Návštěvy s dětmi?

Anonymní
26.12.20 18:49

Návštěvy s dětmi?

V době Vánoc aktuální téma (pominu-li Covid). Jak řešíte návštěvy s malými dětmi, řekněme do školního věku? I u vás doma, i někde. Mám dvě malé, šíleně živé děti a manžel miluje návštěvy. Dětem se klidně přiměřeně věnuji i při návštěvě, nepotřebuju, aby způsobně seděly u čaje, ale úplně šíleně se předvádí a nezabírá nic, obvykle to skončí jedním velkým řevem. Co zabírá, aby nebyly jako velká voda? Přece jim nebudu stále jen stát za zadkem. :roll: Čekala bych, že čtyřleté dítě už aspoň trochu pochopí, že nemůže jen lítat, ječet a rozhazovat věci, že taky mám právo si říct pár vět s ostatními. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24867
26.12.20 18:51
@Anonymní píše:
V době Vánoc aktuální téma (pominu-li Covid). Jak řešíte návštěvy s malými dětmi, řekněme do školního věku? I u vás doma, i někde. Mám dvě malé, šíleně živé děti a manžel miluje návštěvy. Dětem se klidně přiměřeně věnuji i při návštěvě, nepotřebuju, aby způsobně seděly u čaje, ale úplně šíleně se předvádí a nezabírá nic, obvykle to skončí jedním velkým řevem. Co zabírá, aby nebyly jako velká voda? Přece jim nebudu stále jen stát za zadkem. :roll: Čekala bych, že čtyřleté dítě už aspoň trochu pochopí, že nemůže jen lítat, ječet a rozhazovat věci, že taky mám právo si říct pár vět s ostatními. :zed:

Snažím se s nimi jezdit pouze tam, kde jsou jiné děti a bezdětné návštěvy zvu k nám, abych je mohla odeslat do pokoje. Ne vždy to lze, ale snažím se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
643
26.12.20 18:55

Souhlas, s dětmi nejraději jezdím jen tam kde se můžou vyblbnout. Jinak jsem radši když dorazí někdo k nám. Jako jít s nimi někam, kde nejsou na děti zvyklý, je o nervy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1863
26.12.20 19:01

S kamaradkou se vidim na hristi. Deti vypustime a muzem prohodit par slov. Kdyz jdem k sobe domu, tak nejlepe dopoledne jen s mladsimi a starsi jsou ve skolce. Jinak si nepopovidame. Kdyz jdem nekam cela rodina, tak jeden rodic se musi detem vetsinou venovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14612
26.12.20 19:05

Jezdím na návštěvy tam kde živé děti nevadí.
Jen tchyně je výjimka. Tam se snažíme zas jezdit, aby jsme mohli být co nejvíce venku. I v zimě. Být v klidu zvládnou většinou max hodinu. I to je prakticky zázrak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

Tohle bohužel dělají i doma. A pokud jsou s nimi jiné děti, akorát se škubou o hračky, všechno je „jejich“ musejí mít všechno hned, je jedno jestli jinde nebo doma. No prostě jak tornádo. :zed: Samozřejmě návštěvy, kde nejsou na děti zvyklí jsem vzdala už dávno. :cert: :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
6652

Mám relativně klidné děti i psy. Nikdo mi to nevěří, protože jakmile někdo přijde, nebo my někam přijdeme tak se havěť, jak dvounohá tak čtyřnohá, začne předvádět v nejhorším možném světle. Je to normální. Večer přijde na pokec švagrová a syn (5) jde 8× během půl hodiny na záchod i když v tu dobu běžně už spí. Dcera (2) si přijde 10× pro mazání na zoubek (roste jí stolička) i když obvykle stačí namazat jednou. :mrgreen: Když si chci s někým popovídat tak musím se s dotyčným setkat bez dětí. Já si dodnes pamatuju jak jsem neustále opruzovala v obýváku když měli naši návštěvu asi tak do 12-13 let. Přejde to s nástupem puberty, protože, v tu chvíli všechno, co rodiče dělají začne být trapné :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7656
26.12.20 19:08

Za mě, krátká návštěva, plus neohleděné hračky z domova.. Já vždycky na návštěvy dětem brala hračky, k terýma se delší dobu nehrály..
Jinak radunemám, jsem ráda, že toto skončilo, protože vím, že pomalu nikdo takové návštěvy neocení a jakmile se zavřou dveře tak..
Vidím to zpětně, když někde jsme na návštěvě a třeba odejde rodina s dětmi a nebo přátele, třeba jsme u švagrové a nebo tchýně, co se pak řeší..
ALe nebrala bych to osobně ono to tak je, že většina lidi, řeší jiné děti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3256
26.12.20 19:10
@Anonymní píše:
Tohle bohužel dělají i doma. A pokud jsou s nimi jiné děti, akorát se škubou o hračky, všechno je „jejich“ musejí mít všechno hned, je jedno jestli jinde nebo doma. No prostě jak tornádo. :zed: Samozřejmě návštěvy, kde nejsou na děti zvyklí jsem vzdala už dávno. :cert: :lol:

moje děti jsou jako uragán, dokud nepřijde návštěva, to se stydí a nehulákají, takže u nás jsou návštěvy vítány :mrgreen:

takže, asi jim zkusit vysvětlit, že mají mít k dospělým respekt, ale na druhou stranu, pokud jde někdo na návštěvu k lidem s dětmi, neměl by počítat s tím, že děti budou sedět a mlčet :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.12.20 19:14
@Anny2148 píše:
Souhlas, s dětmi nejraději jezdím jen tam kde se můžou vyblbnout. Jinak jsem radši když dorazí někdo k nám. Jako jít s nimi někam, kde nejsou na děti zvyklý, je o nervy.

u nás včera návštěva s předškolními dětmi. Bože můj, už jsem asi odvykla nebo moje děti byly prostě jiné. Všude bordel, vylitá coca cola na novou sedačku i koberec, všude brambůrky, všude bordel. Uf. Nechápu, rodiče vidí, co ty děti dělají a nezasáhnou. No zase na rok mám dost.

• Citovat
  • Nahlásit
7316
26.12.20 19:15

Jako bych to psala já. Většinu času odpovídám dětem, běhám za nimi, napomínám, kolikrát musím zvýšit hlas a z rozhovoru často nic moc nemám. Lepší bývá návštěva, kde se děti zabaví s kamarádkou. Naopak nejhorší je návštěva bezdětných, ti mají představu, že vychované dítě sedí celou návštěvu na zadku, v tichosti poslouchají rozhovor dospělých nebo si po celou dobu vyhrají s jednou hračkou. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14612
26.12.20 19:18

@Heivka já to mám obráceně. Doma jsou jak divoká zvěř. Před cizími se zvládají krátkodobě přetvařovst

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6652
26.12.20 19:20
@Netopirek píše:
@Heivka já to mám obráceně. Doma jsou jak divoká zvěř. Před cizími se zvládají krátkodobě přetvařovst

Tak a teď co je ta lepší varianta :think: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7656
26.12.20 19:23

Já jsem tyto návštěvy vyloženě přetrpěla, ono musí být i ty dvě strany trochu stejěn naladěné, těžko se chodí na návštěvu, kde se dítě vypustí a dělej si a druhá strana, pořád okřikuje.. to pak je jedno, kdo je na návštěvě a kdo domácí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19089
26.12.20 19:31

Na návštěvy jezdíme jen tam, kde naši demoliční četu vydejchají, zbytek zvu k nám a zásadně jen v létě, kdy se řev dětí rozptylí na zahradě. Čekat od čtyřleťáka rozum, je značně naivní..,. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat