Roční na nočník?

327
9.12.20 23:36

Rocni na nocnik?

Ahoj. Je mozne naucit rocni dite na nocnik? tedy aspon zaklad, nepredlokladam, ze tam bude hned chodit.
Koupili jsem takovy hrací a malý si na nej sedne, ale souvislost asi nechápe. Je chytrý, dobre rozumí pojmenovani co co je, zná i nocnik óňo, každé eee mi dukladne oznami, ale az pozde. Curani samozrejme ne, to bych musela vychytat. Blbý je, ze doma na to aby lital nahý je od zeme chladno… hlavne sice zdatně chodí, ale sám bez opory se nepostaví, zatím. Myslite, ze ma nejaky efekt obcas ho dát a obcas ne? nebo musim od zacatku dusledne a pravidelne?
Ja mam prvni dite a osobne bych mu dala jeste cas, nez se sam postaví a na nocnik posadí, ale moje matka už rika, ze je cas, tak se chci poradit i jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6409
9.12.20 23:42

@dracula-s a musíš ho učit už od roka? Jinak ano, pokud budeš vytrvalá a budeš ho dávat na nočník pravidelně po probuzení, tak si návyk časem vybuduje. Ale vzhledem k tomu, že píšeš, že sotva chodí a je u vás zima, aby chodil nahý, tak bych počkala aspoň do jara/léta. Pokud Tě tedy netlačí finance za pleny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5068
9.12.20 23:42
@dracula-s píše:
Ahoj. Je mozne naucit rocni dite na nocnik? tedy aspon zaklad, nepredlokladam, ze tam bude hned chodit.
Koupili jsem takovy hrací a malý si na nej sedne, ale souvislost asi nechápe. Je chytrý, dobre rozumí pojmenovani co co je, zná i nocnik óňo, každé eee mi dukladne oznami, ale az pozde. Curani samozrejme ne, to bych musela vychytat. Blbý je, ze doma na to aby lital nahý je od zeme chladno… hlavne sice zdatně chodí, ale sám bez opory se nepostaví, zatím. Myslite, ze ma nejaky efekt obcas ho dát a obcas ne? nebo musim od zacatku dusledne a pravidelne?
Ja mam prvni dite a osobne bych mu dala jeste cas, nez se sam postaví a na nocnik posadí, ale moje matka už rika, ze je cas, tak se chci poradit i jinde.

Tak asi to jde, dřív, když matky musely pleny prát, tak se to tak dělalo. Mám dokonce kamarádku, ta dělala bezplenkovou metodu prakticky od narození.

Za mě je to zbytečné. Jediný důvod bych v dnešní době viděla ekologii. Prvního jsem odplenkovala ve 2 a půl za 3 dny rovnou do WC. Druhý za pár dnů ve 2 a 3/4, ale ten má svou hlavu a odmítá do WC kadit, ačkoliv čůrání bez jediné nehody. Tak má zatím plinku. Za měsíc nebo dva to snad půjde samo.

Jestli tě to baví, tak můžeš vysazovat, ale v 5 letech už bude každému jedno, jestli bylo dítě odplenkované v roce nebo ve 3.

Za mě v roce zbytečně brzy. Ale také mi to starší generace tvrdila. Ono kdybych ty plíny musela ručně prát a sušit, tak bych mi to za to možná také stálo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10123
9.12.20 23:49

Za mě to smysl nemá. Dle psychologů je dítě schopno pochopit a vědomě chodit čůrat mezi 18. a 36.měsícem. Já například tak tlačila na pilu, že jsme s velkými problémy odplenkovali až teď yve třech letech a pořád jsou časté nehody. Podruhé bych takovou chybu neudělala. Zkoušet vysazovat ano, ale jen, pokud dítě nebude proti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3970
10.12.20 00:18

Za mě je to také zbytečně brzo.
Počkej do léta a uvidíš, jestli se vám do toho bude chtít :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
837
10.12.20 00:24

Já dávala obě děti na nočník od cca 10m. Rozhodně bez velkých ambicí a ze začátku jen po probuzení a před koupáním. První to pochopil rychle a tak od roka se z 90 % vyčůral po posazení. Úplně bez plen byl tak od 2 let na noc od 2,5. Mladšímu to trvalo déle, ale teď (20m) úplně v pohodě chodí na nočník i sám (na velkou vždy, malou musím hlídat). Dnes nepočůral ani jednu plenu. Kdybych nebyla líná, tak je bez plen úplně. Za mě to smysl má. Když člověk není líný jako já, tak dokáže zbavit dítě plen do roka a půl. Ale je to náročné, neustále to hlídat. Hlavně nesmíš tlačit na pilu, aby se neseknul…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10119
10.12.20 01:09
@pomme píše:
Já dávala obě děti na nočník od cca 10m. Rozhodně bez velkých ambicí a ze začátku jen po probuzení a před koupáním. První to pochopil rychle a tak od roka se z 90 % vyčůral po posazení. Úplně bez plen byl tak od 2 let na noc od 2,5. Mladšímu to trvalo déle, ale teď (20m) úplně v pohodě chodí na nočník i sám (na velkou vždy, malou musím hlídat). Dnes nepočůral ani jednu plenu. Kdybych nebyla líná, tak je bez plen úplně. Za mě to smysl má. Když člověk není líný jako já, tak dokáže zbavit dítě plen do roka a půl. Ale je to náročné, neustále to hlídat. Hlavně nesmíš tlačit na pilu, aby se neseknul…

Ano, kdyz clovek neni liny zhruba rok neustale stat diteti za zadkem s nocnikem…
Neni lepsi si ten rok dat veget a pak ho to naucit behem mesice?
Za me teda jo!

Zakladatelko, je to brzo, jakymkoliv nucenim mu akorat vytvoris blok, takhle vznikaji ty deti, co kakaji do kalhot schovane za gaucem nebo to tyden zadrzuji. To nechces. Nech to byt, dokud k tomu vekove nedozraje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62254
10.12.20 04:22

@dracula-s proč proboha v roce.. Má ještě minimálně rok čas.. Jak sama píšeš, vůbec nechápe, o co jde..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19146
10.12.20 08:13

Máš dvě možnosti. Buď ho to budeš učit už teď, lítat za ním s nočníkem, věčně prát počůraný oblečení, desinfikovat počůraný podlahy a dělat ze sebe rok debila, nebo si dáš pohov, v roce a půl mu začneš vysvětlovat co je nočník, brát ho na záchod, aby viděl, že se nečůrá do plen a tak kolem druhýho roku se ti odplenkuje sám ze dne na den. Praktikovala jsem druhou metodu a nemůžu si to vynachválit. Klid a pohodička. Mám i kamarádky, který se mermomocí snažily děti odplenkovat už kolem roku, ale ve finále se jim děti počůrávaly mnohem dýl než mě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
822
10.12.20 08:20

Já bych se teď asi zaměřila na to, aby se sám bez opory uměl postavit v prostoru ia správně přes rytíře. Tam by teď měla tvoje energie směřovat asi víc 🙂. Můj syn se odplenkoval sám od sebe v 1,5 roce a široko daleko jsme jediní…takže čas opravdu ještě má.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
10.12.20 08:22

Dcera 18 měsíců a přes den mi chodí normálně na nočník. Sice si neřekne, ale sama si dojde. Do ničeho jsem ji nenutila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
837
10.12.20 08:23

@Lucie_Sx To bylo špatně pochopeno, když člověk není líný, tak to dokáže naučit dítě rychle a nemusí mu stát rok za zadkem. Když byla malá moje generace, tak dítě s plínou ve dvou letech bylo něco nemyslitelného. A v dnešní době tady ženské řeší, že chtějí dát dítě do školky ale že má pořád plíny. Proto maminka zakladatelky na ni tlačí, že má začít s nočníkem. Tehdy se prostě deti odplenkovavali mezi 1 a 1,5 rokem. A nikdo s tím neměl problém. Dnes se vše svádí na to, že dítě není zralé, ale tehdy to šlo. V USA je zase trend neučit vůbec, nechávají děti do 3-4 let s plínou než si sami řeknou. Je to každého věc jakou cestou se vydá. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2766
10.12.20 09:22

Podle me nocnik nema byt hracka, takze nejake hraci a svitici bych nikdy nekoupila. Deti jsem vysazovala od 9-10mesicu. Vzdy po spani a pred koupanim. Casem pak i casteji (zvlast u prvniho, kdyz jsem mela cas). Nejstarsi se odplenkovalo pres den v 1,5 roce. Pro me bylo prijemne, ze stolici vykonavaly vzdy do nocniku a to uz chvili pote, co jsem je zacala na nocnik posazovat. Takze verim, ze dite je schopno pochopit princip velmi brzy (urcite jsou i vyjimky, to nezpochybnuji). Casto to jsou jen vymluvy maminek, protoze vymenit plenu je daleko snazsi, nez pravidelne treba po 1-1,5 hod dite svleknout a posadit na nocnik.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4527
10.12.20 11:22

V roce to podle me absolutne postrada smysl. Dítě vůbec nechápe, o co jde a ani není schopno to fyzicky udělat. Kontrola nad sveraci přichází až později, o půl roku později už to půjde, Ale i to je na spoustu dětí brzo. Jak už tu někdo psal, mně se nejvíc osvědčila metoda taková, že cca od roku a pul jsem dětem ukazovala nočník, nechala je tam sedat, aby si zvykli a brali to jako normální věc, ukazovala jsem jim, že já chodím curat na záchod, při výměně plinky mluvila o nočníku… Až začali chápat, sundala jsem plinku a do měsíce bylo hotovo. Teď mám 16 měsíční dceru a budu to dělat stejně. Ona už na plnou plinku hlásí ble ble, tak začínám ukazovat, že ble ble patrí do nočníku, jenže ono pro ji ble ble jsou i odpadky, co patří do koše, tak to musíme nějak odlišit :) ale rozhodně něm žádné ambice, že by byla bez plinky dřív než za půl roku. Zatím o tom jen mluvíme, protože ji to samotnou zajímá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6339
10.12.20 11:59

Možné to je, ale nestojí to za to. Za mě je nejlepší strategie dítě do ničeho netlačit a nechat zcela na něm, kdy k tomu samo dozraje. Mám tři děti, nikdy jsem je na nočník neposazovala a všechny se samy odplenkovaly kolem 2. roku. Jako ano, ona ta starší generace měla brzo odplenkováno, akorát pak místo plen praly tepláčky.
Jo a já sama jsem měla pleny až do nástupu do školky ve 3 letech, na protest, právě proto, že mě nutili sedět na nočníku :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat