Babička o Vánocích s mladými

Anonymní
26.12.20 23:52

Babička o vánocích s mladými

Jsem jediné dítě mámy a proto k nám jezdí každý rok na celé vánoce 24-26.12. Bydlí od nás 40km, jezdí autem, je jí 55let.
Od rozvodu s mým otcem (před 16ti lety) se ji už žádný delší vztah navázat nepodařilo.
Máme 2 děti- 6ti měsícni a 3 letou. No a k mému dotazu. Když u nás byla máma již druhý den na noc, večer kolem 21:30h děti konečně usnuli, my s manželem šťastní jak blechy, že konečně budeme mít aspoň chvili pro sebe a mamka se ne a ne hnout z obýváku. Tak nějak jsem doufala, že se rozloučí (po celém dni, kdy jsme byli pořád spolu) a půjde spát do hostinského pokoje. Chtěli jsme se s manželem přitulit u pohádky, dát si vínko, trošku té pohodičky. Mamka pořád zivala, tak jsem ji rikaka, ať jde klidne spát. nechtěla, že chce být s námi, tak jsme teda pustili TV, mamka na gauči u toho usla, jak se probrala, říkám jí „mami, vždyť spíš, nechceš už si jit lehnout?“ No nechtěla se hnout… je to tak většinou vždy… :,( bereme jí i na dovolené většinou 1× rocne, ale ona nějak neumí odhadnout tu míru toho, že někdy je fajn nám dát taky náš prostor, naše soukromi. My jsme s manželem neměli moc kam jít, v ložnici nám spali děti. To samé na dovolených, mamka vždy zajde do svého pokoje jako úplně poslední. jako babička je suuper, ráda pohlida, ráda povozi kočárek, ale prostě ta její přítomnost bývá velmi intenzivní…navíc vídáme se pravidelně každý týden, není tím pádem podle mě nutné, aby nám byla celé vánoce za zadkem jako třetí dítě. Manželovi už to taky vadilo, chtěl si večer dát nohy na stůl, jit do trenek, udělat si prostě vánoční pohodu u tv… a babička se prostě nehne :D jaký je na to váš názor?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26.12.20 23:59

Že se cítí osamělá a chce si užít vaší přítomnost co nejvíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20399
27.12.20 00:00

Nevidim duvod proc babicku s sebou tahate i na rodinnou dovolenou a ty tri dny pres svatky to budete holt muset vydrzet nebo ji zvat na mene dni…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.12.20 00:03

Proč si o tom nepromluvíte? Třeba má pocit, že by s vámi měla být co nejvíc, pokud ji to nikdo ještě neřekl :D jako ne „mami, vypal“, ale určitě se to dá říct nějak inteligentně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60164
27.12.20 00:07

Je to tvoje máma, proč ji to normálně neřeknes?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
45367
27.12.20 00:21

Moc nechapu, co čekáš když ji zvete na celý svátky :think: jakože ji pozvete na svátky, ale ať je zavřená v pokoji?
Tak ji pozvete na Štědrý den a 25. At jede domů a vy si užívejte tu svojí pohodu..
Taky si moc neumim predstavit, že mě někdo pozve a ja pak budu sama zavřená v pokoji..
Na druhou stranu taky nemám ráda, když mi takhle nekdo bere soukromí a takovou tu pohodu a proto nikoho na spaní domů nezveme :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
574
27.12.20 00:41

Tohle mi delá muj otec a víš co? Jsem ráda. Mamku uz nemám a co bych za to dala, aby mi lezla na nervy. Chybí mi kazdy den, veku tve mamky se ani nedozila. Neber ji jako samozrejmost, ne kazdy je tu do 80 let.
Je ale potreba brat v potaz i tveho manzela a kdyz s mamkou travite dost casu i tak, zvat ji jen 24. a 25. 12., at nevznikne averze. Muj muz vi, jak to mam a chape to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Everyone
27.12.20 01:23

Promin, ale vždyť jde o pár dní!
Manzel chce jít do trenek dat si nohy na stul?
Tak to chudák holt 3 dny vydrží, a vínko si date s mamkou.
Panebože. Vy neco vymyslíme a pak vám to vadí.
Viz můj návrh spaní níže.

Příspěvek upraven 27.12.20 v 01:25

• Citovat
  • Nahlásit
Everyone
27.12.20 01:24

A udělala bych to tak, ze v ložnici byste spali vy, v pokoji mamka a děti v obýváku.
Tím pádem byste se se spaním deti všichni odebrali do svých pokoju

• Citovat
  • Nahlásit
Everyone
27.12.20 01:29

A ohledně toho, ze ji „berete“ na dovcu - tipla bych si, ze babička tam zejména hlida vaše děti.
Ona by mela odhadovat vase soukromí 10 dní v roce?
Tak ji s sebou holt neberte.
Deti můžete, pokud bude chtít, nechat pár dní ni, aspoň to starsi

• Citovat
  • Nahlásit
48364
27.12.20 01:51
@Hanka1 píše:
Nevidim duvod proc babicku s sebou tahate i na rodinnou dovolenou a ty tri dny pres svatky to budete holt muset vydrzet nebo ji zvat na mene dni…

Empatii asi nemáš co :think: naooka je hezký, že ji berou s sebou a nenechají ji samotnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48364
27.12.20 01:54

A těch pár dnů bez přítuleblní snad vydržíte, ne? :think: Nebo jste králíci, že to musíte mít pořád? Když ji zvete, tak je logické, že chce být s vámi, užít si vás a ne být zavřená sama v pokoji. Samoty si nejspíš užije dost doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10073
27.12.20 01:55

Vzdyt jsou to dve noci 8o. To nevydrzite?? A na dovce v lete je snad milion moznosti, kam se s chlapem zdejchnout, kdyby to bylo joo potreba…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5632
27.12.20 02:51

… no koukam dalsi nesveprav… na dovolenou babicku berete beztak kvuli hlidani… co brani vecer vypadnout a jit si uzit nekam na plaz, hlidani mate zajistene… a co se tyka vanocnich svatku, bud rada, ze jeste mas na koho „nadavat“. za par let, das kralovstvi za to, aby tam mohla s vama v tom kresle sedet… doufam, ze me deti si nedovedou domu neco takoveho, co mysli jen frndou… (i kdyz u me v 55 budu vysilovat teprve zda udela maturitu a ne zavazet, kdyz se zet bude chtit prohrabat v trenkach :-) )…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
834
27.12.20 04:51

Nechápu. Moje mamka, cca. ve stejném věku jako Tvoje, je také řadu let sama a 24. a 25.12. je u nás. Také ji občas bereme s sebou na dovolenou, na výlet. Nám tedy s manželem nedělá problém těch pár dní bez intimností, vínko si dáme s mami i bez plazení se po sobě. To nevydržíte těch pár dní v roce bez kuk. ní??? 8o Tak kupte televizi i do hostinského pokoje. Může tam být zavřená celé svátky :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat