Reflux, nebo kolika?

26.3.17 22:30

reflux nebo kolilka

Ahoj mamimky, jak poznate reflux a koliku? Ja uz nevim co maly nechce spat jen place kope nozickama ale zaroven tak polika jako by mel reflux. Jelikoz sem v anglii a doktori tady na vse jen cekaji tak prosim poradte :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

21439
26.3.17 23:50

Necháváš ho po jídle odříhnout? Nech ho rozbaleného bez plenky na bříšku, ne hned po jídle. Zkus masáž (stačí jemné hlazení) bříška olejíčkem na tyto obtíže.
Reflux je myslím spojený s obloukovitým zvracením. A nejspíš by moc nepřibíral.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1185
27.3.17 01:01
@Russet píše:
Necháváš ho po jídle odříhnout? Nech ho rozbaleného bez plenky na bříšku, ne hned po jídle. Zkus masáž (stačí jemné hlazení) bříška olejíčkem na tyto obtíže.
Reflux je myslím spojený s obloukovitým zvracením. A nejspíš by moc nepřibíral.

Nemusí být nutně pravda, moje dítě mělo reflux a přešlo ho to asi až v 16 měsících. Nikdy nezvracel obloukem, vždy jen po troškách, pak se to naučil polykat a vyblinkl ven málokdy. Ale začal pak po nějaké době vždy po jídle plakat, bral pak na to léky.

Nechej po jídle odříhnout a klidně i po druhé, pokud to půjde. Nech ho na sobě položeného tak 5-10 minut a pak až dej do postýlky - podlož jeho postýlku, aby byl v úhlu 30 stupňů.

Alespoň hodinu po jídle ho na to bříško dávaj, pokud nesnese, tak mu hýbej nožičkama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21439
27.3.17 09:29

@dalmati
Aha. My jsme jen nazvedli postýlku a nechávali odříhnout, ale léky brát nemusel. Přešlo to asi v půl roce, když se víc hýbal a jedl hustší jídlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1185
27.3.17 14:31

@Russet tak to náš malej jedl příkrmy od 4. měsíce, ale blinkal je stejně - zlaté vyzvrácené mléko, vyzvrácená mrkev je horší. Bral omeprazol na pálení žáhy od 8. do 14. měsíce. Ze začátku pomáhal nutriton, pak jsme zkoušeli gastrotuss, ale po tom zácpa… ale už je v pohodě. Můj muž měl v rodině kluka, který zvracel obloukem furt a taky ho to přešlo až docela pozdě.(to ale bylo před 30 lety) Limit na uzavření záklopky je v 18 měsících, ale v podstatě by nám ten omeprazol předepisovali na gastru, operativně se s tím dělá kdyžtak něco až v 6 letech. (hrozně jsem to jednu dobu studovala)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21439
27.3.17 15:01

@dalmati
No, je to veselé s těmi dětmi. Syn měl před Vánoci dva dny blicí a mně bylo hrozně. Vzpomněla jsem si na naše začátky. Pro mě bylo horší to blinkací mimino. Přibíral pomalu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1185
27.3.17 15:07

@Russet Synovi zase začalo být špatně v autě, takže cesty k babičce a dědovi jsou zatím za trest. Nějak mu nemůžu vysvětlit, že se má furt dívat dopředu. Na kinedryl je zatím moc malý, zkoušela jsem čaj, ale toho moc nevypil :nevim: radost, radost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama