Reklama

Recept na langoše

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Solni
Stálice 72 příspěvků 20.08.18 14:14
Récept na Langose

Ahojda, Jak delate prosim Langose? Dekuji :)

Reklama

Reakce:

Emimin7
Echt Kelišová 8094 příspěvků 20.08.18 14:18

Ahoj, s langošemi mám bohatou zkušenost. Žel všechny byly mražené z Makra. :D Takže doporučuji Marko.

Zwetta
Kecalka 371 příspěvků 6 inzerátů 20.08.18 14:27

@Solni

1 lžička krupicového cukru
500 g hladké mouky + na poprášení
30 g droždí
250–300 ml mléka
1 střední kelímek zakys. smetany
1 lžička sody

mi.anetka
Kecalka 287 příspěvků 20.08.18 15:01

Hladká mouka, droždí, mléko, trochu cukru, špetka soli. Úplně obyčejné a nejlepší (pro nás).

Ivulita
Kecalka 259 příspěvků 20.08.18 15:01

@Solni Já dělám klasické stánkové: 42 g droždí, půl lžičky cukru, 400 ml mléka, půl lžičky soli, 500 g hladké mouky. Část mléka+cukr+droždí nechat vyběhnout, pak přidat zbytek, vypracovat hladké těsto a půl hodiny kynout. Pak těsto většinou dávám do lednice a vytahuji cca 1/2-3/4 hodiny před smažením.

arada
Extra třída :D 11644 příspěvků 20.08.18 15:15
@mi.anetka píše:
Hladká mouka, droždí, mléko, trochu cukru, špetka soli. Úplně obyčejné a nejlepší (pro nás).

Nedáváš žádný tuk?Dáš přesný recept?

35ja
Kecalka 347 příspěvků 20.08.18 16:45

Dělám tyto ale z polovičního množství :palec:

moentt
Nováček 9 příspěvků 20.08.18 17:36

Dělám ty nejjednodušší, co snad jenom lze. Hladká mouka, špetka soli, droždí a cukr do kvásku, voda. Nic víc není potřeba. Těsto zadělávám od oka, snažím se udělat spíš řidší, a pak přidávám mouku, aby bylo těsto akorát. A jsou výborné.

navy blue
Kecalka 298 příspěvků 20.08.18 18:19

vyzkoušeno, vynikající

https://www.ceskatelevize.cz/…166-langose/

mi.anetka
Kecalka 287 příspěvků 20.08.18 19:22

@arada
Nedávám tuk, ani vejce. Přesně to nevím, dělám to podle oka kolik jich chci dělat. Prostě základ třeba 500 g mouky, půl kostky droždí, sůl, cukr no a vlažné mléko dle potřeby na množství mouky.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Co zlomilo Slavíkovi vaz? Opakující se skandály a odchod partnera

Konec! Karel Gott a ani Lucie Bílá si letos dalšího Zlatého Slavíka na své... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama