Rodič v nemocnici

Anonymní
29.12.20 09:33

Rodič v nemocnici

Ahoj, nevím už kam a jsem psychicky na dně. Před Vánoci jsem nakoupila Covida a předala rodině. Moji rodiče 70+ se chovali jako malé děti. Sice polehávali, ale rozhodně jim nic není, žádnou nemoc nemají. Včera večer bylo tátovi tak zle, že sotva dýchal, nicméně mě vyhodil z bytu a odmítl záchranku. Matka mu ji stejně po chvíli zavolala. Má zápal plic a leží v nemocnici. Přijde vám toto chování normální? Bylo mu blbě týden, já jak blbka sháněla léky a získávala informace. Lékaře a testy odmítl, aby náhodou nebyl v karanténě a do nemocnice se nechal odvézt, když už skoro nemohl dýchat. Mně lhal, že je mu dobře, nemá teplotu a podobně. A já jsem psychicky na dně, protože jsem ho zřejmě nakazila. Snažila jsem se postarat, ale bylo to špatně. Nyní se prý k sestrám ve špitále chová hezky. Rozumíte tomu?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18815
29.12.20 09:40

Rozumím. l, taky máme v rodině experta odborníka, který vše ví nejlíp. Vím, že to mrzí. Ale na druhou stranu tatínek je dospělý a má zodpovědnost s za sebe. Tys mu pomoc nabídla a víc s tím stejně neuděláš. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3743
29.12.20 09:40

Ano rozumím, nechovám se tak, ale nejen důchodci se chovají takto, zvlašť, když jsou nemocní a hrozí jim že to nezvladnou. Fáze popření/odmítání nemoci je z hlediska psychologie naprosto normální…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4405
29.12.20 09:41

Jo rozumím. Celkem běžné u starých lidí. :? Hodně sil!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5563
29.12.20 09:48

3/4 starých lidí se tak chová. Doma na přes hubu a v nemocnici svatoušci. Jeho chování je normální, většinou se dělí lidi na dva tábory. Ti kteří mají div ne smrtelnou nemoc když je někde pichne.. A na ty kteri tu nemoc fakt mají, ale vlastne jim nic není, popírají to. Ty za nic nemůžeš, nevycitej si to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
889
29.12.20 09:51

Ano toto chovani je bezne u starych lidi… ono se rika, ze stari lide se stavaji detmi a je na nas detech se o ne starat… netrap se, mohla jsi je nakazit, stejne jako se mohli nakazit casem i jinde, schvalne jsi to neudelala ne? drzim palce, at je lepe rodicum!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18194
29.12.20 10:17

Můj táta se dvakrát pokoušel přechodit rakovinu… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.12.20 10:22
@Anonymní píše:
Ahoj, nevím už kam a jsem psychicky na dně. Před Vánoci jsem nakoupila Covida a předala rodině. Moji rodiče 70+ se chovali jako malé děti. Sice polehávali, ale rozhodně jim nic není, žádnou nemoc nemají. Včera večer bylo tátovi tak zle, že sotva dýchal, nicméně mě vyhodil z bytu a odmítl záchranku. Matka mu ji stejně po chvíli zavolala. Má zápal plic a leží v nemocnici. Přijde vám toto chování normální? Bylo mu blbě týden, já jak blbka sháněla léky a získávala informace. Lékaře a testy odmítl, aby náhodou nebyl v karanténě a do nemocnice se nechal odvézt, když už skoro nemohl dýchat. Mně lhal, že je mu dobře, nemá teplotu a podobně. A já jsem psychicky na dně, protože jsem ho zřejmě nakazila. Snažila jsem se postarat, ale bylo to špatně. Nyní se prý k sestrám ve špitále chová hezky. Rozumíte tomu?

Rozumím. Mám ještě trochu starší rodiče a vím, že se někdy chovají jak děti. Vzhledem k tomu, že pracuji na covidech a moc dobře vím, co covid umí, tak jsem jsme všichni v rodině preventivně omezili kontakty mezi sebou a zrušili společné vánoce. Letos vše bylo jiné než jindy, ale musíme právě ochránit ty staré a nemocné.

• Citovat
  • Nahlásit
674
29.12.20 10:25

S rodiči neporadím, snad jen to, že mí prarodiče se také chovali naprosto jinak doma a v nemocnici.

Ale hlavně si nevyčítej, že jsi ho nakazila. Neudělala jsi to schválně a tohle bohužel nejde ovlivnit, leda se už skoro rok nestýkat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1653
29.12.20 10:40

Jo, tohle chovani je docela bezne, ale nic prijemneho to neni. Taky je mozne, ze se to nahle zhorsilo, takze ani treba nelhal, kdyz predtim rikal, ze mu nic moc neni. Nicmene jsem te chtela potesit. Muj tata 74, kardiak cekajici na operaci srdce a majici spousty zdravotnich neduhu, obezni, tak Covida prekonal v celku bez nejakych vetsich potizi. Takze jsou i stastne konce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12859
29.12.20 10:43

Ty si nic nevycitej. Pokud neni otec zbaveny svepravnosti, zodpovida si za sve chovani sam.
Nicmene u covidu, i kdyby cely tyden poctive lezel v posteli, jiny prubeh by to pravdepodobne nemelo :nevim:
Brzy se uzdravte :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
489
29.12.20 10:45
@llida píše:
Ano toto chovani je bezne u starych lidi… ono se rika, ze stari lide se stavaji detmi a je na nas detech se o ne starat… netrap se, mohla jsi je nakazit, stejne jako se mohli nakazit casem i jinde, schvalne jsi to neudelala ne? drzim palce, at je lepe rodicum!

Jo, ale s těmi dětmi je to snazší. Těm dáš po prdeli a basta fidli. Se 70 letym rodičem neuděláš nic.

Znám z vlastní zkušenosti. Táta se ani postavit nemohl, ale do nemocnice nepůjde (v době necovidové a na návštěvě tam denně někoho měl - mě, mamku). Když jsme volali záchranku řval a dělal scény, že on nikam nejde. Nakonec mu ji mamka volala až znovu za 3 hodiny, když spal.

V nemocnici byl najednou svatoušek. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20116
29.12.20 10:49

Znám, taky mam dedu, ktery bude radsi trpet doma, nez aby nekoho obtezoval a sel si lehnout do nemocnice :roll: ted uz lezi skoro mesic s covidem ve spitale :zed: ma to tak dost lidi, at uz maj strach z doktoru a nemocnic, mysli si, ze to zvladnou sami nebo proste nechtej byt na obtiz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
889
29.12.20 10:57

@KeckaJ ja vim, co jsem se naplakala nad chovanim svych rodicu (oba k 80) ke me, skoda mluvit :-( a k ostatnim jak beranci… smutne je, ze stejny kolotoc si uz prodelala moje mamka k babicce, ale dela to same ted me :nevim: obrnit se, jinou radu nemam..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12859
29.12.20 10:57

@Kriss Tina To potrebuje tak dlouho akutni peci? 8o Jake ma potize? :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat