Přibírání dětí

23.3.17 08:41

Přibirani děti

Dobry den maminky mam na Vas dotaz dcera se narodila 21.9.2016 rodila jsem o 19 dni dříve 37+1 mala vážila 2180g ze zacatku přibirala krásné nyní uz bohužel ne začali jsme s příkrmy a nechce mi to vůbec jist jsem rada kdyz do ni narvu par lžicek at uz přesnidavky, polévky, mrkve bataty maso ATd. Jeste stále Kojim, ale přijde mi ze uz ani u prsa nevydrží tsk jako dříve mléko um my také odmítá občas vypije pul lahve nekdy celou, ale to je jen občas nyní vážíme 4960 měli jsme uz rovných 5kg jelikož je ted nemocná a zvraci Hleny tsk zhubla, ale vim ze to neni jen tim protože to uz bylo i pred nemoci ten boj s jídlem a vahou. Dr říkal ze za 14 dni převazeni pokud se nic nezlepší tak se budou muset vzít odběry a pak to nějak řešit dále. Mate stim nějaká zkušenost? :( dekuji Veronika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

5712
23.3.17 09:37

@Verunka04 jak pije v noci? Respektive kdyz spi? Neco trochu podobneho jsme meli. Rozptylovalo ho okoli. Takze jedl, jen kdyz skoro spal. A to jen mliko. Prikrmy taky skoro nic. No a protoze mel i stejnou vychozi pozici jako u vaste (narozen 36+0, 2.12kg) tak nas honili po vsech certech (krev, endokrinologie, sono bricha…). Vysledek toho vseho-neji, protoze na to nema cas :cert: ted se to zlepsilo. Ji s nami (vsichni u stolu a stejne jidlo, ale to je jen vecere), pripadne bere na milost veci do ruky. Jsou mu dva a ma 10kg
Kdyz jsme nutili, akorat to jeste vyblil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.3.17 10:07

@Ornwen V noci pije stylem ze ji vytáhnu z postýlky je jeste v polospanku a pije hodne střídam prsa, bohužel v noci to spaní je narušené, i ted jak je nemocná tak se budí více a nemůže zabrat nejdyl mi spala vždy od 20:15 do 23:00 pak kojení spala do 2:30 i méně prso az treba kolikrát do 5 rána ale mela to formou dudlíku jakmile jsem ho vytáhla byt řev a probrala se, my byly uz na krvi skrz to jestli neni chudokrevna ťvysledky byly vporadku, ale dr stále říka ze je nějaká bledá i me přijde, tak pravé uz mevim co ji nabídnout aby jedla a přibirala jsem z toho špatná :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
154
23.3.17 10:22

Ahoj právě se mi smazal celý příspěvek :cert:. S dcerou jsem měla taky podobnou startovní pozici. Narozena v 37tt 2kg. V půl roce měla měla 5300g. Ve dvou letech má cca 10kg. Kojení šlo dobře do 3. měsíce, kdy se mléko tvořilo samo. Pak už ne. Zpětně si myslím, že měla slabý sací reflex. Kojila jsem asi někdy do 9. měsíce, ale myslím, že nevypila téměř nic. Od půl roka příkrmy, jedla ze začátku pěkně. Jenže já jsem byla na nerva, že téměř nic nenakojím, tak jsem chtěla, aby malá snědla předepsané množství. Navíc od doktorky (spíše od sestry) jsem neustále poslouchala jak musí jíst, později jak musí kousat. Jednou jsem si i vyslechla, že to s malou neumím a že pokud nebude jíst, mám přijít, pošlou mě do nemocnice a tam mě naučí malou krmit=(. Ze začátku mi taky nechtěla UM, ale někdy v 8. měsíci se chytla na Sunar a mlíko je od té doby náš největší přítel. Asi tak do roka jsem ji pak dávala příkrm a vždy na dokrm UM. Pak jsem postupně UM omezovala na současně trvající ráno a před spaním. S jídlem i pitím bojujeme neustále. Neustále se učím zůstávat v klidu, když dcera nechce jíst/pít. Moje celkem nic neřešící doktorka nás nikdy nikam neposlala ani nedělala žádné odběry. Já to beru tak, že už v bříšku nedostávala dostatek živin, tak nemá ani teď potřebu jíst. Na druhou stranu pokud Ti nepřibírá, či ubývá, tak je nějaké gastro vyšetření na místě. Ale může to být jistě spojené i s tou nemocí. Dcera má teď blbý kašel a rýmu a taky skoro nic nejí. Držím palce ať vše dobře dopadne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.3.17 10:42

@Ivka87 dekuji :) my měli sunar ze zacatku, ale byla po něm strašně ucpaná nekadila vůbec ted mame hipp bio mezitím jsem zkoušela i jiné tohle ji sedne nejvic bych řekla. V úterý mela pul roku a je to Drobek :( ja doufam ze to bude dobry naši doktorku mam rada chodila jsem k ni i ja jako dítě a říkala ty budes cela po mamince to bude boj, ale nekdy mi přijde jak kdyby se na me koukala no Jo mladá matka tak se ji do toho moc nechce přitom se snažím a zkouším vse, ale zase nechci to do malé cpát furt mi dr říka at dávám jeste um po kojení jenže ona to proste nechce a kdyz ji to říkam porad dokola jakobych si vymyslela kdyz se na me kouká.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.3.17 10:43

Ale nechci ji to znechutit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
154
23.3.17 11:13

To je dobře, že máš doktorku ráda. Já zkrátka všeobecně na první rok, co jsem měla malou špatně vzpomínám. Protože jsem byla ve stresu, nejen kvůli jídlu, více než bylo žádoucí. To, že je drobek na to si zvykni. Ale co je malé to je milé=). Já bych asi furt zkoušela, ale nenutila. Dcera měla taky období, kdy nechtěla nic domácího, ale jen mrkev první lžičku od hami. Ale plně chápu, je to velký stres, když dítě skoro nechce kojení a nic nejí. Jo máš nějak ověřeno, že toho málo vypije? A ani ve spánku by si to UM nedala? Malá mi pravidelně u flašky usínala a když usnula, vypila toho výrazně víc… Do dítětě fakt nic nenacpeš. Když nechce tak nechce a člověk nenadělá nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.3.17 11:23

@Ivka87 Nekdy ji v noci udělám Um vypije, ale málokdy spis je to ceckomil :D a nekdy se stane ze usne tak hned lehnu a spím také, jidlo ji pravé nutit nechci abych ji to neznechutila jen nabízím nemuzu vyloženě říct ze nejí, proste ji méně nez obvykle tak doufam Ze nas ta rýma pusti brzy a bude bez hlenu a snad uz začne papat, říkala jsem si jak začnu dělat vse domácí jenže Tedka je to zbytečně, akorát by me to tu leželo takže kupuji snad vse co jde a zkouším ja se nevzdam. Nebojovala jsem jen u porodu o ni budu bojovat cely život vzdyt je to moje láska :) dekuji za povzbuzení

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.3.17 11:23

Napadlo me treba jestli to nejsou i zuby? Ze ji méně napadlo me vse

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie