Reklama

Riziko DS 1:180

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.17 18:04
Riziko DS 1:180

Ahoj holky, budu skoro 13 tt, bohužel dnes jsem volala na krev z genetiky, v rámci prvotrimestrálního screeningu a riziko na DS mi vyšlo 1:180.
A tak mi na genetice řekli, že patřím do tzv. šedé zóny a že budeme čekat do 16 tt na další testy.
Nechci tak dlouho čekat a řekla jsem doktorce, že si tedy zaplatím ten test z krve za 1.500,–

A teď otázka…tento test bude 100 % průkazný? Byl jste na něm někdo? Údajně je to lepší než amniocentéza a tripple testy, které také často vycházejí falešně pozitivně…

Může se pak na tyto krevní testy spolehnout?
Vím, že se všechny odpovědi dozvím zítra, ale potřebuji třeba trochu uklidnit…
Měli jsme včera úmrtí v rodině, do toho toto a jsem celkem v pytli :(

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Zacharova
Ukecaná baba ;) 1052 příspěvků 08.02.17 18:08
@Anonymní píše:
Ahoj holky, budu skoro 13 tt, bohužel dnes jsem volala na krev z genetiky, v rámci prvotrimestrálního screeningu a riziko na DS mi vyšlo 1:180.
A tak mi na genetice řekli, že patřím do tzv. šedé zóny a že budeme čekat do 16 tt na další testy.
Nechci tak dlouho čekat a řekla jsem doktorce, že si tedy zaplatím ten test z krve za 1.500,–

A teď otázka…tento test bude 100 % průkazný? Byl jste na něm někdo? Údajně je to lepší než amniocentéza a tripple testy, které také často vycházejí falešně pozitivně…

Měli jsme včera úmrtí v rodině, do toho toto a jsem celkem v pytli :(

Vůbec to neres měli jsme riziko 1:100 a vše ok malej je v pořádku. Zadne další vyšetření jsem nepodstoupila jen geneticky utz a ten byl v pořádku a až ve 20tt.

blumen
Hvězda diskuse 40327 příspěvků 08.02.17 18:12
@Zacharova píše:
Vůbec to neres měli jsme riziko 1:100 a vše ok malej je v pořádku. Zadne další vyšetření jsem nepodstoupila jen geneticky utz a ten byl v pořádku a až ve 20tt.

A na tohle se spolehej.

blumen
Hvězda diskuse 40327 příspěvků 08.02.17 18:13

Kolik Vam je let? Byt to ja, zaplatim si Prenascan, i kdyz je drahy.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2288 příspěvků 08.02.17 18:14
@blumen píše:
A na tohle se spolehej.

Asi tak :roll:

Riziko je dost vysoký, máš už po ultrazvuku nebo to je jen z krve?

Michelle_M
Ukecaná baba ;) 2012 příspěvků 08.02.17 18:16

Byla jsem na cell free DNA testu (Gennet), výsledky poté potvrzeny i plodovou vodou. Doktor mi říkal, že se jim za celou dobu ještě nestalo, aby se ty krevní testy mýlily. Spolehlivost se uvádí kolem 97%.

Uživatel je onlineka2ka
Extra třída :D 12654 příspěvků 1 inzerát 08.02.17 18:18
@Anonymní píše:

nespletla jsi si cenu u toho testu?

Hanka253
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 1 inzerát 08.02.17 18:21

A na tom prvotrimestrovém screeningovém ultrazvuku to vypadalo jak? Chápu dobře, že tohle je výsledek jen z krve? Hodně napoví hodnota šíjového projasnění, jak vypadá nosní kůstka. Pokud vím, často se stane, že hodnota je na hraně a mimčo v pořádku. Nechala bych si udělat pořádný ultrazvuk na specializovaném pracovišti. Držím palce.

Janez
Závislačka 4428 příspěvků 1 inzerát 08.02.17 18:27

Ahoj nám vyšlo riziko zas na trizomie 13+18 1:90 i když utz v naprostým pořádku. kvuli věku a hlavně jsem měla hodně nízké obě hodnoty a byla jsem pak nabutz v 16 TT i 20 TT a vše v pořádku i když jsem kvůli triplu, který bych teď už odmítla, šla na odběr plodovky..Ale pak už jsem byla opravdu v klidu..Držím palce ať vám to taky dobře vyjde..Záleží co bylo špatné, jestli ten utz nebo spíš ta krev.. :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.17 18:27

Doktor byl s UTZ na prvotrimestrálním screeningu spokojen, ale společně s krví vyšlo toto riziko :?
Je mi 34 let. Jedno dítě mám naprosto zdravé a u něj mi tehdy vyšel screening i s krví perfektně…

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1371 příspěvků 08.02.17 18:34

Já bych klidně zkusila test třeba jako Prenascan apod., také jsem na tom byla, a riziko jsem měla nižší. jen ta cena je vysoká. Tenkrát to stálo asi 14 tis. Ale pro ten klid nám to stálo.

saadet
Extra třída :D 11817 příspěvků 08.02.17 18:37
@Anonymní píše:

Co je to za test? Pokud myslis takovou tu genetiku z krve tak ta stoji kolem 12tis myslim :think: ta je velmi spolehliva.

Rostlinka
Zasloužilá kecalka 777 příspěvků 08.02.17 18:49
@Zacharova píše:
Vůbec to neres měli jsme riziko 1:100 a vše ok malej je v pořádku. Zadne další vyšetření jsem nepodstoupila jen geneticky utz a ten byl v pořádku a až ve 20tt.

Ahoj, měla jsem u druhé dcery stejný výsledek a byla jsem na odběru plodové vody, výsledky ok a dcerka také v pořádku :srdce:.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.17 18:59

Já byla na testu z krve, riziko DS mi vyšlo 1:75. Test to vyloučil. Byla jsem na testu z krve VisibiliT, je spolehlivý stejně jako plodovka. Ale cena teda má o jednu nulu navíc. Stál mě 15 000 Kč.

lokynka
Kelišová 5228 příspěvků 08.02.17 19:03

1:180 je přece dobré, musela bys být 180× těhotná a jedno miminko by bylo postižené. Hlavně se uklidni. Určitě bude vše v pořádku. Kolik bylo šíjové projasnění?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Gottovi volali, že letos Slavíka nedostane. Důvod? Rakovina a Ortel

Karel Gott a Lucie Bílá tuhle zprávu jenom těžko rozdýchají. Pořadatel ankety... číst dále >

Články z Ona Dnes

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Reklama