Řidičák - potřebuji radu

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
12.5.22 11:11

Řidičák - potřebuji radu

Zdravím holky, předně chci říct, že mi nemusíte říkat, že jsem blbá, to vím taky. :zed: :D
Jde o to, že jsem se před 4 lety vdala, tzn. změnila příjmení a nechala si udělat samozřejmě i všechny nové doklady kromě jednoho - řidičáku :roll:. Jelikož jsem sváteční řidič a pokud to není vysloveně nutný, tak nejezdím, tak jsem prostě na ten řidičák zapomněla. :zed: Potom se to odkládalo, odkládalo no a ejhle je to už 4 roky a mě končí platnost. Tudíž budu potřebovat nový a teď k mojí otázce - co mi za to, že tam mám pořád staré příjmení hrozí? Bude to někdo řešit? A není teda lepší nahlásit ho jako ztracený? Nebo co myslíte? Díky všem za rady a znovu opakuji, že to, že jsem blbá a nezodpovědná vím taky. :roll: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3866
12.5.22 11:25

Normalne si tam bez vymenit ridicak, neboj, resit nebudou, jako asi bych na to neupozornovala, ale bude to v pohode

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27647
12.5.22 11:27

Nebudou to řešit vůbec, maximálně řekneš, že jsi nejezdila :nevim: Ale měnila jsem si řidičák nedávno a ten starý rovnou letěl do skartu, nikdo na něj nekoukal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2711
12.5.22 11:27

Neboj nic ti nehrozí. Tedy mě nikdo nic neříkal. Taky jsem nový řidičák řešila až 3 roky po svatbě :mrgreen: :mrgreen: Prostě přijdeš, že si jdeš vyřídit nový z důvodu konce platnosti a změny příjmení. S sebou si vezmeš oddací list. Nikdo extra řešit nebude, že výměnu řešíš až po takové době, zkrátka nejezdíš no… Takových je, co mají ŘP jen "v šuplíku ". :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1087
12.5.22 11:44

Byla jsem po šesti letech také jsem naprosto zapomněla. Dostala jsem 200kc pokutu jinak nic :mrgreen: neboj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4331
12.5.22 11:59

Byla bych v klidu, stalo se mi to stejný, šla jsem tam po asi 2 letech a nidko nic neříkal, žádná pokuta ani blbý řeči, pohoda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33803
12.5.22 12:02

@Jitka.Poklicova nekomplikuj to s lživým hlášením ztráty řidičáku, normálně tam běž a normálně řekni, jak to je - že jsi nejezdila tu dobu vůbec, možná budeš platit nějaký drobný správní poplatek, možná ani to ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27647
12.5.22 12:03

Já myslím, že pokud na to neupozorníš, tak nic platit nebudeš. Kdyžtak dělej překvapenou :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26705
12.5.22 12:04

Myslíš, že nezjistí, že máš už 4roky nový příjmení, když nahlásíš ztrátu? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Asi na dvě kliknutí myši…. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8436
12.5.22 12:23

Běž normálně s tím, že ti končí platnost a vezmi s sebou oddací list, že ses během té doby vdala. Jak někdo zmiňoval 200,–, myslím že to jsem taky platila za nový doklad kvůli změně příjmení. Ale jinak si nemyslím, že by se nad tím někdo pozastavoval. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3562
12.5.22 12:41

Já si taky po svatbě řidičák neměnila, neřídila jsem. Až po přestěhování, to už byl taky propadlej. Úřednice zdvihla obočí, zeptala se, co to má znamenat a dostala jsem pokutu 200 Kč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2711
12.5.22 12:43

Jak tu píšou holky, normálně tam zajdi a nevymýšlej nějaké historky o ztrátě. Já třeba bych osobně nehrála ani to divadlo že jsem si nevšimla. Já bych normálně řekla, že jsem neměla potřebu to řešit, protože nejezdím, teď jsem zjistila, že mi bude ŘP končit, tak to jdu vyřídit obojí zároveň. Nikdo se v tom nimrat nebude, protože to, že existuje nespočet „řidičů pouze na papíře“ (tedy vlastní ŘP, ale nikdy neřídili) je běžná věc.
Ten oddací list tam stejně s největší pravděpodobností potřebovat budeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3562
12.5.22 12:46

@werajsik Jo, přesně. Řekla jsem pravdu, že jsem za volantem neseděla skoro 10 let a hlavu mi nikdo netrhl. S nějakou pokutou jsem počítala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25756
12.5.22 12:49

Já měla propadlej a normálně mi ho vyměnili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2711
12.5.22 13:00

Tak mi to nedalo, protože si nepamatuju, že bych platila nějakou „pokutu“. Resp. se mi pletlo něco s 50 Kč. Tak jsem se dívala a je to běžný správní poplatek za vyřízení nového ŘP, tzn. že tuto částku by člověk zaplatil, ikdyby šel ŘP vyměnit ihned po svatbě. Já jsem vyřizovala v době, kdy byl tento správní poplatek ve výši 50 Kč, od r. 2018 je to právě 200 Kč

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat