Roční dítě a ovoce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

VercaNela
Povídálka 46 příspěvků 204 inzerátů 28.12.17 09:13
Rocni dite a ovoce

Ahoj maminy, chtela bych se zeptat zda-li, uz davate rocnim prckum cerstve ovoce popr.jake? A krajite to nebo to nechavate v celku aby si dite poradilo? A co zelenina cerstva? A ke snidani davate co napriklad? Mala mi kousky ji jak kdy v nekterych prikrmech ji to nevadi a jindy zas jo. Premyslela jsem, ze bych ji dala treba chleba s lucinou atd.. kdy to melo uspech u Vasich deticek? A kdyz varite doma treba kure na paprice to rozmixujete nebo pomackate vidlickou nebo nakrajite? Diky moc
Verca a Nelinka 1rok

Přečtěte si článek: Vývoj miminka 12 měsíců: Čas na první krůčky

Reklama

Reakce:

lucenka
Vesmírná mluvilka 31288 příspěvků 28.12.17 09:16

Kluk měl česrtvé jeblko jako první příkrm v 5 měsících. v roce už jedl prakticky všechno ovoce… nechápu vaření ovoce, vždyť to je nejlepsí čerstvé.

A tedy nejdřív jsem mu ho dělala na skleněném struhadle na kaši, ale v roce už dlabal normálně kousky… tedy takového toho měkčího ovoce.

Jaromilka
Stálice 81 příspěvků 28.12.17 09:21

Ahoj, dávám už skoro vše, bez omezení, jablko, hrušku, banán, pomeranč, mandarinky, maliny, borůvky atd. Všechno jí chutná, tak jen dobře. Ze zeleniny okurka, mrkev, rajče, paprika, hrášek, vše neuvařené, dám jí vždy malý kousek do ruky a ona papá, jablko si ráda kouše celé sama, jen jí oloupu slupku.
Lučina jí zatím nechutná, občas vyzkouším a nejí ji, kuře jí už jen krájím na malé kousky, ale až po uvaření.

Jogrr
Závislačka 4090 příspěvků 28.12.17 09:22

Mam 11mesicniho a ovoce ji cca od 5 mesicu, predevsim v syrove podobe.
Chleba s domaci lucinou, bio maslem ji cca od 8 mesicu.
Ma sedm zubu, takze max. pomackam vidlickou, uz zadne mixovani.
Ale kure na paprice bych mu fakt nedala, a to jeste hezky dlouho.

BaMaK
Závislačka 2749 příspěvků 5 inzerátů 28.12.17 09:23

@VercaNela urcite ji udelas radost jakymkoliv kouskem ovoce, zeleniny, jidlem. Cim drive prestanes mixovat, tim mene problemu si nadelas v budoucnu. V roce klidne sni a rozkouse celou testovinu, kousek masa, rohlik…proste vsechno. Zrovna kure na paprice moc nechapu- paprika je dost vyrazna, drazdiva. Zacni polevkama s kousky zeleniny, omacky ala svickova…

pet p
Stálice 61 příspěvků 28.12.17 09:31

Ročnímu jsem dávala k snídani hlavně ovoce - banán, na plátky nakrájené jabko, hrušku, meruňky, nektarinku, švestky apod. Vše bez slupek a v kvalitě bio, pokud to bylo možné. Také jsem občas dala rohlík s trochou kupované přesnídávky, hlavně zn. dm bio a hipp (bio, bez přidaného cukru, pouze čisté ovoce).
S chlebem jsme začali kolem 14 měsíců, dávala jsem mu ho třeba s trochou avokáda, máslem, lučinou apod. A k tomu syrovou zeleninu - nakrájenou okurku, kedlubnu, papriku (vše bez slupek a pokud to šlo, tak bio nebo ze zahrady).
Jídlo jsem mu mačkala, aby tam byly větší kousky. Jinak kuře na paprice jsem nedělala, kuře ano, ale koření papriku ne.

Evulina
Extra třída :D 14772 příspěvků 28.12.17 11:07
@VercaNela píše:
Ahoj maminy, chtela bych se zeptat zda-li, uz davate rocnim prckum cerstve ovoce popr.jake? A krajite to nebo to nechavate v celku aby si dite poradilo? A co zelenina cerstva? A ke snidani davate co napriklad? Mala mi kousky ji jak kdy v nekterych prikrmech ji to nevadi a jindy zas jo. Premyslela jsem, ze bych ji dala treba chleba s lucinou atd.. kdy to melo uspech u Vasich deticek? A kdyz varite doma treba kure na paprice to rozmixujete nebo pomackate vidlickou nebo nakrajite? Diky moc
Verca a Nelinka 1rok

Dávala jsem u obou holčiček, tak kolem těch 8-10 měsíců jsem začla. Dávala jsem jak „na hraní a učení“ kousky třeba oloupaného jablíčka takovému prckovi, banán, nebo ze zeleniny okurku, tu teda mají obě ze zeleniny asi nejradši..
Snídaně nejčastější - uvařená obilovina (jáhly, pohanka, kukuřičná krupice, rýže apod.), do toho ždibec másla, trochu přesnídávky, jogurtu a právě nějaké čerstvé ovoce, případně naředit troškou vody např., když je to husté a vše rozmixováno. Tuhle snídani má nejradši dcerka i teď a je jí 21 měsíců.

Jinak obě dvě jak přes kopírák začaly kousky v jídle tolerovat až po 1 roce, do té doby se dávily a flusaly to. Samostatné kousky jídla ano, to žužlaly, ale jak byly kousky zamíchané v kašovitém jídle, typicky je to tak u skleničkových příkrmů, tak byl problém. Pak náhle jim to přestalo vadit a dobrý.

Lendeš
Kelišová 5019 příspěvků 28.12.17 11:22

@VercaNela Tvrdší ovoce jsem trochu dusila jen ze začátku, jinak jí syn od začátku čerstvé ovoce. Nejdřív jsem mixovala, pak třeba banán mačkala, pak už si ukusoval sám..takže záleží, co malá zvládne. Tou dobou jsem už dávala delší dobu chleba s lučinou nebo s nějakou pomazánkou (= lučina + něco, např. avokádo) a třeba k tomu čerstvé rajče nebo okurku. A maso v roce už taky jedl kousky, ne mixované, ale to taky záleží, jestli ti to malá zvládne, ale můžeš zkoušet, pomixovat se to pak dá vždycky.

Kacka2
Závislačka 4263 příspěvků 28.12.17 11:29

Dát klidně můžeš, ale musíš vyzkoušet co je schopná sníst. Moji kluci měli v roce oba pouze dva spodní zuby, takže nějaké kousání ovoce u nich fakt nehrozilo, max. namačkané jahody s piškoty, naškábaný banán, nastrouhané jablko na takovém tom skleněném struhadle. Chleba s Lučinou nakrájený na „rybičky“ bez kůrky snědli.

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 28.12.17 11:43

@VercaNela
No, já plně kojila do konce 4.měsíce, pak měl kluk přes 7kg a záváděla jsem první příkrmy. Od půl roku mi baštil i maso. Nikdy jsem nemixovala - vždy jsem vše víc povařila a rozmačkala, maso natrhala na drobné kousky. Čerstvé ovoce ( banán, jablko, broskev) dostal cca měsíc po prvním příkrmu (ještě před masem). Zeleninu si žužlal už před prvním příkrmem (okurka, mrkev). Jak začal lézt (6,5 měsíce) začal mi „chodit“ na syrový česnek, co se sušil na lavici u krbu :D. Za mě začni banánem a okurkou a pak přidávej další méně agresivní ovoce a zeleninu. ;)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Saša Rašilov se podruhé oženil: Nevěsta Lída si počmárala šaty!

Populární herec si dnes po poledni vzal za manželku svoji o čtrnáct let... číst dále >

Záhadná smrt Alexandra Dubčeka: Může za ni náhoda, nebo vrazi z KGB?

Konspirační teorie vznášející se nad smrtí významných politických... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dagmar Pecková: Lidé mi chyby odpouštěli, ale já si kopala hrob

Stála na slavných světových operních a koncertních scénách, zpívala pod... číst dále >

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Reklama