Ranní káva v těhotenství

28.2.16 11:29

Ranni kava v tehotenstvi

Ahoj vsem.Co si myslite o piti kavy v tehotenstvi? Piju kafe jen rano, delam si slabsi rozpustne. Pripadne me ze kdyz si kafe nedam tak se me pak rozjede nesnesitelna bolest hlavy a to je pak na dva dny. Vzdycky to teda takhle bylo. Predem diky za nazory :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

71520
28.2.16 11:33

@LenkaLenka.cz Že nevidím důvod, proč by si ji člověk nemohl dát, pokud ti po ní nebude špatně… třeba mě totiž bylo, od žaludku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3285
28.2.16 11:33

@LenkaLenka.cz Taky tak :-D, jsem závislá a bez kafe nefunguju :mavam: Nwěkde jsem četla, že do 8 káv za den to nemá negativní vliv :mrgreen:…no asi tak jako do roku musí dítě pít jen kojeneckou vodu a od roku klidně z vodovodu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
999
28.2.16 11:39

Klidne kávu v těhotenství, ale než rozpustnou, to spíš kvalitní zrnkou, v té rozpustné je spousta sajrajtu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17660
28.2.16 11:43

Koleyne s nizkym tlakem pila klidne i ctyri espressa denne a ze mame v praci fakt dobry pressovac a v nem kvalitni zrnkovou kavu, tudiz kafe dobre a silne jak smrtak. Zadny doktor ji na to nerekl ani popel. Jen si posledni kafe musela dat ve ctyri odpoledne, protoze pak mela problem usnout. Ja si v obou tehu varila kafe bezne, bud Nescafe s mlikem nebo z kavovaru Dolce Gusto ruzne typy kafi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12746
28.2.16 11:49

@LenkaLenka.cz pila jsem. u obou deti a obe jsou v poradku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
527
28.2.16 11:52

Taky piju, někdy i 3 za den, ne zase velký hrnce :D a tehotenstvi je ok ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
142
28.2.16 11:58

Ja jsem u vsech tri tehotenstvi pila 2× denne turka a vsechno bylo v pohode. Pokud nemas vysoky tlak nebo zaludecni potize, tak bych to neresila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22512
28.2.16 12:09

@LenkaLenka.cz myslím si to, že těhotenství není nemoc a člověk má jíst, pít a dělat všechno to, co normálně.
Kafe jsem pila normálně, někdy turka, někdy rozpustné, někdy klidně silné espresso :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
737
28.2.16 12:10

Kávu můžeš. Pila jsem ji v obou těhotenstvích i při kojení. Mívám i pět šálků denně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48873
28.2.16 12:23

Taky jsem si dávala ráno rozpustnou a když jsem se ptala doktora, tak mi řekl, že tohle stejně není kafe :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
141
28.2.16 12:28

Já taky pila občas rozpustnou a v pohodě! Mi pak víc zachutnalo Caro a to piju doteď :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6000
28.2.16 12:31

Já myslím, že nějak s mírou je to v pohodě.
Kofein a mléko (já kávu jedině s mlékem) zhoršuje vstřebatelnost železa. Já třebas mám celoživotně málo železa, v těhotenství se zhoršuje a má vliv na únavu. Kofein ovlivňuje i vylučování hořčíků a tuším vápník. Pro Proto je zdravější presso než turek (delší louhování=víc kofeinu) Proto bych si ohlídala, pokud budeš cokoliv doplňovat tabletama (a třebas právě to magnesium bývá časté), aby se nekrylo s konzumací, aby neovlivnilo vstřebatelnost/vylučování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22512
28.2.16 12:33
@MUFICE píše:
Taky jsem si dávala ráno rozpustnou a když jsem se ptala doktora, tak mi řekl, že tohle stejně není kafe :P

měl pravdu :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6000
28.2.16 12:45
Ale pokud bereš s ohledem na výživu - 2/3 kofeinu tam zůstávají :nevim:
@atominnka píše:
měl pravdu :lol:

@atominnka

• Nahlásit
  • Citovat