Roční dítě a extrémní pití

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Terez001
Zasloužilá kecalka 939 příspěvků 08.04.19 07:22
Roční dítě a extrémní pití

Maminky mám "problém " s mým 13,5 měsíčním synem. Docela blbě v noci spí a to proto, že vypije vždy okolo 400-500 ml čaje! Pořád chce čaj, bud si ho podává sám a pije a pije, nebo když ho nenajde pláče, dokud mu nedám napít. Takto se budí 10× za noc a někdy k ránu je úplně pročůraný :,( Je to normální? Nevím jak to odbourat.
UM v noci ani přes den nepije asi od 9 měs, přijde mi, že má hlad. Přes den má normálně 5 jídel, večer kaši. Zeleninová polévka se neujala, chleba zas nesní tolik, aby ho to zasytilo. Nepláče, že ho bolí břicho, prostě chce pít. Jede si takovou už od 8 měs, kdy ještě pil trochu UM, ale čaje taky vypil i tak dost. Ted nestačí 300 ml lahvička, v noci chodm pro další. Jinak přes den vypije taky nějak kolem 500-600ml a další v noci. Nevím, co to je spát celou noc, jendo za měsíc se stane, ze se vzbudí jen 3× :zed:
Spím na houby, ten přerušovaný spánek mě ničí. Plus věčně pročůraný, přebaluju raději i v noci. Jnak je veselý, celý rok nebyl nemocný, ani lehká rýma. Ale s tímto nevím co už dělat. :roll:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Annabela11
Závislačka 3524 příspěvků 08.04.19 07:33

@Terez001 Syn mel v noci to samé…plyny jsem měnila za noc i 3krat… :nevim:

lucielorenc
Zasloužilá kecalka 501 příspěvků 11 inzerátů 08.04.19 07:34

Co zkusit místo čaje dát vodu, třeba mu nepojede tak jako ten čaj. Jinak u nás, když jsem dala na noc kaši, tak spaní bylo o ničem. Nejlépe u nás funguje, teplé jídlo - tatínek u nás chodí většinou až večer, takže má takový pozdní oběd a tak to dostane i prcek ( brambory a maso, omáčka atd ). To vím, že se opravdu nabaští a spí dobře. To noční pití asi nebude až tak dobré pro ledviny, u nás prcek nikdy v noci tak nepil ( kromě UM ), ale když se v noci budil, dala jsem napít trochu vody a stačí…ale tohle bohužel není univerzální rada :( Zkusila bych změnit to jídlo, pokud se tedy teď budí hlady, tak se to snad zlepší :kytka:

mau-mau
Závislačka 3665 příspěvků 08.04.19 07:34

Vzala bych ho na testy na cukrovku a řekla bych to určitě pediatrovi. Taková žízeň je dost. :think:

Šarlota4
Extra třída :D 10820 příspěvků 08.04.19 07:39
@mau-mau píše:
Vzala bych ho na testy na cukrovku a řekla bych to určitě pediatrovi. Taková žízeň je dost. :think:

Tak nejak, jinam me dr rekla, ze takto stare dite v noci jiz pit nepotrebuje ( ne takto ). Ze pokud je dobre nakrmene a napite musi do rana vydrzet a mela pravdu. 2 noci jsme nedali a byl klid.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 26264 příspěvků 08.04.19 07:41

Vymenit za vodu.

modravlocka
Zasloužilá kecalka 979 příspěvků 08.04.19 07:43
@mau-mau píše:
Vzala bych ho na testy na cukrovku a řekla bych to určitě pediatrovi. Taková žízeň je dost. :think:

Souhlas. Chtěla jsem psát úplně to samé.

delora
Stálice 58 příspěvků 1 inzerát 08.04.19 07:46

Prober to s pediatrem. Nadměrnému pití se říká polydipsie a může to být přiznak např. Cukrovky nebo diabetu insipidu. Navíc pití nadbytku “čisté” vody (což z pohledu medicíny čaj je) může udělat i nějaké minerálové dysbalance a podobně. Prostě bych to nepodceňovala a než bych to označila za psychogenní, chtěla bych si být jistá, že tam není nějaký závažnější problém

pannda
Kelišová 6844 příspěvků 33 inzerátů 08.04.19 07:48
@modravlocka píše:
Souhlas. Chtěla jsem psát úplně to samé.

určitě…buď je to návyk nebo diagnoza…Já čaj nedávala v noci nikdy

Terez001
Zasloužilá kecalka 939 příspěvků 08.04.19 07:48

Díky, zavolám dnes doktorce. S tím masem a omáčkou, no odpoledne má masozeleninu vařenou doma a další maso vecer se mi zdá moc a celkově jako těžké jídlo. Kaše už se mi zdá taky těžká, ale když jsem dala zeleninu třeba s rýži, nebo těstovinami, nebo hustou polévku, ve 3 plakal i po čaji, nechtel spát, tak jsem mu musela dát kaší a hned usnul. On to um prostě nechce ani kapku. Teď jste mě vyděsily s tou cukrovkou… Projevuje se ještě jinak, krom takového pití? :roll:

blumen
Hvězda diskuse 48492 příspěvků 08.04.19 07:49

@Terez001 a kolik toho vypije pres den? Nedohani to pak v noci? Davala bych v noci max vodu. A pokud by i pres den toho vypil hodne, testy na cukrovku

blumen
Hvězda diskuse 48492 příspěvků 08.04.19 07:50

@Terez001 nemusi se projevovat nijak. U ditete od kamaradky se projevila az ve 3 letech komatem, jinak do te doby nic.

Terez001
Zasloužilá kecalka 939 příspěvků 08.04.19 07:52
@jenny.fields píše:
Vymenit za vodu.

To mě taky napadlo, to vodu on fakt nechce, mohla bych to zkusit. Caje dávám z lékárny dětské, neslazene. Někdy toho přes den vypije i min, ale je fakt, že pokaždé,, když mu nabídnu pití, vypije půl lahvičky snad najednou. Před spaním neusne, dokud nevypije lahvičku 220 ml.. Je to hrůza, až teď mi to nějak dochází. To by mě dorazilo za cukrovka :,(

Terez001
Zasloužilá kecalka 939 příspěvků 08.04.19 07:53

@blumen přes den to samé, cca 500 ml plus mínus. Ale zas nepije um vůbec :think:

blumen
Hvězda diskuse 48492 příspěvků 08.04.19 07:53

Edit omyl

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama