,
pijte UM, které vám chutná.
1. Plastová je lehčí a nedá se rozbít, skleněná déle drží teplo. Plastovou raději značkovou certifikovanou kvůli obsahu škodlivin v plastu - od číňanů určitě ne.
2. Celkem by v 8 m měl mít asi 600-700 ml včetně mléčných výrobků.
3. My máme na mlíko silikonový „křížkový“ dudlík Boček. Musí se tahat aby to teklo, dva v balení stojí 30-40,–Kč, měním, když je rozžvýkaný tj. stěrbina je už moc veliká, spotřeba tak 1-2 za měsíc (pijem 2× denně).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12681
5.12.13 08:14

Poraďte- syn 2 měsíce a 2 týdny. Vypije max. 640 ml UM. Víc nechce, plije to. Večer trpí na kolíky, po pár locích ho rozbolí bříško a řve a nechce pít. Mlika jsme už měnili atd to řešit nechci, mám bohatý zkušenosti od prvního kluka, ale ten byl kojený.
Kolik UM má vypít? Váží sotva 5000 g. Jakou savičku má na flašce mít? Na jedny máme č.1 na druhý č 2. Kdy se dává trojka?
Hůř kadí, dávám kmínový čaj, za den tak 10 ml, dát víc tak je to na úkor UM a to nechci když tak málo pije.
To množství mlika se počítá z vody nebo již z hotovýho mlíka? Dám 120 vody, mám 140 mlíka. Kolik mám počítat, že vypil?
Maximálně vypije ze 120 vody, většinou, ale jen 90.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Verun83
5.12.13 08:20

Pokud vic nevypije, tak ho stejne nedonutis. Syn pil taky celkem malo, ale neresila jsem to. A co se tyce savicky, 3 jsem nedala ani ted, pije porad z 2. Myslim, ze mu vyhovuje, tece akorat.

• Nahlásit
  • Citovat
Verun83
5.12.13 08:21

A pocitej to uz z namichanyho mlika, tzn. 140ml

• Nahlásit
  • Citovat
5.12.13 08:26

@goldenka dítě by mělo vypít cca 150 ml/1 kg váhy. U Tebe tedy 5*150 = 750 ml. Tolik teorie. Praxe - moje dítě zdaleka tolik nevypije. Pije 5× denně, víckrát nechce, i když jsem to zkoušela, tak stejně na celkový objem vypije stejně, jen rozděleno na více krmení. Dávám mu 150 ml na jedno krmení (teď váží 5,5 kg), většinou ještě nechá. Pokud vypije vše, tak běžím a dovařím a zkouším do něj ještě trošku nacpat :).
Konzultovala jsem to s doktorkou, ta zcela racionálně řekla, no, to asi nenaděláte nic, max. zkusit jiné mléko a nebo větší dírka do savičky. :nevim:

Příspěvek upraven 05.12.13 v 08:36

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12681
5.12.13 08:29

@panikralickova kolik syn má? Právě že ty propočty znám a podle toho vím, že pije asi malo, ale neuděláme s tím nic t je jasný. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama