Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
Ahoj děvčata. Jsem těhotná poprvé, ale mám rizikové dáno předem kvůli mé nemoci. Jsem dost na nervy jelikož jsem dnes 12+4 od ms a opakovaně špiním, jenže ze začátku kolem 6tt bylo to špinění spíš dohněda a teď je růžové a častější. Už neberu utrogestan, v poradně mi řekli, že už by si měla placenta hormony tvořit sama, ale ty nervy. Vím co je pravdděpodobnou příčinou, mám křehké vlásečnice a jsem dost překrvená (mimčo je o týden a 3 dny větší podle utz než jsem reálně těhotná), ale i tak to pokaždé obrečím. Dost mi pomáhá se z toho vypsat a také vědomí toho, že špinění je behem těhu dost časté a celkem běžné. Navím jsem nachlazená - kašel rýma, kýchání, což je záhul na břišní svaly, což prý může také zavinit špinění. Jestli jste tu některá v podobné, nebo stejné situaci, ráda si popovídám
ten stres a strach jsou děs
@xacxa Neboj, já mám taky od začátku problémy - prvně jsem krvacela, tak mi nasadili utrogestan. Beru ho stále, i když jsem 12+2 tt. Beru 2-2-2 a pres víkend jsem v poledne zapomněla a začala jsem spinit. Můj doktor řekl, ze je větší jistota ho brát do 15 TT. Je dost opatrný a že vysazovat budeme postupně. Takže to spineni máš asi z toho vysazení, to je normální, neboj, upraví se to. Jestli se ale bojis, zajdi k dr, to cloveka vzdycky uklidni, kdyz vidi, jak se mimisek krasne hybe na utz. Taky mám stále strach, jestli je mimi OK, když mě od začátku straší potratem. Musíš věřit že bude vše dobré, už jsi hodně daleko, tak určitě bude, uvidis. ![]()
@Lucisek87 Děkuji…ono člověka uklidní už jen fakt, že není jediný. I jsem si o špinění četla a spousta holek mi potvrdila, že některé ženy špiní celé těhu. Mimíška už jsem viděla roste dobře, srdíčko bije je o týden větší než jsem reálně těhotná, ale ty šoky takto po ránu…
asi má hlad a protestuje ![]()
@xacxa Já tě chápu, taky mě to vždycky vyděsí. Hlavně že mimisek pěkně roste!
Těhotenství s dcerou jsem měla naprosto bez problémů, tak jsem tohle dřív neznala, jen se těšila a dělala maximum, aby jí bylo v bříšku dobře. Uzivej si, že cekas první, dcera má teď období vzdoru, tak se navíc ještě občas rozčiluji s ní a kolikrát si říkám, že mě mrzí, že si to nemůžu tak užít a doufám, že ten bobeš v břiše to všechno vydrží.