RD, RP a neplacené volno

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.19 16:16
RD, RP a neplacene volno

Ahoj, rada bych se zeptala na konkretni situaci. Synovi budou letos v kvetnu 3 roky. Ja mam pobirani RP nastaveno az do zari 19, kvuli skolce. Takze jsem chtela zadat zamestnavatele o neplacene volno. Jenze situace se zkomplikovala, jsem tehotna, v zati termin porodu. A jde mi o toto- do prace kveten-srpen cca nemuzu, nemam kam dat syna. Myslite, ze je v zamestnavatelove zajmu dat mi neplacene volno? Fakt se bojim, delaji ted hrozne podrazy v praci a nechci prijit o MD na dalsi dite. Vim, ze prinejhorsim mi neschopenku gynekolog napise, ale to je pro me to nejhorsi reseni. Jak se tedy zachovat? Prosim anonym kvuli tehotenstvi

Reakce:
Lendeš
Kelišová 5872 příspěvků 15.01.19 17:06

O peněžitou pomoc v mateřství nepřijdeš, protože i kdybyste ukončili prac. poměr k datu synových třetích narozenin, tak se vejdeš do ochranné lhůty pro nárok na PPM. A co je v zaměstnavatelově zájmů tady těžko někdo posoudí, záleží i na charakteru práce a celkové situaci v zaměstnání. Někde bude výhodnější pro zaměstnavatele umožnit neplacené volno, než třeba složitě doškolovat, předávat práci apod. a někde naopak může být zaměstnavatel rád, že se vrátíš zrovna na dobu dovolených… A někde by zaměstnavatel byl nejradši, aby dal zaměstnanec výpověď.

luci5
Závislačka 4029 příspěvků 3 inzeráty 15.01.19 17:21

Já jsem v podobné, možná ještě horší situaci. V květnu mi skončí neplacené volno, které jsem měla domluvené na rok, tak budu muset žádat o jeho prodloužení do porodu, což je červenec. Také se bojím, jak zaměstnavatel zareaguje, když uslyší, že mě bude mít po čtyřech letech dále na krku.
Je tvoje místo obsazeno záskokem? Většinou si pak raději nechávají ten z důvodu zaškolování.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.19 18:22

Moje misto je bezne nahraditelne, pokud se vratim nebo ne, to je zamestnavateli fuk. Tak uvidim, zkusim se domluvit.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

První láska ji odsoudila k neštěstí. Vilma Cibulková stále hledá s muži štěstí

Je krásná, talentovaná, charismatická, ale ani to nestačilo k tomu, aby by... číst dále >

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >