Řešíte nějak bouchnutí batolete

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
19.12.21 17:21

Řešíte nějak bouchnutí batolete

Dobrý den chci se zeptat jestli také řešíte každé bouchnutí do hlavy či celá u batoelte jeden rok?
Já se hrozně bojím když se bouchne do hlavy :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28661
19.12.21 17:25

Podle toho jak řve :nevim: Ale Já jsem drsná matka, nejezdím na pohotovost ani k doktorovi skoro vůbec a to jsme měli nehody různý, jako že pády ze schodů, různý boule atd, hlavou do stolu.. Taky zlomenou klíční kost asi ve 2 letech a vykloubení loktu, ale to jsme teda na pohotovost šli :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
976
19.12.21 17:26

Tak kdybych měla řešit každé bouchnutí našich kluků… Je jím 8m, jeden obchází nábytek 14 dní, druhý 2 dny… Za den spadnou X krát. Většinou nemají ani modřinu… Prostě když hlavou nevezmou roh stolu nebo skříně, tak už ani nebreci.
Moje maximální řešení je, z emu to chvíli chladím něčím studeným :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.12.21 17:29

No mě se taky teď boucha pořád ne Teda o stůl o hrany ale padá 😀 obchází nábytek a já mám pořád strach ze mu něco bude.
Taky žádná boule ani modřín nebyla ale pořád je tam ten strach

• Citovat
  • Nahlásit
2483
19.12.21 17:31

Neresim skoro nic, bouchnuti do cela je neni rizikove, to spis teda uz kdyby se bouchlo dozadu do hlavy o beton a poradna supa. Zbav se sve uzkosti, bude ti lip.

na pohotovost chodim v naprosto vyjimecnyvh pripadech, v poslednich 10 letech jsem byla s detma trikrat. Sama jsem v dospelem veku se sebou byla jednou (tj. za 20 let). Kdyz slysim, s cim vsim lidi chodi na pohotovost (v lete sla jedna znama se zapitym klistetem), tak si rikam, ze by se ty zjevne zbytecne navstevy mely snad zpoplatnovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16153
19.12.21 17:34

Ne, řešili sme jen jednou když spadl hlavou na chodník pri behu a měl bouli přes půl čela, ale naštěstí mu nic nebylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.12.21 17:35

On právě má tu tendenci si dávat spíše do hlavy do zadu a já mám s toho strach nejsou to rany nejspíš jelikož ani neplace dnes si dal o skříň vzadu

• Citovat
  • Nahlásit
11822
19.12.21 17:39

Děti vydrží víc než my

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2636
19.12.21 17:40

Já bych byla 2× denně na urgentu, kdybych to měla řešit :oops: Takže neřeším. Když se opravdu hodně praští do hlavy, sleduju pak zbytek dne, jakou má náladu, jestli není spavý, apatický atd. Samozřejmě - podle situace také člověk musí zvážit. Jak spadl, z jaké výšky, jak reagoval a tak.

Je hodně akční, takže omlácený je nonstop. Momentálně má monokla pod pravým okem ze čtvrtka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.12.21 17:44

Já mám s toho vážně hrůzu bojím se toho hrozně jednou spád z chodítka od té doby chodítko nepoužíváme stalo se to ve 12m jelikož prý už od 12m s emu že používat tak sme ho dostali dala jsme ho do ji on s epo něčem natahovat dolů a spadl na čelo právě a já mám s toho hrůzu

• Citovat
  • Nahlásit
2636
19.12.21 17:51
@Anonymní píše:
Já mám s toho vážně hrůzu bojím se toho hrozně jednou spád z chodítka od té doby chodítko nepoužíváme stalo se to ve 12m jelikož prý už od 12m s emu že používat tak sme ho dostali dala jsme ho do ji on s epo něčem natahovat dolů a spadl na čelo právě a já mám s toho hrůzu

Já ten strach chápu, máš asi první dítě. Věř ale, že opravdu všechny děti padají. A pokud je to prostě ze stoje, že ještě špatně chodí, nestabilně stojí atd, tak to opravdu je několikrát denně. Pokud nespadne někde z jídelní židličky na hlavu na dlažbu nebo z výšky někam na hranu, venku na kámen, obrubník a tak, je to fakt běžné.

Jinak chodítko dejte do sklepa, to je akorát tahání peněž z lidí. Dítě se nejlíp naučí chodit bez chodítka. Logicky člověk k vývoji nepotřebuje žádný opěrky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.12.21 17:53

Přesně to jsme udelali nepoužíváme nic jen leze na zemi chodí okolo nábytku

• Citovat
  • Nahlásit
28661
19.12.21 17:53
@Anonymní píše:
Já mám s toho vážně hrůzu bojím se toho hrozně jednou spád z chodítka od té doby chodítko nepoužíváme stalo se to ve 12m jelikož prý už od 12m s emu že používat tak sme ho dostali dala jsme ho do ji on s epo něčem natahovat dolů a spadl na čelo právě a já mám s toho hrůzu

Děti se i padáním učí. Ber to tak, že to k tomu prostě patří. Samozřejmě když vidíš, že to vypadá že se zraní, tak zasáhnout, ale zkus dítěti dat trošku volnost. Stejně to jednou přijde :nevim: můj má třeba křivý nohy, takže padá pořád někde, jsou mu dva, neumí do schodů ani běhat. Dneska jednou spadl ze sedačky když chtěl rozsvítit do hraček, pak v poledne zahučel za sedačku a ještě na sebe hodil lampičku. Trošku si teda natrhl koutek, ale jinak je ok ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16153
19.12.21 17:59
@Anonymní píše:

Jestli to bylo.to choditko ve kterým dítě visi tak to je jediné dobře, to hoďte rovnou do kontejneru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2636
19.12.21 18:01
@pikola píše:
Děti se i padáním učí. Ber to tak, že to k tomu prostě patří. Samozřejmě když vidíš, že to vypadá že se zraní, tak zasáhnout, ale zkus dítěti dat trošku volnost. Stejně to jednou přijde :nevim: můj má třeba křivý nohy, takže padá pořád někde, jsou mu dva, neumí do schodů ani běhat. Dneska jednou spadl ze sedačky když chtěl rozsvítit do hraček, pak v poledne zahučel za sedačku a ještě na sebe hodil lampičku. Trošku si teda natrhl koutek, ale jinak je ok ;)

Někdy by mě zajímal nějaký sestřih domácích videí. Úplně ho vidím, s tou šipkou za sedačku. My máme taky hezkou sbírku pádů. Aktuálně monokla z koupelny. Protože nejlepší je stát na stoličce u umyvadla a patlat se rukama v mýdle. Tak nějak ztratil balanc a namydlenou ručičkou už se moc nezachytíš. Minulý týden zahučel u našich po hlavě z opěrky gauče do bedny s hračkama. :roll: Taky mu jsou dva. Přesně jak říkáš, prostě to k tomu patří. Člověk musí zabránit velkým průserům, ale všechno se nedá řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat