Jsou to štípance od štěnic?

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 16:23
Jsou to štípance od štěnic?

Ahoj holky, potřebuji poradit. Syn je už druhý den takto poštípaný. Před pár dny jsem slyšela u nás v ložnici komára. Nevím, jestli to není od něj. Vím, že šel i po mě a manželovi. Pak za pár dní se syn vzbudil a má to jen na rukou a obličeji. Nevím, jestli to není třeba od nějaké mušky??? Večer jsem seděla u tv a cítila jsem, jak mě dobla. Dneska jdeme koupit do zásuvky repelent, a modlím se, aby to bylo jen nějaký schovaný komár, nebo mušky. Postel jsem prohlížela, připadám si jak blázen :( Čtu pořád na netu, jak má vypadat štěnice, nebo štípnutí od ní. Má to jen červené, všude píšou, že by měl mít uprostřed pichu černou tečku. Nepoznáte některá, z čeho to může být :( Nikde jinde to nemá, prohlížela jsem i tělo, pouze obličej, ruce taky nejsou celé

Reakce:

Stevia
Závislačka 3592 příspěvků 07.10.18 16:30

Komár

Paola21
Závislačka 3606 příspěvků 07.10.18 16:38

Taky to vidím spíše na komára než na štěnice.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 16:38
@Stevia píše:
Komár

Opravdu, je to takhle poznat?

Janli
Kelišová 6242 příspěvků 07.10.18 16:56

Komár. Než koupíš ten sajrajt do zásuvky, tak si přečti, co to je. Radši bych čtrnáct dní krmila vlastní krví komáry, než to jeden den v noci dýchala.

Stevia
Závislačka 3592 příspěvků 07.10.18 16:57

Ji jsem si jista na 99,9% :mrgreen: Štěnice nebo blecha v žádném případě, to jsou úplně jiný štípance…
Kup jak já říkám komárovnik a bud v klidu :kytka:

jannina1
Závislačka 4171 příspěvků 07.10.18 17:19
@Janli píše:
Komár. Než koupíš ten sajrajt do zásuvky, tak si přečti, co to je. Radši bych čtrnáct dní krmila vlastní krví komáry, než to jeden den v noci dýchala.

No tak to je pekna blbost,co pises.Staci na par hodin dat do zasuvky a mas po komarech.Staci dat zasuvku na odpoledne a pred spanim vyndat.
Komari prenaseji vsechno mozne,to tedy radeji na par hodin zasuvku!!

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 18:43

Holky, moc děkuji. Hodně se mi ulevilo :kytka: Já do tý zásuvky to musím dát. Syn kvůli tomu nepůjde zítra do školky, vypadá hrozně

Janli
Kelišová 6242 příspěvků 07.10.18 19:57

@jannina1 četla jsi někdy návod? Vřele doporučuju! Jen bezpečnostní rizika pro děti - je to prudký jed a dobře přístupný, protože zásuvky jsou nízko. Každá uklízí úklidový chemikálie, aby se k nim děti nedostaly a tohle si klidně necháte v zásuvkách 8o . Ne díky, na komáry stačí sítě do oken, místo toho, aby někdo vědomě dýchal takový humus natož chudáci děti :roll: .

Katjerina
Kecalka 135 příspěvků 1 inzerát 07.10.18 20:45

Hlavně nic do zásuvky, máme vyzkoušeno, Alpa a hřebíček, nechat 24 hodin vylouhovat a dát v otevřené lahvičce, k posteli, či k postýlce dítěte, tak aby to samozřejmě nevylilo nebo nevypilo. Komár sice do místnosti vlítne, ale nesaje. Večer vidím komára, nechci ho po bytě nahánět, v noci nesosá, přes den ho najdu a zabiju nenasosaného 8)

jannina1
Závislačka 4171 příspěvků 07.10.18 21:20
@Janli píše:
@jannina1 četla jsi někdy návod? Vřele doporučuju! Jen bezpečnostní rizika pro děti - je to prudký jed a dobře přístupný, protože zásuvky jsou nízko. Každá uklízí úklidový chemikálie, aby se k nim děti nedostaly a tohle si klidně necháte v zásuvkách 8o . Ne díky, na komáry stačí sítě do oken, místo toho, aby někdo vědomě dýchal takový humus natož chudáci děti :roll: .

No tak se nechej postipat s vyhledem na boreliozu a rocni brani ATB.
A psala jsem snad jasne,ze zasuvka nemusi byt v ucinnosti ani v noci.Staci ji dat do zasuvky treba odpoledne a opustit pokoj.Vecer pred spanim ji vyndat a uklidit.Co je na tom nejasneho?Nebo radeji stipance s infekci nebo borelkou?

Janli
Kelišová 6242 příspěvků 07.10.18 22:26

@jannina1 Jak už bylo výše zmíněno existují i přírodní přípravky a jiné způsoby jak se komárů zbavit. Existují i sítě do oken. Nedám dítěti do pokoje jed, který ho může zabít při vdechnutí. V návodu je vysloveně napsáno, že je nutné utěsnit terária a klece s ptáky, protože menší zvířata by přípravek usmrtil. I na samotné lahvičce je varování, že vdechnutí a požití může způsobit smrt. A tohle fakt necháváš v dětském pokoji?

Katjerina
Kecalka 135 příspěvků 1 inzerát 09.10.18 00:47

Dospělému ty sajraty do zásuvky nevadí, ale děti a zvířata to dýchat nesmí i kdyby jen na chvíli.A nemá cenu to mít v zásuvce, když v místnosti nikdo není, protože se stejně musí vyvětrat než se tam dítě zase dá. Navíc existují i pokojové rostliny co odhání veškerý hmyz. Nemusí se hned používat drastická chemie.

kuboslavka
Povídálka 38 příspěvků 09.10.18 08:38

Ještě bych trochu váhala nad blechou. Dcera měla úplně stajné štípance od blechy. Taky jsem nevěděla co to je, než jsem zjistila, že blechy má naše bytová kočka, nevím kde k nim přišla.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >