Roční a televize

249
10.3.16 08:17

Rocni a televize

Male je 13 mesicu a priznam se, ze uz moc nevim co s ni :think: hracky ji moc nebavi, obcas se nekde pohrabe, kdyz si s ni hraju a snazim se, aby uz ukazovala treba na plysakoj, kde ma oci, noc, pusu, usi, a nebo v knizce zviratka odstrci to rucickou a plazi se pryc. Nekolinkuje, plazi se, ale u nabytku si stoupa a pochoduje.¨Jedine, co ji na alespon 30 min zabavi, je televize, ale kdyz uz ji nebavi, se jen tak koukat, plazi se k ni.
Mame tu „moderni“ obyvaci stenu s nizkym televiznim stolkem, tam vstane raz dva, a pak se s hodne blizka kouka na TV, smatla na ni, vypina a zapina. Kdyz ji odtahnu dal, za chvili je tam zase. Kdyz telku vypnu, za chvili je tam zase a zapnesi ji. Ma nekdo zkusennost treba s ohradkou kolem TV? Nebo podobnym problemem? O to, ze ji neustale zapina a vypina by tak neslo. Spis mi vadi ze se na ni diva a ma na ni doslova nalepeny nos. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

728
10.3.16 08:24

@KarlaNim syn to delaval taky a ještě ted to někdy dělá jsou mu dva roky. U nás jediné co pomáhá odvést pozornost jinam. Ale sám si ji teda nezapne, máme tv na zdi a zapíná se vzadu. Když ji zapnu večer chvíli já, někdy se na ni nalepí a zákazy vůbec nefungují, takže jedině fakt odvést pozornost nebo ji vypnu a je to

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20207
10.3.16 08:27

@KarlaNim Vypnout se zásuvky, ono ji to za chvilku přestane bavit, když to nebude nic dělat. A nepouštět. Pokud nevíš co s ní, chodte někam na nějaké dětské cvičení, plavání, do herničky, dlouhé procházky, pokud vydrží koukat v kočáře spojené třeba s krmením nějaké havěti, až bude jen troche teplo, tak na pískoviště, na hřiště na klouzačku nebo do houpačky s ohrádkou.
Doma zapojit do vysávání, vaření, házení věcí do odpadkového koše, podávání kolíčků při věšení prádla.
Knížky, plyšáci a podobné věci nebavili v tomhle věku ani staršího a nebuou bavit ani mladší Tá má ráda „akčnější věci“ typu posílání míče nebo auta, bourání komínu z kostek. Z těch statických navlékání kroužků na tyč nebo tvarová vkládačka (s dopomocí).
Nebo jí doma můžeš zkusit udělat nějakou „opičí dráhu“ s přelézáním polštářů, tunlem pod židlí apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1120
10.3.16 08:31

Tv je také jedna z podezřelých pro výskyt autismu pokud ji malé dítě sleduje často a příliš..omezila bych to co nejvíc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3250
10.3.16 08:50
@ilonka12 píše:
Tv je také jedna z podezřelých pro výskyt autismu pokud ji malé dítě sleduje často a příliš..omezila bych to co nejvíc

to jako fakt?!? i když dítě kouká na televizi, tak hned vytahujete autismus? to je trochu moc ne? vždyť je to úúúplně normální, tohle dělají všechny děti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4104
10.3.16 08:51

Zapojte si TV do takové té rozbočovačky, která má vypínač… vypínač dejte někam nahoru a nezapínejte to. nejjednodušší. (navíc to ušetří elektriku, ve stand-by ta věc může dost žrát)
třeba si podle programu zjisti, kdy je dopoledne něco hezkého pro takhle malé dítě (třeba Krteček, nebo podobné) a pustíte to, společně se podíváte na krtečka a jak to skončí, vypni vypínačem na rozbočovači a hotovo.
Když ta věc nebude hrát, vůbec ji to nebude zajímat. proč taky. jakási černá věc.

my teda ohrádku kolem tv nikdy neměli, protože u nás TV nehraje (dlouho jsme ani neměli anténu, takže nebylo jak), takže děcka to vůbec nezajímá, ignorují to. Onehdy na návštěvě náš pětileťák udělal trapas, protože neví co je ovladač na TV. Pouštíme na večerníček tv vypínačem, aby nebyla celý den ve stand-by.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.3.16 08:52

U nas byla zapnuta jen rano na pohadky u snidane, ona je slysela, obcas se podivala a pak jsme spolecne tvorili ruzny doplnky na obleceni, zalozky, svicinky, zdobili ramecky na fotky i jako darky na vanoce narozky atd, varili, pekli, uklizeli, malovali, prochazky s kamoskama, pak ji misto telky bavili hracky u kterych musi premyslet, skladacky atd a telku jsem vyrvala ze zdi, mackala cudliky ale proste nic, tak se na to po tydnu vykaslala ted ji zajimaji zas jine veci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1120
10.3.16 08:55

@Alyss1 tak příčiny autismu jsou dosud neprobádané, ale opravdu jsem četla, že pokud hodně malé dítě které ještě nemá dozrálý mozek kouká na televizi v nezdravé míře, tak to může být jedna z příčin. V každém případě nejen kvůli této hrozbě bych to co nejvíc omezila, zdravé pro vývoj dítěte to není logicky zcela určitě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2628
10.3.16 09:06

Meli jsme prisunuty konferencni stolek pred hifi soustavu, aby to. neznicil a hlavne na sebe nestrhnul.

V tomto obdobi jsme chodili prevazne ven. Dopo 2 hodky, odpo taky. Hnusne pocasi nebo hezky. I na hriste. Je pravda, ze jsme tam vetsinou byli sami. :P koupila jsem tu nepromokavou soupravu do deste a slo se. Houpacka, na pisku se muze klidne plazit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3250
10.3.16 09:27

@ilonka12 ano, možná bychom mohli polemizovat o tom, že dítě, které bude přes den 8 hodin koukat na pohádky, tak to může mít nezdravý vliv na mozek…ale o tom snd diskuze nebyla ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20207
10.3.16 09:28

@Makronka222 Ty s ročním dítětem fakt jako něco kloudného maluješ a tvoříš? 8o Tím nemyslím mít popatlanou prstovýma barvama čtvrtku, stůl a vše v dosahu dalších 30 cm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1120
10.3.16 09:31

@Alyss1 částečně byla, zakladatelce vadí, že na televizi kouká a má na ni nalepený nos, tak jsem jen doplnila, že ji to vadí právem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42523
10.3.16 09:40
@Svistice píše:
@Makronka222 Ty s ročním dítětem fakt jako něco kloudného maluješ a tvoříš? 8o Tím nemyslím mít popatlanou prstovýma barvama čtvrtku, stůl a vše v dosahu dalších 30 cm.

no s ročním dítětem se dají tvořit kloudné věci… stačí z tý popatlaný čtvrtky vystřihnout nějaký tvar, přilepit ke špejli a hned máš zápich do květináče a dítě je nadšený ;)

A roční dítě bych nenechávala koukat na televizi :nevim: stačí ji vytáhnout ze zásuvky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20207
10.3.16 09:44
@lucenka píše:
no s ročním dítětem se dají tvořit kloudné věci… stačí z tý popatlaný čtvrtky vystřihnout nějaký tvar, přilepit ke špejli a hned máš zápich do květináče a dítě je nadšený ;)A roční dítě bych nenechávala koukat na televizi :nevim: stačí ji vytáhnout ze zásuvky

Tak s mýma dětma tedy ne, protože základem je, že by u toho musely vydržet sedět a nechat mě něco dělat. A to nemluvím o tom bordelu, co by za těch 10 minut zvládly nadělat. :lol:

A je teda fakt, že já si pod pojmem tvoření s dítětem představuji trochu něco jiného, větší uvědomnělé zapojení toho dítěte. Ne, že si mi dítě sedne na kiln, udělá pár čáranc a pak bude v lepším případě koukat, jak maminka vystřihuje, lepí, skládá, přidělává, v horším do toho bude hrabat nebo se sebere a půjde páchat někam jinam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2628
10.3.16 11:31

Moje tehdy rocni dite by nejasalo, kdyz bych mu neco vystrihla a dala do kvetinace. Maximalne by to ne ty spejli chtel a strhnul by i kvetinac a pak se spejli bodl do oka. To az tak kolen 3 let byl schopny chvilku posedet a neco tvorit. Ted aktualne vydrzi 15 min a slus.

U nas jedine ven a unavit cerstvym vzduchem. Pak jednou do tydne na nejake to detske cviceni.

Ale ja mam akcni dite, takze se spatne posuzuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama