Roční dítě, chce samo jíst

21.12.19 23:00

Roční dítě, chce samo jist

Dobrý den maminky,
Do teď jsem svému dítěti dávala jogurty, kaše, polévky, příkrmy a začal jist s námi naše jídlo a rozhodl se, že ho nebudu krmit, ale, že chce sám. Jenže to všechno jí rukama, ake když to nejde vzít do ruky tak se v tom patla a sotva něco sní. Dáte mi rady, jak naučit roční dítě jist lžičkou a co jste na začátku samostatného jedení dávali k jídlu? Mám pocit, že teď toho moc nesni jak jí sám a jak všechno jídlo má všude jen ne v pusince.
Všem moc děkuji za rady a vaše zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
30626
21.12.19 23:02
@Lucinka.Lucie píše:
Dobrý den maminky,
Do teď jsem svému dítěti dávala jogurty, kaše, polévky, příkrmy a začal jist s námi naše jídlo a rozhodl se, že ho nebudu krmit, ale, že chce sám. Jenže to všechno jí rukama, ake když to nejde vzít do ruky tak se v tom patla a sotva něco sní. Dáte mi rady, jak naučit roční dítě jist lžičkou a co jste na začátku samostatného jedení dávali k jídlu? Mám pocit, že teď toho moc nesni jak jí sám a jak všechno jídlo má všude jen ne v pusince.

Nech ho opatlat a dokrm ho. Samostatně třeba hustší jogurt nebo bramborovou kaši. Těstoviny. Kousky jablka nebo banánu.

Naše mládě zas furt chtělo krmit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8181
21.12.19 23:04

Nechala bych ať se krmí samo a pomáhala, občas strčila lžičku do pusy
máme fotku jak je mladší celá omatlaná od jogurty a starší dcera to komentovala: ona se převlékla za jogurt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1886
21.12.19 23:08

@Lucinka.Lucie Na to žádný trik není, chce to prostě trénovat a vydržet. Také děti neumí v tomhle věku ještě pořádně hýbat zápěstím, takže to chce mít trochu toleranci. Dobrý je mít víc druhů lžic a nechat vyzkoušet. Já dávala ze začátku hlavně to, co jde dobře vyprat, takže většinou jogurt a kaši. S k tomu něco, co lze vzít do ruky a jíst rukou. A hodně jídel jsem připravovala „do ruky“. Kousky ovoce, zeleniny, masa, chleba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
612
21.12.19 23:16

Dávám jednu lžičku dítěti a druhou krmím já. Ona než se strefí, dám jí čtyřikrát. Tedy teď už to jde a někdy jí už úplně sama dle konzistence. Polívku zatím nee :D v létě jsem jí svlékla a jedla venku :D to teď bohužel nejde no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1740
21.12.19 23:25

Moje dcera 14m zase preferuje vidličku. Když už jídlo napíchne, tak ho do pusy nějak dopraví. Takže co jde krojïm na kousky, zbytek průběžně dokrmují lžíci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2591
21.12.19 23:33

Obrnit se a nechat. Nepozorovane prikrmovat 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
684
21.12.19 23:46

Ja jsem synovi davala do ruky lzicku a druhou lzickou jsem ho krmila. On se pekne v jidle stoural, snazil se ho dopravit do pusy a mezitim jsem ho krmila :mrgreen: Ted mu jsou skoro 4 roky, normalne umi jist sam priborem, ale doma chce vetsinou krmit :mrgreen: rika, ze ve skolce mu to jde, ale doma ne (hrozne keca) :mrgreen: tak ho radeji nakrmim i ted ve 4 letech a aspon je rychleji najedeny a nedela u toho opicarny :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3400
22.12.19 00:31

Já dávala něco s kasovitou konsistenci, aby toho nepořádku bylo co nejméně, a přestala jsem dávat skleničky protože to nejde vyprat… moje kráska odmítá i bryndák, takže fakt krása… No v roce a půl uz zvládne jogurt tak, že končí jen v puse, na stole a na tričku :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34720
22.12.19 00:41

To je bezva, ze chce sama :palec: jak psala devcata, ja davala jogurt s piskotama, pozdeji uz vse :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610
22.12.19 08:46

@Lucinka.Lucie Dat lzicku, pretrpet trochu bordelu, druhou mu budes davat pripadne ty. Kdyz bude patlat rukama, jidlo vzit. To sama, pokud si s nim zacne jen tak hrat- znamaka toho, ze uz nema hlad, jidlo beru, protoze he na jidlo a ne na hrani.
Moje deti zacinaly v deseti a jedenacti mesicich kasi. Ve trinacti jedly komplet samy, holka zvladala i vodu z polivky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.12.19 14:35
@Lucinka.Lucie píše:
Dobrý den maminky,

Dcera v tomto mesici prestala jist ty kase a prikrmy a, najela kompletne na nasi stravu a sama. Hodne jsem davala na kousky zeleninu, mlete maso, drobne testoviny, ryzi, brambor a ona si to napichovala, na, vidlicku nebo jedla rukama. Davej i chleba na kostecky, ovoce - banan, hrozno, mekou hrusku atd. Pak se ucila, lzickou a druhou jsem ji krmila. Ted ma dva a ji uz bez problemu vsechno sama, maze si i sama syr na chleba. Chvilku budes uklizet bordel

• Citovat
  • Nahlásit
685
22.12.19 19:08

Naše batole se jinak než samo ani nenaji a lžičku ještě nezvládá. Koupili jsme mu „gumovou košilku s rukavama“ resp. velký brindak v Ikee - je pres cele brisko a ma zachytny vak na padající jidlo - oblečení má od té doby čisté. Na domácí přesnídávky a jogurty pak znovunaplnovaci kapsičky Zebra & me - pro samostatné mimi jsou úplně ideální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.12.19 19:54

Právě, že on teď vůbec nechce ode mě ani potají lžičku. A sám si s tou lžičkou hraje a jídlo je všude jen ne v pusince. A pomoct si nenechá. Takže vůbec nevím jak do něj dát omáčku, polévku či kaši jelikož rukou si ji tam asi sám nedá :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14288
27.12.19 12:55

@Lucinka.Lucie my jsme praktikovali, že dcerka měla svoji lžičku, kterou se krmila a já druhou, kterou jsem ji krmila ja.
Druhá dcera mi jedla sama od 8.mesice a asi v roce už snědla slušně i polévku, chce to trpělivost a omyvatelné zdi :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat