Poradna očního lékaře
MUDr. Vladimír Korda Ph.D.
Lékař ti nic nenapíše jen tak. Zřejmě lék potřebuješ, pomohl ti. Takže mi hlava nebere proč ho bez vědomí lékaře vysazuješ.
Nevysazuji, jen jsem je 3 dny neměla u sebe, zapomněla jsem je u blízkých.
@Anonymní píše:
Nevysazuji, jen jsem je 3 dny neměla u sebe, zapomněla jsem je u blízkých.
Tak je užívej tak jak máš. Co tady čekáš za radu? ![]()
Nevím, ale prostě nepřijde mi v pohodě od 14 let dlouhodobě (což řekla sama dr) brát antidepresiva, což mi ani dr neřekla, že jde o antidepresiva. Nehledě na to, jak velmi návyková jsou.
Rivotril není antidepresivum. Přečti si alespoň příbalový leták.
@Konnny píše:
Rivotril není antidepresivum. Přečti si alespoň příbalový leták.
Ano, je. Je to i v přívalovém letáku, i všude na netu.
Ja tedy nevim, ale je to navykovy lek, ktery se bere jen v akutnich stavech(psychickych)urcite bych se zeptala jeste jinde. Neni to uplne sranda.
@Konnny píše:
Rivotril není antidepresivum. Přečti si alespoň příbalový leták.
To tedy je! benzodiazepin
@Anonymní píše:
Ano, je. Je to i v přívalovém letáku, i všude na netu.
Ale prd, je to lék na zklidnění a uvolnění svalů. A proč tento problém neřešíš doma s mamkou, ale tady na netu?
@divine woman To opravdu není. Hoď si to do vyhledávače. Známá pracuje v psychiatrické léčebně, kde tyhlety léky užívají pro pacienty…
A v psychiatrické léčebně uvolnit svaly opravdu asi nepřebují..
S mamkou jsme to řešily, ale zajímal by mě i jiný názor. Mamka z toho nadšená není, ale také neví, co s tím udělat. ![]()
Můj syn měl od 19 let epilepsii bral Rivotril několik roků a nyní je bez problémů.Když ti ho lékař napsal tak ho ber. Jinak si přečti tohle.
Rivotril je lék patřící do skupiny benzodiazepinů, má výrazné protikřečové účinky. Zabraňuje vzniku záchvatů, křečí kosterního svalstva a zmírňuje již vzniklé křeče. Přípravek Rivotril je dále určen k léčbě akutních stavů panické poruchy (náhlé nečekané záchvaty úzkosti a strachu s intenzivními vegetativními příznaky.
@Anonymní píše:
@divine woman To opravdu není. Hoď si to do vyhledávače. Známá pracuje v psychiatrické léčebně, kde tyhlety léky užívají pro pacienty…
A v psychiatrické léčebně uvolnit svaly opravdu asi nepřebují..S mamkou jsme to řešily, ale zajímal by mě i jiný názor. Mamka z toho nadšená není, ale také neví, co s tím udělat.
Já jsem ten leták četla, nikde není napsáno, že je to antidepresivum.
Rivotril patří do skupiny anxyolitik nikoliv antidepresiv a má širší využití než jen v psychiatrii. A i v psychiatri se často používá ke zvládnutí negativních účinků antipsychotik jako jsou tiky, záškuby, syndrom neklidných nohou a třes.
@lamicina Dík za osvětu. Já nejsem lékař, magistr farmacie ani chemik. Ale říkám si, že kdyby to bylo antidepresivum, bude to v letáku napsané.
Zdravím, mám takový problém.
Hrozně dlouho jsem měla třesy rukou, záškuby a nedokrvování…
Doktorka mi napsala Rivotril…
Půl léku denně…
Jenže dnes jsem o měsíci zjistila co to je zač, protože jsem se po nich cítila tak docela „nesvá“…
Štve mě, že mi doktorka (neuroložka) předepsala návyková antidepresiva, když je mi 14. Ani nám to neřekla… A nejhorší je, že mi hodně pomáhají a díky nim se to dost zlepšilo, po vysazení ale zase repete. Prosím, neví někdo co dělat? Nebo nějaké řešení? Pomáhá mi to, ale brát dlouhodobě antidepresiva ve čtrnácti letech asi to pravý nebude. Díky..