Poradna na téma rodinné právo
Mgr. Zoltán Duna
Maminky řešily by jste když ex pošle alimenty na účet, daný měsíc ve stejné výši jak uvedl soud jen tak napíše třeba teď v únoru že je to předplatné na duben/kveten? Nevím jak k tomu došel ale než bylo soudem rozhodnuto o výši tak na domácnost nepřispíval, pak začal konečně posílat částku co jsme se na děti domluvili a po soudu mi posílal ještě půl roku o 1000 korun víc protože mi tady pro syna nechal 2 kočky doma se kterými jsem důrazně nesouhlasila, tak pro ne na jídlo a očkování..no asi si to vyložil ze je to před soudem předplacené a teď ty alimenty tak nazývá ze jsou dopředu. Mě to rozčiluje ale vím ze se na to nikdo dívat nebude, soud byl před 2,5 rokem za půl roku uplyne promlčecí lhůta na věci co byly před 3 lety. Jen se ptám jestli by jste to řešili, komunikace u nás vázne syna si skoro nebere a nedá mu ani kapesné na lyžák a vše navíc zarizuji já. Štve mě to ale nemůžu ho ani cítit a nehodlam s dalšími dohady ztrácet čas.. předem diky za vaše pohledy na věc
Asi bych ho písemně upozornil, že je chyba v označení, platba ze dne xy není předplatné, ale řádná platba na daný měsíc a požádal.
Případně, což by bylo ostřejší, můžeš napsat, že eviduješ předplatné alimentů na měsíc duben, ale neobdržela jsi platbu na únor.
Ale fakticky, kdyby do šlo na nějaký soud, tak by měl přihlížet pouze k tomu, kolik mělo být na alimentech v daném období uhrazeno a kolik skutečně bylo. Tím dopisem, sdělením, bys jen (teroreticky) zvýšila svou právní jistotu, že uhrazené alimenty nejsou žádné předplatné.
@Premek_Orac spis bych jen potvrdila že já vím že to žádné předplatné není ale faktický význam to nemá i jsem se s nim na to tema už jednou dohadala stejně si tam píše co chce.. takže hádat se s nim fakt nemá cenu ale díky za názor
@Al35 píše:Žádný vliv to nemá. Nechápu, že řešíš takovou blbost, sama píšeš, že s ním není domluva, tak si nekomplikuj život.
@Premek_Orac spis bych jen potvrdila že já vím že to žádné předplatné není ale faktický význam to nemá i jsem se s nim na to tema už jednou dohadala stejně si tam píše co chce.. takže hádat se s nim fakt nemá cenu ale díky za názor
@Al35 píše:
@Premek_Orac spis bych jen potvrdila že já vím že to žádné předplatné není ale faktický význam to nemá i jsem se s nim na to tema už jednou dohadala stejně si tam píše co chce.. takže hádat se s nim fakt nemá cenu ale díky za názor
Poslala bych mu přes právníka dopis, ať to mas černé na bílém.
@ulice píše: Žádný vliv to nemá. Nechápu, že řešíš takovou blbost, sama píšeš, že s ním není domluva, tak si nekomplikuj život.
To teda má. Tímhle logicky přestane platit alimenty dříve než by měl. Když si je teď jakoby predplaci dopředu.
@Tajemnadama píše:
To teda má. Tímhle logicky přestane platit alimenty dříve než by měl. Když si je teď jakoby predplaci dopředu.
Jasný ale to ho dam samozřejmě k soudu ať to doplatí.. to mi za ten princip stojí.. navíc synovi je 16 má ještě střední školu před sebou bude platit ještě min 5 let do maturity
@Tajemnadama píše:
Poslala bych mu přes právníka dopis, ať to mas černé na bílém.
Taky mě to napadlo udělám díky
@Tajemnadama píše:
To teda má. Tímhle logicky přestane platit alimenty dříve než by měl. Když si je teď jakoby predplaci dopředu.
@ulice píše:myslíš, ten jeden měsíc za spoustu let? Tak to bych řešila, až by na to došlo, o čemž pochybuji. Věřím, že by stačilo upozornit těsně před tím, že mu vznikne dluh na výživném
Přesně tak. ![]()
@ulice no hlavně už to bude posílat synovi to je na něm jestli se nebude stydět přestat posílat vlastnímu synovi alimenty.. no taky mi kdysi řekl ze jeho povinnost platit přestane s 18 věkem syna tak myslím on celkově žije v nějakém bludu
@Al35 píše:
@ulice no hlavně už to bude posílat synovi to je na něm jestli se nebude stydět přestat posílat vlastnímu synovi alimenty.. no taky mi kdysi řekl ze jeho povinnost platit přestane s 18 věkem syna tak myslím on celkově žije v nějakém bludu
ale ted to nevyřešíš, chápeš? V žádném prodlení není, to by nastalo až přestane platit a bude tvrdit v roce 2028, že má předplaceno.
Především se zbytečně nerociluj a zeptej se ho, proč to označuje jako předplatné.
@Amassakoul píše:
Především se zbytečně nerociluj a zeptej se ho, proč to označuje jako předplatné.
Na to mi před rokem neodpověděl
Můj manžel třeba taky platí alimenty na měsíc dopředu. Vždy k patnáctému aktuálního měsíce na následující měsíc.
Dělá to tak už od rozvodu a vychází to tak.
Ex na to ráda zapomíná a připomíná se, když se manžel třeba o 2 dny zpozdí s platbou. On ji vždy upozorní, že v rozsudku jsou alimenty splatné k 15. dní aktuálního měsíce, takže má ještě měsíc čas.
Koukla bych přesně do rozsudku, stanovení výše výživného, od kdy platí, jak je splatné a kdy proběhla první platba.
Pokud je to jak píšeš, upozornila bych ho písemně a napsala prostá data jako argument.