Recept na langoše

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Solni
Stálice 81 příspěvků 20.08.18 14:14
Récept na Langose

Ahojda, Jak delate prosim Langose? Dekuji :)

Reakce:
Emimin7
Echt Kelišová 9400 příspěvků 20.08.18 14:18

Ahoj, s langošemi mám bohatou zkušenost. Žel všechny byly mražené z Makra. :D Takže doporučuji Marko.

Zwetta
Kecalka 494 příspěvků 6 inzerátů 20.08.18 14:27

@Solni

1 lžička krupicového cukru
500 g hladké mouky + na poprášení
30 g droždí
250–300 ml mléka
1 střední kelímek zakys. smetany
1 lžička sody

mi.anetka
Kecalka 348 příspěvků 1 inzerát 20.08.18 15:01

Hladká mouka, droždí, mléko, trochu cukru, špetka soli. Úplně obyčejné a nejlepší (pro nás).

Ivulita
Zasloužilá kecalka 587 příspěvků 20.08.18 15:01

@Solni Já dělám klasické stánkové: 42 g droždí, půl lžičky cukru, 400 ml mléka, půl lžičky soli, 500 g hladké mouky. Část mléka+cukr+droždí nechat vyběhnout, pak přidat zbytek, vypracovat hladké těsto a půl hodiny kynout. Pak těsto většinou dávám do lednice a vytahuji cca 1/2-3/4 hodiny před smažením.

arada
Neúnavná pisatelka 15542 příspěvků 20.08.18 15:15
@mi.anetka píše:
Hladká mouka, droždí, mléko, trochu cukru, špetka soli. Úplně obyčejné a nejlepší (pro nás).

Nedáváš žádný tuk?Dáš přesný recept?

35ja
Kecalka 402 příspěvků 20.08.18 16:45

Dělám tyto ale z polovičního množství :palec:

moentt
Povídálka 14 příspěvků 20.08.18 17:36

Dělám ty nejjednodušší, co snad jenom lze. Hladká mouka, špetka soli, droždí a cukr do kvásku, voda. Nic víc není potřeba. Těsto zadělávám od oka, snažím se udělat spíš řidší, a pak přidávám mouku, aby bylo těsto akorát. A jsou výborné.

navy blue
Kecalka 318 příspěvků 20.08.18 18:19
mi.anetka
Kecalka 348 příspěvků 1 inzerát 20.08.18 19:22

@arada
Nedávám tuk, ani vejce. Přesně to nevím, dělám to podle oka kolik jich chci dělat. Prostě základ třeba 500 g mouky, půl kostky droždí, sůl, cukr no a vlažné mléko dle potřeby na množství mouky.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Zadlužený feťák? David Š. má značkové oblečení a postavu jako z fitka, vraždil pro pár tisíc

Rozdíl mezi nimi bije do očí. Když ke včerejšímu soudnímu stání dorazil Ivan... číst dále >

Na mě útočil taky! Ozvala se pumpařka, na kterou měl David Š. mířit pistolí

Je podezřelý z vraždy pumpařky Jany (†58), on sám ale tvrdí, že nejenže... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >