Používání rivotrilu u dětí - antidepresiva ve 14 letech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.18 20:47
Rivotril u dětí

Zdravím, mám takový problém.
Hrozně dlouho jsem měla třesy rukou, záškuby a nedokrvování…

Doktorka mi napsala Rivotril…
Půl léku denně…
Jenže dnes jsem o měsíci zjistila co to je zač, protože jsem se po nich cítila tak docela „nesvá“…

Štve mě, že mi doktorka (neuroložka) předepsala návyková antidepresiva, když je mi 14. Ani nám to neřekla… A nejhorší je, že mi hodně pomáhají a díky nim se to dost zlepšilo, po vysazení ale zase repete. Prosím, neví někdo co dělat? Nebo nějaké řešení? Pomáhá mi to, ale brát dlouhodobě antidepresiva ve čtrnácti letech asi to pravý nebude. Díky..

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
divine woman
Echt Kelišová 9182 příspěvků 22.11.18 20:50

Lékař ti nic nenapíše jen tak. Zřejmě lék potřebuješ, pomohl ti. Takže mi hlava nebere proč ho bez vědomí lékaře vysazuješ.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.18 20:51

Nevysazuji, jen jsem je 3 dny neměla u sebe, zapomněla jsem je u blízkých.

divine woman
Echt Kelišová 9182 příspěvků 22.11.18 20:53
@Anonymní píše:
Nevysazuji, jen jsem je 3 dny neměla u sebe, zapomněla jsem je u blízkých.

Tak je užívej tak jak máš. Co tady čekáš za radu?  :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.18 20:55

Nevím, ale prostě nepřijde mi v pohodě od 14 let dlouhodobě (což řekla sama dr) brát antidepresiva, což mi ani dr neřekla, že jde o antidepresiva. Nehledě na to, jak velmi návyková jsou.

Konnny
Závislačka 2586 příspěvků 22.11.18 21:01

Rivotril není antidepresivum. Přečti si alespoň příbalový leták.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.18 21:04
@Konnny píše:
Rivotril není antidepresivum. Přečti si alespoň příbalový leták.

Ano, je. Je to i v přívalovém letáku, i všude na netu.

Nature00
Kecalka 137 příspěvků 1 inzerát 22.11.18 21:06

Ja tedy nevim, ale je to navykovy lek, ktery se bere jen v akutnich stavech(psychic­kych)urcite bych se zeptala jeste jinde. Neni to uplne sranda.

Nature00
Kecalka 137 příspěvků 1 inzerát 22.11.18 21:07
@Konnny píše:
Rivotril není antidepresivum. Přečti si alespoň příbalový leták.

To tedy je! benzodiazepin

divine woman
Echt Kelišová 9182 příspěvků 22.11.18 21:07
@Anonymní píše:
Ano, je. Je to i v přívalovém letáku, i všude na netu.

Ale prd, je to lék na zklidnění a uvolnění svalů. A proč tento problém neřešíš doma s mamkou, ale tady na netu?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.18 21:10

@divine woman To opravdu není. Hoď si to do vyhledávače. Známá pracuje v psychiatrické léčebně, kde tyhlety léky užívají pro pacienty…
A v psychiatrické léčebně uvolnit svaly opravdu asi nepřebují..

S mamkou jsme to řešily, ale zajímal by mě i jiný názor. Mamka z toho nadšená není, ale také neví, co s tím udělat. :nevim:

janablizkova
Zasloužilá kecalka 520 příspěvků 22.11.18 21:12

Můj syn měl od 19 let epilepsii bral Rivotril několik roků a nyní je bez problémů.Když ti ho lékař napsal tak ho ber. Jinak si přečti tohle.
Rivotril je lék patřící do skupiny benzodiazepinů, má výrazné protikřečové účinky. Zabraňuje vzniku záchvatů, křečí kosterního svalstva a zmírňuje již vzniklé křeče. Přípravek Rivotril je dále určen k léčbě akutních stavů panické poruchy (náhlé nečekané záchvaty úzkosti a strachu s intenzivními vegetativními příznaky.

divine woman
Echt Kelišová 9182 příspěvků 22.11.18 21:17
@Anonymní píše:
@divine woman To opravdu není. Hoď si to do vyhledávače. Známá pracuje v psychiatrické léčebně, kde tyhlety léky užívají pro pacienty…
A v psychiatrické léčebně uvolnit svaly opravdu asi nepřebují..S mamkou jsme to řešily, ale zajímal by mě i jiný názor. Mamka z toho nadšená není, ale také neví, co s tím udělat. :nevim:

Já jsem ten leták četla, nikde není napsáno, že je to antidepresivum.

Uživatel je onlinelamicina
Ukecaná baba ;) 1971 příspěvků 22.11.18 21:19

Rivotril patří do skupiny anxyolitik nikoliv antidepresiv a má širší využití než jen v psychiatrii. A i v psychiatri se často používá ke zvládnutí negativních účinků antipsychotik jako jsou tiky, záškuby, syndrom neklidných nohou a třes.

divine woman
Echt Kelišová 9182 příspěvků 22.11.18 21:24

@lamicina Dík za osvětu. Já nejsem lékař, magistr farmacie ani chemik. Ale říkám si, že kdyby to bylo antidepresivum, bude to v letáku napsané.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Výhrůžný vzkaz radikálů: Na těchto místech o Vánocích zaútočíme znovu!

V posledních měsících a letech se začínalo zdát, že aktivita islámských... číst dále >

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >