Ranní buzení dvouleťáka

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
453
10.1.22 09:52

ranní buzení dvouleťáka

Ahoj, chci se zeptat.. budíte ráno? když den nebo 2 předtím režim rozhodíme (máme někoho na oběd a neusne po obědě, večer tím pádem taky žádná sláva), tak třeba dnes spal do 9. Manžel chce budit, aby pak zase najel na to své. Chce budit každý den v 6,7. Já si nejsem jistá, jestli prostě nepotřebuje dospat, kdykoli je změna tak se prostě rozhodí a pak mu to asi chybí. Ale nevím. Budíte tedy ráno?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12497
10.1.22 09:54

Nebudím. Ale když vstane v 9 tak už ho většinou nedávám spát přes den a usne tak dřív večer a pak se zase vzbudí další den dřív.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27777
10.1.22 09:58

To se u nás nikdy asi nestane :mrgreen: on budí nás 6-7 max půl osmá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
842
10.1.22 10:06

Ja spíš budim, hlavne tedy kvuli tomu, ze starsi v sedm vstava do školky :D a pak ve dny, kdy potrebuju, aby po obědě spal. Kdyz ho sem tam necham do tech pul devate (a kdyz se zázrakem stane, ze si prispi i starsi :mrgreen: ), tak s tim, ze pocitam, ze dost pravděpodobné spat nebude nebo usne pozde. To nejak neresim, vetsinou se hned druhy den srovna

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27340
10.1.22 10:20

Budím, ale musím, vedeme staršího do školy. Kdybych nemusela, nechám spát jak bude chtít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16753
10.1.22 10:22

Nebudim. Dvoulete dite casto prestava spat pres den, byva unavene a pokud ma deficit, proste ho potrebuje dospat.

Az bude manzel nekdy dospavat ponocovani, zkus ho taky vzbudit v sest, „at si nezvyka“ :lol:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5100
10.1.22 10:23

@Eva.asdfghjkl nebudila jsem nasilne, jen pokud jsme potrebovali do skolky, tak jsem otevrela dvere a probudil se provoznim ruchem - nejpozdeji po pul osme abychom stihali skolku do 8.30. kdyz je den volna tak ho nechavam. Resp rada bych nechavala, ale potvora vstava denne nejpozdeji 6.30 a kdyz si jednou za mesic prispi do 8 tak to nejak neresim. Vetsinou je to samozrejme v den kdyz ja cumakuju uz od peti a nemuzu spat :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
893
10.1.22 10:30

Kdybych nemusela, tak bych nebudila ani nahodou.
Proboha, co to je za vymysl, budit dvouleté dítě, který přes den nikam nemusí v 6 ráno? Rekla bych chlapovi at si tak vstává sám. Za rok vám začne školka a povinnosti, to už bude něco jinyho, ale jestli jsi ja mateřský (doma ) tak bych ho nechala spát jak chce samozřejmě.

U nás třeba děti vždycky vstavali brzo, takže tohle jsem nikdy řešit nemusela. I do skolky vstávají, tak, ze je budit nemusím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72164
10.1.22 10:34

Nebudím a zbytečné buzení kdykoli kohokoli bych zavedla do trestního zákoníku minimálně s půlroční sazbou :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9633
10.1.22 10:40

Nebudila jsem a nedala jsem spát přes den ( pokud tedy nebylo nutné vzbudit protože nějaký doktor či naplánovana akce)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27751
10.1.22 10:41

Pokud bych nikam nepotřebovala nutně jít, tak bych kvůli jednorázovému vyspávání fakt nebudila. U nás se teda stalo, maximálně, když byl dítě velmi nemocné. :mrgreen:
Ale nenechávala bych vyspávat, pokud by byly nějaké povinnosti. Na druhou stranu taky je potřeba pracovat i s faktem, že někteří jedinci jsou prostě sovy a to člověk moc neovlivní.

Bych manžela preventivně budila i o víkendu na šestou, ať si nezvyká vyspávat. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3060
10.1.22 10:42

Nemusím…od mimina se budí sami mezi 5-6 hod. I když usnou později, stejně jsou jak hodinky. Ale není moc situací, aby byl důvod porušit večerku :-)
Večerka je v 18hod, jsou v postelích, kdy usnou neřeším, věšinou 19-20hod. vstávají pořád stejně.
A za mě, kdybych musela řešit vstávání, tak bych trvala na stejném čase. Zvyk je zvyk a než se potom s dětma hádat, že nechtějí do školky, školy, že zrovna dneska se chtějí…takhle jedou pořád stejně a žádný povyk po ránu tady není. I když nebyla školka, stejně měli se mnou pravidelný program. Takže já jsem pro vstávání, ale i pravidelné stejné usínání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66392
10.1.22 11:09

@Eva.asdfghjkl nebudim.. jsem ráda za každou minutu, co spí :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7834
10.1.22 11:13

Pokud bych nemusela (školka, škola, rozvozy…), nebudila bych. Já jsem měla dcery spavé obě, taky vstávaly mezi 9 a 10 a spaly i po obědě. zato syn vstával mezi 5 a 6. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1374
10.1.22 11:14

Nebudila jsem nikdy - pokud vám to nenarušuje plány, tak ho nechte vyspat. Jasný, že se dospává, však i dospělí se dospávají o víkendu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat