Reklama

Reklamace výrobku na kůži

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

katyca
Závislačka 3438 příspěvků 08.10.18 15:24
Reklamace výrobku na kůži

Zdravím, jdu na vás s dotazem, jestli někdo neměl stejný problém jako já. Vlastním koženou sedačku, která měla místy drobné prasklinky. Nechala jsem si namíchat barvu ve firmě, která se na to specializuje. Po nanesení barvy na sedačku došlo cca po týdnu k odlupování barvy. Řešila jsem s prodejcem kde mi uznali, že barva byla špatně namíchaná. Nejprve jsem řešila vrácení peněz za barvu, pak tedy, že by mi barva byla znovu na míchána. Chtěla jsem, aby mi řekli jak mám odstranit ten odlupující nátěr, ale nebyli mi cca měsíc ani odpovědět. Celou záležitost řeším už přes půl roku a nic se neděje. Sedačka stála cca 40000,– a je úplně zničená. Jak by jste postupovali vy. Budu ráda za každou radu. Děkuji.

Reklama

Reakce:

rozand
Závislačka 2879 příspěvků 08.10.18 15:40

ČOI

PenelopaW
Kecalka 405 příspěvků 4 inzeráty 08.10.18 15:50

Možná bych jim pohrozila soudní žalobou - obvykle stačí hrozba, že člověk půjde do sporu, aby se věci rozhýbaly. Pokud jste movití, zašla bych si za advokátem a nechala sepsat nějaký návrh, ten jim nezávazně předala / poslala doporučeně, a pak čekala, co se bude dít.

katyca
Závislačka 3438 příspěvků 08.10.18 16:40

@rozand také mě napadla, ale nechtěla jsem zatím řešit.
@PenelopaW Na sedačku jsme hodně dlouho šetřili a do soudného sporu se mi nechce, bylo by to asi dost finančně náročné. Jinak sepsání nějakého dopisu od právníka by asi nebyl problém. To není špatný nápad.
Známá mi poradila, aby jsme sedačku nechali opravit jinou firmou a pak jim zaslali fakturu na proplacení, ale to podle mě by s tím musela souhlasit i ta druhá strana. :nevim:

rozand
Závislačka 2879 příspěvků 08.10.18 17:20

@katyca To si hlavně zrušíte záruku

PenelopaW
Kecalka 405 příspěvků 4 inzeráty 10.10.18 18:31

@katyca My takhle řešili spor s autem. Koupili jsme v bazaru auto s tím, že mělo najetý nějaký počet kilometrů, a pak se na servisní prohlídce zjistilo, že má o 200 000 najeto víc. Získali jsme posudek přímo od znalce ze Škodovky a s tím vyrukovali na bazar, že půjdeme do žaloby. Dostali jsme se před soud, kde nám nabídli dohodu - my jim vrátili auto, oni nám celou kupní cenu. Ale kolikrát stačí opravdu jen pohrozit - všichni ví, jak jsou soudní spory vleklé a nákladné, takže by to mohlo zabrat. Případně pak hrozba medializace - černé ovce nejsou úplně dobrá vizitka :).

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >