Respirátory a problémy

Anonymní
23.4.21 06:54

Respirátory a problémy

Ahoj, dnes jsem se probudila s šíleně nateklou uzlinou na jedné straně, která dost bolí, normálně na to nejsem zvyklá. Uzliny mi natečou tak jednou za rok a ani to nebolí… Včera jsem na sobě měla přes 2 hodiny respirátor v malé uzavřené místnosti, kde byl strašný vzduch. Normálně respirator vůbec nenosím, maximálně na necelou hodinu na nákup jednou/dvakrát týdně… mohlo by to být z toho? :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23890
23.4.21 07:07

Ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1134
23.4.21 07:07

Ano může, ale i nemusí. Každopádně celkově stoupl počet respiračních i jiných potíží-ne Covidových, na základě nošení respirátorů, Hodně zápalů plic způsobených Candidou-z toho vlhka apod. Mluvil o tom nějaký primář docela nedávno, jak ty roušky a respirátory přispívají tady k tomu všemu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34290
23.4.21 07:16

@LennyL1 To jsem taky slyšela a věřím tomu. Dcera z něj měla impetigo(zánět kůže), které se dlouho hojilo.
A věřím i tomu, že z toho vlhkého hnusu mohla zakladatelce natect uzlina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6664
23.4.21 07:38

Klidně to z toho může být. Manželovi se spouští krev z nosu a hrozně kašle, je v respiratoru několik hodin denně. Jakmile je den, dva doma a nemá respirátor, tak je po krvácení z nosu a kašli. Já respirátor nosit nemůžu vůbec, ani jednorázovou chirurgickou roušku. Jsem na to alergická, a to tak, že do 10 minut mi oteče sliznice v nose tak, že se nosem nenadechnu, za 20 minut se to rozšíří do dutin a spustí migrénu a po 40 minutách mi oteče i hrtan, takže bez léků proti alergii (které mi působí taky nepříjemné potíže) je to na záchranku protože pak už ty léky nemůžu ani spolknout. Naštěstí po spoustě pokusů a omylů (které vyšly na dost peněz) jsem našla jeden opakovaně použitelný nano filtr na který nejsem alergická, takže aspoň můžu vyzvedávat syna že školky. Naštěstí jsem na RD s dcerou, takže nikam nemusím a na prázdné ulici a v lese opravdu nic na obličeji nenosím, záměrně chodíme na procházky v době, kdy téměř nikoho nepotkáme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1134
23.4.21 07:43
@Heivka píše:
Klidně to z toho může být. Manželovi se spouští krev z nosu a hrozně kašle, je v respiratoru několik hodin denně. Jakmile je den, dva doma a nemá respirátor, tak je po krvácení z nosu a kašli. Já respirátor nosit nemůžu vůbec, ani jednorázovou chirurgickou roušku. Jsem na to alergická, a to tak, že do 10 minut mi oteče sliznice v nose tak, že se nosem nenadechnu, za 20 minut se to rozšíří do dutin a spustí migrénu a po 40 minutách mi oteče i hrtan, takže bez léků proti alergii (které mi působí taky nepříjemné potíže) je to na záchranku protože pak už ty léky nemůžu ani spolknout. Naštěstí po spoustě pokusů a omylů (které vyšly na dost peněz) jsem našla jeden opakovaně použitelný nano filtr na který nejsem alergická, takže aspoň můžu vyzvedávat syna že školky. Naštěstí jsem na RD s dcerou, takže nikam nemusím a na prázdné ulici a v lese opravdu nic na obličeji nenosím, záměrně chodíme na procházky v době, kdy téměř nikoho nepotkáme.

Ty roušky a respirátory jsou opravdu moe a způsobují víc zla než užitku. Já respirátor nenosím vůbec, nesnesu ho víc jak pár minut, mám pocit, že omdlím. Takže v klidu nosím dál ručně šitou volnou roušku, o které v podstatě nevím, že ji mám. Je to celý zdraví nebezpečný podvod. Nosím ji pouze do obchodu, a to ji mám stejně pod nosem a do MHD, jinak okamžitě sundavám. Nebudu nosit takovou hovadinu na čerstvém vzduchuani v zastavěné oblasti neb používám zdravý selský rozum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23890
23.4.21 07:47
@LennyL1 píše:
Ano může, ale i nemusí. Každopádně celkově stoupl počet respiračních i jiných potíží-ne Covidových, na základě nošení respirátorů, Hodně zápalů plic způsobených Candidou-z toho vlhka apod. Mluvil o tom nějaký primář docela nedávno, jak ty roušky a respirátory přispívají tady k tomu všemu.

Prosim odkaz. Zvlast ke Candidovym zapalum plic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.4.21 07:49

Je to opravdu zlo… Teď jsem si uvědomila, že když jsem naposled byla delší dobu v respirátoru, začalo mě za pár hodin bolet v krku. Vždy to tak za den, max. dva odezní… Asi to nesnáším úplně nejlépe, bohužel teď budu muset respirátory nosit častěji, tak nevím co s tím :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
5535
23.4.21 07:52
@mroe píše:

samozřejmě si vymýšlí, nic takového se neděje

candid. zápal plic je oportunní infekce, tzn rozvinutý AIDS…hematoonkologie…a. t…d… však víme

:)
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
621
23.4.21 08:04
@mroe píše:

Take bych si to rada precetla. Jeste jsem u nas na plicnim za posledni rok zvyseny vyskyt candidovych infekci oproti dobe pred covidem nezaznamenala. Rada se poucim. Posledni candidovy zapal plic, ktery jsem videla, mel pacient s HIV.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4181
23.4.21 08:05

Tak teď přemýšlím, že se vůbec nebudu vzrušovat, neb už bych blbla s kupováním testů. V pondělí jsem v respirátoru strávila pár hodin, odnesla jsem si migrénu, s čímž tak nějak vždy počítám, ale od té doby mě bolí v krku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2254
23.4.21 08:06

Ja teda nevim, jestli to je vasi spatnou imunitou, celkovym zdravotnim stavem, nejakou extra sensitivitou, nebo je to psychicke..ja mam respirator tak 5-6 hodin denne a nedela mi to teda vubec nic, manzel 12tky v praci, nic..a vlastne nikdo, koho znam, nema zadne problemy z rousek, ci respiratoru :think: joo, vlastne uz asi 3× se mi udelal bedar za uchem..z gumicek? :think: ja proste nevim, jak by natekla uzlina mohla souviset s nateklou uzlinou..,ale treba je tu nejaky lekar, ktery vysvetli…vzdycky jsem mela za to, ze natekle bolestive uzliny jdou znakem nejakeho infektu, virozy, anginy..asi bys to mela resit s doktorem..jo a pomaha na to priznic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
962
23.4.21 08:13

Já tedy nejsem zdravotník, ale myslím, že z respirátoru to nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.4.21 08:20

Já mám ty dutiny dost citlivé, stačí mi málo a mám různé záněty dutin, rýmu, afty… Tak si myslím, že by to s tím určitě souviset mohlo :nevim: Jsem teď na začátku těhotenství, poslední dny mi je pořád zle od žaludku, jsem unavená, prostě mám normální příznaky těhotenství, tak si myslím že nějakým způsobem tu imunitu teď oslabenou mám

• Citovat
  • Nahlásit
23890
23.4.21 08:25
@Borrealis píše:
samozřejmě si vymýšlí, nic takového se neděje

candid. zápal plic je oportunní infekce, tzn rozvinutý AIDS…hematoonkologie…a. t…d… však víme

:)

Ja to vim. Ale tvrdit, ze to rikal nejaky primar z plicního… to uz je vrchol. Proto by me opravdu zajimal zdroj, ale cekam, ze se dozvim, ze mam sama lepe hledat ( protoze tohle nikdy zadny primar plicniho tvrdit nemohl, tak samozrejme nemam sanci). Aneb, nic o tom nevim, ale rada se podelim o zkusenosti a znalosti. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat