Řídká stolice a dlouhodobý problém se stolicí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.07.19 22:12
Řídká stolice a dlouhodobý problém se stolicí

Zdravím.
Mam dceru, nyní 8tydnu..nerozbehla se mi laktace takže jsme plně na UM. Od narození měla klasickou Bebu optipro. Stolice krásná jako kojene dítě asi první dva týdny jako míchaná vajíčka, krásně žlutá, jenže hodně ublinkavala později už to bylo zvracení. Na doporučení jsem přešla na Hipp Bio Combiotic.. Dva týdny v pořádku, zvracení ustálo ublinkavala v normě, jenže opět asi po dvou týdnech problémy. Přišla zácpa, sama se nevykadila, měla vždy „špunt“ bez teploměru to nešlo, později se ve stolici našla troška krve a žilky… Pouze jednou.. Probrala jsem to s dr dal Biopron probiotika jenže žádná změna. Malá se porad kroutila, trápilo nás břicho a následovaly šílené dny kdy téměř nespala jen brečela… Než jsem se opět dostala k dr vyzkoušela jsem Hami, z toho šílený průjem takže ihned pryč. Dr podezření na alergii bílkoviny z kravského mléka, předepsán sunar… :zed: šílená chuť, konzistence žádná, dcera to vše vyzvracela nedalo se do ní dostat více než jednu dávku denně, takže opět křik ale od hladu.. To jsem si řekla rozhodně ne.. Po týdnu jsem to vzdala a dala ji opět Bebu ale tentokrát Beba Comfort, upravenou na bolesti břicha, nadýmání atd… Po týdnech trápení se konečně zase sama vykadila jenže stolice je řídká, zápach asi klasicky řekla bych, má tmavě žlutou barvu a konzistenci bláta.. Průjem to není ale přijde mi, že to pořád není ono, jsem už zoufalá… Dle dr je ideální stolice míchaný h vajíček.. Ani řídké ani moc tuhé taková kasička… Vyzkoušela jsem už téměř vše a začínám být zoufalá.. Prosím má někdo radu, zkušenost…???

Přečtěte si článek: Umělá výživa kojenců: Které mléko vybrat?

Reakce:
Aduš8
Kelišová 5347 příspěvků 08.07.19 22:20

Nějak nechápu, když první mléko vyhovovalo, proč jsi přešla na jiné. Miminka ublinkávají, většinou je na vině nedovyvinutá žaludeční záklopka. Mohla jsi zkusit zahušťovat. Měla bys vydržet u jednoho, tím, jak jí to pořád střídáš, si ani nemůže stihnout zvyknout.

Barborka23
Nováček 2 příspěvky 08.07.19 22:28
@Aduš8 píše:
Nějak nechápu, když první mléko vyhovovalo, proč jsi přešla na jiné. Miminka ublinkávají, většinou je na vině nedovyvinutá žaludeční záklopka. Mohla jsi zkusit zahušťovat. Měla bys vydržet u jednoho, tím, jak jí to pořád střídáš, si ani nemůže stihnout zvyknout.

Bylo to na doporučení jelikož i prvního mléka sice měla dobrou stolici ale zvracela už obloukem.. Poznám rozdíl mezi ublinkavanim… O zahušťování mi nikdo nic neřekl ani dr ne můžete mi to prosím více rozebrat??

Aduš8
Kelišová 5347 příspěvků 08.07.19 22:33

Existuje přípravek, jen si teď nevzpomenu na jméno, kterým se může mléko malinko zahustit, aby se miminku nevracelo pořád nahoru. Divím se, že se o něm doktorka nezmínila. U kojených dětí ho nedoporučují, pokud vyloženě nehází šavle, protože je to pro matku hodně složité, musí odstříkat, zahustit, dát mléko a pak dokojit, ale u UM to jde lehce. Zkusila bych zůstat u té Beby, když malá nemá problémy, než se stolice upraví, může to trvat, po těch změnách.

Aduš8
Kelišová 5347 příspěvků 08.07.19 22:36

A jinak, syn byl plně kojený a typická míchaná vajíčka měl málokdy, spíš taky takovou kaši, někdy až po lopatky :D. Teď mu jsou skoro dva a stolici tuhou nemá ani tak a to je od roka bez mléka. Podle doktorky je to úplně normální. A probiotika bych zkusila Biogaia, sice dražší, ale zabírají.

Petula306
Zasloužilá kecalka 749 příspěvků 08.07.19 22:36

Já bych už v žádném případě mléko neměnila. Kadí, prospívá, prdy mívá většina dětí.

modravlocka
Ukecaná baba ;) 1466 příspěvků 08.07.19 23:22

Vyzkoušela bych mléka vyloženě pro alergiky (Neocate, Nestlé althera, Nutramigen purAmino, Nutrilon AllergyCare…). Bohužel mají všechny svou specifickou chuť, ale s tím se nedá nic dělat. Pokud má skutečně alergii, cokoliv jiného ji bude způsobovat problémy. Jedinou alternativou k těmto stepenym mlekum je kojení (a matka na bezmlecne dietě).

t-jani
Neúnavná pisatelka 16044 příspěvků 09.07.19 02:32
@Aduš8 píše:
Existuje přípravek, jen si teď nevzpomenu na jméno, kterým se může mléko malinko zahustit, aby se miminku nevracelo pořád nahoru. Divím se, že se o něm doktorka nezmínila. U kojených dětí ho nedoporučují, pokud vyloženě nehází šavle, protože je to pro matku hodně složité, musí odstříkat, zahustit, dát mléko a pak dokojit, ale u UM to jde lehce. Zkusila bych zůstat u té Beby, když malá nemá problémy, než se stolice upraví, může to trvat, po těch změnách.

Já používala při kojení na zahuštění Nutriton. Je to ze svatojánského chleba. Ještě jsme měli takový gel, který se dal po kojení a v jícnu vytvořil uměle „špunt“ aby se mléko nevracelo.. ale název nevím..

Barborka23
Nováček 2 příspěvky 09.07.19 04:25
@t-jani píše:
Já používala při kojení na zahuštění Nutriton. Je to ze svatojánského chleba. Ještě jsme měli takový gel, který se dal po kojení a v jícnu vytvořil uměle „špunt“ aby se mléko nevracelo.. ale název nevím..

Jde mi spíš o konzistenci stolice, se zvracením už problém nemáme

Váš příspěvek
Reklama