Ranní průjem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  24.04.18 16:17
Ranní prujem

Ahojky mám takový choulostivý dotaz, proto píšu i anonymně :? Už docela dlouho mě trápi ranní průjmy. Vždy jdu ráno třeba 3 x ale vždy když odejdu z domu je to v pohodě. Ale teď mi začlo to že mě to kolikrát chytne i behem dne jen tak. Někdy po jídle někdy jen tak u ničeho nic. Myslíte že by pomohla probiotika a dají se užívat dlouhodobě? Máte někdo stejný problém? Teď už mám i nervy někam jít kde nebude záchod aby mě to nepřekvapilo :( může to být i psychické? :( Děkuju za rady

Reklama

Reakce:

vokishka
Extra třída :D 11045 příspěvků 24.04.18 16:19

Může to být dráždivý trakčník.

lachtanice86
Závislačka 4688 příspěvků 24.04.18 16:20

Může a nebo ti něco nesedí ve stravě

Helileli
Ukecaná baba ;) 2226 příspěvků 24.04.18 16:28

Mne se takto projevila intolerance laktózy. Jakmile jsem začala používat bezlaktozove výrobky, celý problém se vyřešil. Podotýkám, že jsem nebyla žádný velký konzument, stačilo trochu mléka, kousek sýra…

Ekaterina
Kecalka 264 příspěvků 24.04.18 16:35

U mne se takto taky projevila intolerance laktózy, jako u předchozí pisatelky. Největší problémy ráno, když je žaludek ještě prázdný. Stačila nepatrná troška mléka v jakékoliv podobě (vadila mi i klasická Rama, ve které je trocha sušeného podmáslí) a měla jsem průjem.

novakova.t
Závislačka 2696 příspěvků 24.04.18 17:37

Já tohle mela taky asi 14dni. Pomohlo mi černý uhlí a samo to preslo :nevim:

Anonymní  24.04.18 19:55
@Helileli píše:
Mne se takto projevila intolerance laktózy. Jakmile jsem začala používat bezlaktozove výrobky, celý problém se vyřešil. Podotýkám, že jsem nebyla žádný velký konzument, stačilo trochu mléka, kousek sýra…

Ale já to mám i když se ráno nenasnidam a jsem na lačno. Já nevím jestli to může být ze stresu třeba? Právě sýr mi určitě nevadí si myslím nebo takové veci

Ou
Závislačka 4184 příspěvků 24.04.18 20:15

Ano, může to být psychické, mohla se vám projevit nějaká potravinová nesnášenlivost, ale může to také být symptom nějakého zánětlivého onemocnění.

Jdetě k lékaři, aby se to dalo vyřešit, tak potřebujete vědět o co jde. Po internetu to vážně diagnostikovat nej­de.

Helileli
Ukecaná baba ;) 2226 příspěvků 24.04.18 22:11
@Anonymní píše:
Ale já to mám i když se ráno nenasnidam a jsem na lačno. Já nevím jestli to může být ze stresu třeba? Právě sýr mi určitě nevadí si myslím nebo takové veci

Já už mám vypozorováno že nejde o okamžitou reakci. Protože sehnat třeba slušný sýr bez laktózy, ehm… Takže hresim. Dojde mi bezlaktozove mléko, naliju si obyč. Den dva to tak jde dělat, jsem maximálně nafouklá. Týden v kuse začíná být problém. Víc jak týden pravidelné konzumace a začnou obtíže. To střevo se tím rozdrazdi, laktóza tam asi nějak kvasí. Pak k většímu podráždění stačí pohyb. Mám to nedávno ověřené, neměla jsem čas si zajet pro mlíko, jogurty, a najednou, po letech, křeče v břiše a úprk na záchod, stejný jako tehdy téměř každý den. Byla jsem zrovna uprostřed supermarketu :zed:
Opravdu doporučuju dva týdny bez laktózy, mlíko, jogurty, pokud to bude laktózu, rozdíl poznáš.

Anonymní  26.04.18 20:18
@Helileli píše:
Já už mám vypozorováno že nejde o okamžitou reakci. Protože sehnat třeba slušný sýr bez laktózy, ehm… Takže hresim. Dojde mi bezlaktozove mléko, naliju si obyč. Den dva to tak jde dělat, jsem maximálně nafouklá. Týden v kuse začíná být problém. Víc jak týden pravidelné konzumace a začnou obtíže. To střevo se tím rozdrazdi, laktóza tam asi nějak kvasí. Pak k většímu podráždění stačí pohyb. Mám to nedávno ověřené, neměla jsem čas si zajet pro mlíko, jogurty, a najednou, po letech, křeče v břiše a úprk na záchod, stejný jako tehdy téměř každý den. Byla jsem zrovna uprostřed supermarketu :zed:
Opravdu doporučuju dva týdny bez laktózy, mlíko, jogurty, pokud to bude laktózu, rozdíl poznáš.

Dobře děkuju za radu :) zkusím to zrovna sýry mám moc ráda :) :(

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak si Meghan Markle vede u královny Alžběty? Dovoluje jí víc než Kate?

Ačkoliv z minulosti britská královská rodina nemá s rozvedenými Američankami... číst dále >

5 důvodů, proč by to měl Červenka zabalit a reprezentaci zamávat

Další velký turnaj a další propadák. Roman Červenka měl být na letošním... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vysoký tlak je třeba léčit. Může totiž poškodit cévy i mozek, řekla lékařka

Hypertenze je jedna z nejčastějších kardiovaskulárních chorob, která může při... číst dále >

OBRAZEM: Vyvinutá Japonka nosí místo podprsenky popruhy od batohu

Hvězdou sociálních sítí se stala vnadná japonská cosplayerka Yui Okada, která... číst dále >

Reklama