Velmi křehké vztahy

Anonymní
27.12.20 12:09

Velmi křehké vztahy

Ahoj, jdu se sem poradit a prosím o anonym.

Je to mé celoživotní choulostivé téma. Od dětství mám velice komplikované vztahy jak s rodiči, tak se sestrou. Rodiče jsou zvláštní téma, ale sestru jsem vždy brala jako parťáka a podporu, i když od dětství si ze mě dělala srandu a ubližovala mi, a nyní, v dospělosti, začínám zjišťovat, že o mě špatně mluví za mými zády. Když si potřebuje urovnat vztah s někým jiným, tak vytáhne třeba mně nebo rodiče, a řeší s to s tím člověkem, dělá si srandu apod. Tím se s tím člověkem spojí a má téma na pár dní. Za ty roky dospělého života pokaždé, když si sestře na něco stěžuji, na nějakou tíživou životní situaci, tak od toho hned dá ruce pryč, hned říká, proč ji to vyprávím a nechce nic slyšet, přitom si skoro nikdy nestěžuji, to se stane třeba jednou za rok, že přijdu a řeknu, že mám plné kecky něčeho, ale nikdy jsem ji netahala do nějakých problémů. Ona do mě hustí již přes 10 let všechny její problémy ve vztazích, všichni její partneři mi vždy!!! volali, když se s ní hádali (což bylo neustále), vždy jsem se to snažila urovnat, zastávala se jí, dokonce posílala peníze, abych urovnala nějakou škodu, když si její partner stěžoval. Tahanice na policii kvůli ní, a já jdu jako svědek, bývalý partner mně naháněl a “vyhrožoval”, a že ji to mám vyřídit. Prostě opravdu, co den, to nějaký zážitek.

Střízlivě a dospěle jsem si to ale začala uvědomovat až poslední 2 roky, krůček po krůčku si začínám uvědomovat, že tohle se mi nelíbí. Vůbec si nevím rady. Jak se s takovým člověkem bavit??? Jak si ji držet od těla a přitom ji nevyškrtnout ze života??? Sestra je posedlá intrikami, vtahuje lidi do svých soukromých věcí a hádek, vypráví soukromé věci lidem, když se ji to hodí, naopak já to nechápu, protože jsem úplně jinak stavěná. Nikdy nechci svoji rodinu ponížit v očích známých. Ale nejsem ideální, nechci tu psát jak je špatná a já svatá.

Poslední incident se stal před měsícem; jedu v autobuse a najednou ke mě přiběhne kluk (její nový známý), kterého jsem viděla jednou v životě, a začne na mě křičet přes celý autobus něco o mé sestře a co mu udělala, přitom v té době jsem se s ní půl roku nebavila, měla jsem ji dost. A takové věci se dějí neustále, periodicky.

Co s tím??? Je to má sestra, má krev, nakonec až budeme staré, tak budeme potřebovat jedna druhou. Jak si ale pěstovat vztah, když ona mě přivádí po tolika letech k šílenství a raději se pokaždé stáhnu?!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
684
27.12.20 12:37
@Anonymní píše:

Je to mé celoživotní choulostivé téma. Od dětství mám velice komplikované vztahy jak s rodiči, tak se sestrou. Rodiče jsou zvláštní téma, ale sestru jsem vždy brala jako parťáka a podporu, i když od dětství si ze mě dělala srandu a ubližovala mi, a nyní, v dospělosti, začínám zjišťovat, že o mě špatně mluví za mými zády. Když si potřebuje urovnat vztah s někým jiným, tak vytáhne třeba mně nebo rodiče, a řeší s to s tím člověkem, dělá si srandu apod. Tím se s tím člověkem spojí a má téma na pár dní. Za ty roky dospělého života pokaždé, když si sestře na něco stěžuji, na nějakou tíživou životní situaci, tak od toho hned dá ruce pryč, hned říká, proč ji to vyprávím a nechce nic slyšet, přitom si skoro nikdy nestěžuji, to se stane třeba jednou za rok, že přijdu a řeknu, že mám plné kecky něčeho, ale nikdy jsem ji netahala do nějakých problémů. Ona do mě hustí již přes 10 let všechny její problémy ve vztazích, všichni její partneři mi vždy!!! volali, když se s ní hádali (což bylo neustále), vždy jsem se to snažila urovnat, zastávala se jí, dokonce posílala peníze, abych urovnala nějakou škodu, když si její partner stěžoval. Tahanice na policii kvůli ní, a já jdu jako svědek, bývalý partner mně naháněl a “vyhrožoval”, a že ji to mám vyřídit. Prostě opravdu, co den, to nějaký zážitek.

Střízlivě a dospěle jsem si to ale začala uvědomovat až poslední 2 roky, krůček po krůčku si začínám uvědomovat, že tohle se mi nelíbí. Vůbec si nevím rady. Jak se s takovým člověkem bavit??? Jak si ji držet od těla a přitom ji nevyškrtnout ze života??? Sestra je posedlá intrikami, vtahuje lidi do svých soukromých věcí a hádek, vypráví soukromé věci lidem, když se ji to hodí, naopak já to nechápu, protože jsem úplně jinak stavěná. Nikdy nechci svoji rodinu ponížit v očích známých. Ale nejsem ideální, nechci tu psát jak je špatná a já svatá.

Poslední incident se stal před měsícem; jedu v autobuse a najednou ke mě přiběhne kluk (její nový známý), kterého jsem viděla jednou v životě, a začne na mě křičet přes celý autobus něco o mé sestře a co mu udělala, přitom v té době jsem se s ní půl roku nebavila, měla jsem ji dost. A takové věci se dějí neustále, periodicky.

Co s tím??? Je to má sestra, má krev, nakonec až budeme staré, tak budeme potřebovat jedna druhou. Jak si ale pěstovat vztah, když ona mě přivádí po tolika letech k šílenství a raději se pokaždé stáhnu?!

Sestra si zvykla jen brat a nic nedavat.

Udrzet nebo spise vybudovat zde zdravy vztah Bude tezke.

Hodne stesti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2331
27.12.20 12:48

Já bych s ní utnula styk. Ty máš z ní akorát stresy a problémy. K čemu je taková sestra. Ona vidí jen sama sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29160
27.12.20 13:14
@Anonymní píše:

Kdyby na mě řval hulvát v autobuse, řeknu, promiňte, ale vůbec vás neznám. A šla bych od něj. Se sestrou se nemusíš vídat jen proto, že je to tvoje krev. Občas to ani „naše krev“ s námi nemyslí dobře. Je dokonce možné, že k sobě nenajdete cestu ani ve stáří. Sestře bych řekla, ať mě nezatahuje do svých problémů. Své bych jí po zkušenostech taky neříkala. Proč? Máš jiné kamarádky, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3267
27.12.20 13:19

A myslíš, že se taková osobnost ke stáru změní a bude ti oporou…? Radši se do budoucna spolehni na sebe, manžela, děti a s pomocí sestře to už tolik nepřeháněj. Ať si odvykne, že za ní někdo řeší její problémy. Sestra má špatnou povahu, ale ty si za to svou ochotou bohužel taky můžeš dost sama. Trochu asertivity. Je to trochu jako z nějaké telenovely. Tak snad tě na konci taky čeká štěstí ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1021
27.12.20 13:48

A bude hůř. Zapomeň na ni. Je to smutný, ale nenech si ničit život. Někdy to proste nevyjde ani s vlastní krví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
27.12.20 15:33

Má tyhle znaky Tvá sestra?

https://styl.magazinplus.cz/…latorem.html?…

pokud ano, bude to horší a nikdy nad ní nevyhraješ… Jedina možnost: únik

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.12.20 16:31
@BeaL píše:
Má tyhle znaky Tvá sestra?

https://styl.magazinplus.cz/…latorem.html?…

pokud ano, bude to horší a nikdy nad ní nevyhraješ… Jedina možnost: únik

Ano, mnoho v tom nacházím, vždy zakazovala bavit se o určitých tématech mě, příteli, nesměli jsme se dívat na určitě filmy anebo poslouchat hudbu, kterou nemá ráda. Společenské hry jsou trapný, nesměla jsem vyprávět něco já.

Nedávno mi zavolala sama od sebe, že přijde na návštěvu (jinak nikdy ke mě nechce na návštěvu, musím vždy já), tak jsem hned začala uklízet byt, abychom si mohly spolu užit krásnou chvíli a čekám na ní až do večera, nakonec ji píšu kde je? A ona, že nepřijde. Kdyby se alespoň omluvila, napsala třeba “promiň segra, nezlob se nepřijdu.” Tak to beru, ale ona napíše “ležím a jím v posteli, nepřijdu” a konec.

Já vím, že já nejsem také ideální, nikdo není. Ale co dělá ona mi někdy přijde divné. Žila jsem dlouho daleko a jezdila jen na návštěvu, takže mé kamarády neznala, ale pak jsem se stěhovala zpátky a seznámila s jedním klukem (pouze kamarád), kterého jsem s ní seznámila a ona přímo první minuty seznámení začala mluvit o mě špatně 8o vůbec jsem to nepochopila. Najednou mu začala říkat “no, ona neumí vařit”, a začala něco říkat o mém znaku horoskopu, jaké minusy charakteru mám. Všiml si toho i kamarád.

Dokáže se přátelit s lidmi, které pomlouvá a přitom je s nimi dál ve styku. Dělá si srandu z nich, až mi je jich líto. Vždyť i ten týpek v autobuse na mně křičel, protože ona psala jeho rodině na fb nějaké hnusné věci o něm. Takže já jeho chápu, že on ji to oplatil tím, že on vyjel po mě. Ale já nechápu proč se tohle všechno děje. Čím víc se v tom pídím, tím víc mám v hlavě guláš. Prostě spoustu intrik a neupřímnosti.

Do teď jsme si vyčítaly po sms nějaké věci, a ona se pokaždé vysmívá. Já ji píšu, co mně trápí. A ona si z toho dělá srandu. Posílá smějící se emoji.

Já to nechápu.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.12.20 17:00
@vrbule píše:
A myslíš, že se taková osobnost ke stáru změní a bude ti oporou…? Radši se do budoucna spolehni na sebe, manžela, děti a s pomocí sestře to už tolik nepřeháněj. Ať si odvykne, že za ní někdo řeší její problémy. Sestra má špatnou povahu, ale ty si za to svou ochotou bohužel taky můžeš dost sama. Trochu asertivity. Je to trochu jako z nějaké telenovely. Tak snad tě na konci taky čeká štěstí ;)

Já uznávám, že je to má chyba. Rodiče se mezi sebou vždy hádali a nedostávalo se nám rodičovské lásky, ze sestry se stala bezcitná a ze mně přecitlivělá. Jako mladší, slabší a citlivější si ze mně máma udělala oporu, a celé dětství jsem ji bránila a litovala, tak mi to zůstalo i v dospělosti. Pracuji na tom, abych nejdříve myslela na sebe a dělala to, co je mě po chuti a až poté myslela na ostatní. Moje sestra to má jasné, dělá si co chce a mně měla jako oporu. Teď, po třicítce, mi dochází kolik chyb jsem dělala já. Kdybych já vtahovala tolik lidí do problémů, kolik ona, tak bych se ostudou propadla. A ona po opravdu velkých skandálech, kdy v tom byla policie, rodiče, přítel, přítelovo rodiče a přátele, klidně chodí s vztyčenou hlavou.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat