Reklama

Prodej auta a rodné číslo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

barrbucha
Kecalka 397 příspěvků 05.10.18 14:01
Prodej auta a rodné číslo

Zdravím. Budu prodávat auto a kupující po mě chce plnou moc kvůli přepisu. Jenže bych musela dát rodné číslo a prostě mám strach. Co myslíte? RČ by asi mělo být i na kupní smlouvě :think:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Hearty
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 05.10.18 14:08

@barrbucha normální postup. Navíc v technickém průkazu je tvé rodné číslo stejně uvedeno. Buď musíte jít na dopravku spolu nebo je třeba plná moc a přepsat to může jen jeden. V kupní smlouvě se rodné číslo píše taky.

barrbucha
Kecalka 397 příspěvků 05.10.18 14:13

@Hearty a jaká myslíš že je v dnešní době možnost zneužití RČ? Nerada bych aby si na mě někdo vzal cetelem či prostě cokoliv jiného… 8o

Lama Lama
Hvězda diskuse 48332 příspěvků 05.10.18 14:15
@barrbucha píše:
@Hearty a jaká myslíš že je v dnešní době možnost zneužití RČ? Nerada bych aby si na mě někdo vzal cetelem či prostě cokoliv jiného… 8o

cetelem ti nepujčí na rodé číslo. Vždyt je uvedeno prakticky všude, podnikatelé - veřejné…

Valkýra88
Povídálka 44 příspěvků 05.10.18 14:15

Rodneho cisla bych se neobavala..Obavala bych se toho ze i kdyz das kupujicimu plnou moc,tak si auto neprepise. Ja tu blbost udelala a dotycna osoba si dal jezdi na moje jmeno a me chodi domu pokuty :cert: .Kdyz jsem to resila na urade tak mi rekli ze je to moje blbost,ze jsem mu nemela davat vsechny doklady a plnou moc.Ze jsem si mela nechat ja plnou moc od kupujiciho a ja to prevest…Ale je to hloupost,jelikoz kdyz nedas velky technicak kupujicimu,tak si nebude moct udelat evidenku.Jeste mi na urade hrozila pokutou 50tis za to, ze ty jako prodavajici mas povinnost si ohlidat prevod vozidla. Neslo by aby jsi zasla na registr s kupujicim? A rovnou jste auto prepsali?

markyj
Závislačka 4043 příspěvků 05.10.18 14:16

@barrbucha no taky ty mu snad budeš dávat plnou moc pouze na úkon - přepis vozu :nevim: ne plnou moc na jiné úkony

Postup je to standartní. Pokud nemáš v kupujícího důvěru, tak jdi auto přepsat osobně.

markyj
Závislačka 4043 příspěvků 05.10.18 14:18

@Valkýra88 přesně, já bych taky raději šla auto přepsat osobně, než se spoléhat na dobré slovo kupujícího :palec:

Premek_Orac
Závislačka 4277 příspěvků 05.10.18 14:23

Na kupní smlouvu stačí datum narození.
U plné moci se opravdu, pokud má být nezpochybnitelné, dává většinou rodné číslo.

nozu
Extra třída :D 11559 příspěvků 05.10.18 14:54
@barrbucha píše:
@Hearty a jaká myslíš že je v dnešní době možnost zneužití RČ? Nerada bych aby si na mě někdo vzal cetelem či prostě cokoliv jiného… 8o

strach mas opravneny,. na me si takto jedna dama nabrala male pujcky u nebankovek. zada se velmi jednoduse pres webovy formular. mela jmeno, adresu, rodne cislo. cislo obcanky uz bylo smyslene a dalsi udaje take. resila jsem to s pravnikem a policii vic nez rok.

Hearty
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 05.10.18 16:08
@barrbucha
@barrbucha píše:

No a ten kupující je soukromá osoba? Jako nemyslim si, že když si od tebe kupuje auto, bude nějak jinak nakládat s RČ. Každý další majitel toho auta to tvoje RČ s adresou v tom techničaku uvidí. :nevim: toho bych se fakt nebála. Pokud se bojíš, že to neprepise, to je věc druhá…ono i záleží v jaké ceně to auto je atd. Pokud někdo dá sta tisíce za auto, pravděpodobnost, že si ho nebude chtít přepsat, je malá. Pokud za něj chceš směšnou částku, pak možná. To se dá vyřešit společnou návštěvou úřadu, nebo než auto předás kupujícímu, zajistis evidencku a vezmeš si plnou moc ty od něj a půjdeš přepsat, to už je na domluvě. Pokud prodáváš do bazaru většího, nebo do dealerství nových vozů, tam bych se nebála jim plnou moc dát a věřit stopro.

Hearty
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 05.10.18 16:09

@nozu to je z aktuálních let? Dneska už by to nemělo být takto jednoduché.

nozu
Extra třída :D 11559 příspěvků 05.10.18 16:19

@Hearty dva roky zpatky. neni to az tak davno…

Hearty
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 05.10.18 17:28

@nozu ty brďo. To muselo být šílené. Já myslela, že dneska už je tolik pravidel a všeho, že to snad ani nejde. Dělám v autosalonu a zdá se mi, že ty uverovky prověřují důkladně vše při schvalování. Faktem je, že jsou to banky…a ty podmínky mají asi náročnější.

nozu
Extra třída :D 11559 příspěvků 05.10.18 17:33

@Hearty no, byl to sok, kdyz mi prisel dopis, kde mi hrozili exekuci, pokud nezaplatim pujcku, kterou jsem si v zivote nevzala. prave pro male uvery do par tisic se vse schvaluje online a nic se ani nepodepisuje. mozna uz to take zprisnili, fakt nemam potrebu to zkoumat :)

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62901 příspěvků 3 inzeráty 05.10.18 17:52

@nozu Pak by ale musel mit strach kazdy majitel nemovitosti, jeho rodne cislo si muze zjistit kazdy a uz vubec nepisu o podnikatelich, co jsou platci dph.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Mileniálové u kormidla: Skončí tahle generace jako Titanic, nebo ví, co dělá?

S moderními technologiemi jsou srostlí jak siamská dvojčata. Chtějí být... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >