Roční dítě nejí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
foxsay
Povídálka 14 příspěvků 29.12.17 14:22
Roční dítě nejí

Dobrý den, prosím o rady a tipy zkušených rodičů. 13měsíční syn odmítá jídlo. Nikdy nebyl moc otesánek, ale poslední dobou sní jen pár lžiček a konec. Dostanu do něj chleba s lučinou, rýži, těstoviny, jablka, sem tam přesnídávku. Pravidelně mu vařím, vývar, zeleninu, maso, nabízím i jídlo ze skleniček, ale všechno marně.
Ráda bych přestala kojit, protože už mě má pomalu jako dudlík, ale netroufám si. Na roční prohlídce doktorka řekla, že váží málo, ale poradila mi jen „dávat do polévky jíšku“…
Budu ráda za radu i podporu, díky.

Reakce:
nini77
Ukecaná baba ;) 1675 příspěvků 8 inzerátů 29.12.17 14:27

No aspoň že sní něco. Myslím, že v podobném věku mi syn taky nepřibíral. Krmila jsem ho jak husu do dalšího převážení. V tu dobu se u nás rozmohl takový nešvar :oops:, že od té doby jíme u pohádek. Ale jedl u toho, takže přibral :oops:. Dávala jsem mu hodně zakysanou smetanu a kaši s rozmačkaným banánem. Normálně by banán nesnědl. A potom přibíral hezky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.17 14:31

Když nechce jist tak to asi nepotřebuje. kolik vazi? Kdyby mel podvahu tak to jiste doktorka resi. Muj mladší syn do 2let jedl jen obcas banan nebo jogurt. jinak nic, kojeny do tri let.od roku nepribiral vůbec do 3,let.je zdravy a nic mu nechybí.

Heivka
Závislačka 3263 příspěvků 29.12.17 14:32

Ségra takhle nechtěla skončit s kojením skoro tříleté, protože holka málo jedla, po odstavení se rozjedla líp, otesánek pořád není, ale vzhledem k tomu že její táta je vybíravý a nežravý i jako dospělý, tak se není čemu divit.

Mandarinka01
Zasloužilá kecalka 775 příspěvků 29.12.17 14:33

Me teprve kolem 11 mesicu syn vzal na milost prikrmy, do te doby pouze kojen, proste jidlo nechtel. Neresila bych. Pokud se koji, tak i koj, proc mu branit? Bude mit dva a jedlik neni, kolikrat sni par lzicek i ted a staci mu to. Ani nevim, kolik vazi, je spokojenej, tak to neresim.

Annabela11
Závislačka 2600 příspěvků 29.12.17 14:52

@foxsay Nejste sama která má takový problém i já…dcera 2roky ji jako vrabec jsou dny kdy ji víc ale těch dnů moc není…nemá cenu dítě cpat násilím. Pokud není dítě vyloženě vyzáblé tak to tak nechte

foxsay
Povídálka 14 příspěvků 29.12.17 17:47

Díky za komentáře a uklidnění :) Syn měl v roce 74 cm a 8,3 kg. Holt mu budu jídlo pořád nabízet a zkusím se nestresovat tím, že nechce, stejně nic nezmůžu (edit - ze smajliku se udelaly otazniky)

Kopretina13
Nováček 7 příspěvků 14.01.18 22:09

Můj syn v 9. měsíci začal bojkotovat veškeré příkrmy a začal jsem ho plně kojit až do cca 13. měsíce, mimo kaše večer. Naštěstí nehubl, ale přírustky moc velké neměl a doktorka mi doporučila vitamin B pro zvýšení chuti k jídlu - nikdy jsem mu to nedala. A i teď tomu jídlu moc nedá. Když měřil 73,5cm tak vážil 8,6kg. Pokud není vychrtlý tak bych to nijak neřešila, netlačte ho do jídla a pořád nabízejte.

Sexynohy
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 14.01.18 22:17

Řešila jsem něco obdobného, ve stejním věku. Dítko současně s tím začalo trpět často na rýmy, nikdo to ale nespojoval. Ve zkratce, po obcházení doktorů a trápení se s jídlem, kdy nikdo s odborníků nebyl schopný říct proč to tak má, jsme šli z naprosto jiných důvodů na vyndání nosní mandle. A tehdy doktor na příjmu se sám od sebe zeptal, jestli nemá problémy s jídlem. Nakonce se divil zprávě od naší ORL, ta psala že mandle je středně velká a doktor, že je „obrovská“ (určoval to nějakými číselnými stupni) a že děti kvůli tomu kolikrát nejedí.
Po operaci se to začalo srovnávat.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Pařmenka měsíce: V jakém stavu opouštěla Schneiderová večírek StarDance?

Jitka Schneiderová nepatří jen k nejkrásnějším českým herečkám, ale bezesporu... číst dále >

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >