Jak kojit s velkymi prsy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.07.19 18:59
Jak kojit s velkymi prsy ?

Dobry den, jsem 4 den v porodnici a bojujeme s kojenim :/ Mam vetsi prsa a spatne bradavky a mala jak je mala tak ji to jde spatne sat :/ nekdy si vysaje tech 30 ml ale nekdy sotva tech 10-15 ml :( tady mi samozrejme poradily klobouky a mala se vetsinou spise unavi tim cumlani ale bez nich mi to nejde vubec. Samozrejme jak je clovek z toho nervozni tak mu pak i klesne mleko :/ a to mam prsa nalita. Musim chodit odsavat a davat to male strikackou :/ ale copak tohle je nejaky reseni? Mate nekdo nejakou radu? :nevim:

Reakce:
Sue2008
Kecalka 458 příspěvků 08.07.19 19:22

Me se s prsy F (pred nalitim) nejlepe kojilo v leze na boku, mely jsme obe klid. Taky mi tvrdili, ze to bez kloboucku nepujde (ploche bradavky)…slo to :lol: mimco si bradavky vytahalo, dej mu cas

nonina
Závislačka 4163 příspěvků 08.07.19 19:38

V leže na boku, nejlepší i potom doma, kdy jsem měla přiraženou postýlku se sundanou bočnicí u své postele. V noci stačilo nahnout se do postýlky a bylo vyřešeno. Pokud Ti to nepůjde, požádej laktační poradkyni o kontrolu polohy. Já měla dokonce jednu bradavku vpáčenou a dcerku jsem nakonec kojila 22 měsíců. A pokaždé v leže, protože tím, že jsem objemnější, tak jsem měla na kojení v sedě „krátké ruce“. :-D

luca241
Ukecaná baba ;) 1918 příspěvků 08.07.19 19:58
@Anonymní píše:
Dobry den, jsem 4 den v porodnici a bojujeme s kojenim :/ Mam vetsi prsa a spatne bradavky a mala jak je mala tak ji to jde spatne sat :/ nekdy si vysaje tech 30 ml ale nekdy sotva tech 10-15 ml :( tady mi samozrejme poradily klobouky a mala se vetsinou spise unavi tim cumlani ale bez nich mi to nejde vubec. Samozrejme jak je clovek z toho nervozni tak mu pak i klesne mleko :/ a to mam prsa nalita. Musim chodit odsavat a davat to male strikackou :/ ale copak tohle je nejaky reseni? Mate nekdo nejakou radu? :nevim:

V leze na boku, prsa se mi nalila z D na H, takže hruuuuza.Taky jsme začínaly stříkačkou a až doma se nějak za velkého křiku a mých zdevastovanych krvácejících bradavek naučila přisát a pak už dobrý.

Ou
Echt Kelišová 8090 příspěvků 08.07.19 20:04

Domluv se, ať se za tebou staví laktační poradkyně.

LilyJane
Kecalka 231 příspěvků 08.07.19 20:51

Mi ukazovali „fotbalovou boční“ metodu. Ty sedíš a dítě si položíš vedle sebe na polštář a podpíráš mu hlavu… neumím to dobře popsat ale na internetu je popisů dost.
Byla to jediná, která mi fungovala. Kvůli hrozným postelím v porodnici z kterých jsem se nedokázala zvednout jsem na polohu v leže rezignovala - malý se u prsa ani tak neudržel a pro mě to bylo těžké ukočírovat.
Já mám problém, že mé dítě prostě bojkotuje kojení od samého startu, ale v téhle poloze to celkem šlo. Akorát je třeba najít dostatečně vysoký polštář, aby ses nemusela hrbit.

ladule1
Nadpozemská drbna 28208 příspěvků 08.07.19 20:57
@Anonymní píše:
Dobry den, jsem 4 den v porodnici a bojujeme s kojenim :/ Mam vetsi prsa a spatne bradavky a mala jak je mala tak ji to jde spatne sat :/ nekdy si vysaje tech 30 ml ale nekdy sotva tech 10-15 ml :( tady mi samozrejme poradily klobouky a mala se vetsinou spise unavi tim cumlani ale bez nich mi to nejde vubec. Samozrejme jak je clovek z toho nervozni tak mu pak i klesne mleko :/ a to mam prsa nalita. Musim chodit odsavat a davat to male strikackou :/ ale copak tohle je nejaky reseni? Mate nekdo nejakou radu? :nevim:

Také jsem kvůli velikosti kojila s kloboučky. Pouzivala jsem je asi 2 měsíce a pak se bradavky vytvarovaly a nakonec jsem kojila bez jakýkoliv problémů skoro 2 roky.

ciniminisek
Echt Kelišová 7769 příspěvků 08.07.19 20:58

Měla jsem vpáčené bradavky a dva dny používala kloboučky, poloha kojení fotbalisty. Sestřičky radily o kojení odsát do úlevy, měla jsem prsa hrozně moc nalitá a chytla zánět. Já jsem to ale pak bojkotovala, protože mléko se mi dělalo víc než bylo potřeba. Během dvou dnů se prsa uvolnila do stavu, jaké byla potřeba a ani kloboučky jsem nepotřebovala. Doma jsme z polohy fotbalisty přešly na polohu v leže a kojim tak do teď.

Příspěvek upraven 11.07.19 v 08:29

lolink
Ukecaná baba ;) 1490 příspěvků 08.07.19 21:18

Vleze na boku. U mne byl problem, ze ono nez to tam doteklo, byl nastvanej. Chvili trvalo, nez to zaclo tect. Az, kdyz se mi prsa hodne nalila, bylo to ok. To si sedne :). Davali mu kapku glukozy na prso, to ho nabudilo a sal pekne. Pak, kdyz uz se to nalilo, tak to nepotreboval.

Akinorewa
Povídálka 40 příspěvků 08.07.19 21:47

V leze na boku, zvyknete si na to. Nebo jsem ze začátku jednou rukou v sedě držela mimčo a druhou rukou bradavky mezi prsty, aby se mu lépe tahalo. Preju hodně zdaru

dana.dv
Zasloužilá kecalka 911 příspěvků 08.07.19 22:11

Ja si poridila kojici polstar My brest friend a az s nim nam kojeni zaclo jit. Jinak to byl horor a stres.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 19770 příspěvků 08.07.19 22:16

Ráda kojím vleže na boku, ale u malého miminka musíš naštělovat prso a hlavičku, ještě si neporadí. Když kojím vsedě, dverec bradavky palcem a ukazovákem lehce stlačím, aby se zploštila a lépa nasávala do pusinky. Je dobré mít k sobě někoho zkušeného, kdo ti ukáže a poradí na místě.

Andra073
Stálice 57 příspěvků 08.07.19 23:30

Ja si malou dala na trosku tvrdsi polstarek. Sedela jsem v tureckem sedu ci normalne pohodlne. Jen jsem si musela prso stlacit trochu palcem, aby mela u nosu volno a nepridusila jsem ji. Kloboucky mi navrhovali take, protoze mam male bradavky, ale po par dnech si je mala vytahla a kojim dodnes.

Váš příspěvek
Reklama