Rodiče se rozvádí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.18 17:38
Rodiče se rozvádí

Zdrávím, mám takový problém. Abych přiblížila situaci. Je mi 19, mám sestru dvojče a obě jsme velice cílevědomé a dalším rokem chceme na vysokou, máme rady zvířata proto doma chováme celou zoo -abych byla konkretní, -2kočky, psa(huskyho), morče a rybičky..,. Nedávno nám matka oznámila že se odstěhuje od našeho otce, protože to s ním už nevydrží… Problém nastává v tom že se chce odstěhovat do malého bytu kde zvířata nejsou povolena a je to asi 4 hodiny od našeho nynějšího domu, takže docela dálka. Já mám přitele, chci se odstěhovat k němu, jenže na byt si mužu vzít sotva ty rybičky.. Sestra půjde na kolej.. Otec je v tomhle strašně nespolehlivý, :( vubec k nim nemá cit a pochybuju že se o ně bude starat, když ani v době když jsem byla nemocná, nehnul ani brvou. Kdybych veděla jak to dopadne, nikdy bych si mazlíčky nepořizovala. Vím že hodně z vás bude psát že možnost útulku, dát příbuzným (neni taková možnost bohužel) prodat atd..ale já to prostě nedokážu.. Moje otázka zní co byste na mém místě dělali, kdyby jste byli v mé situaci? :nevim: Je to strašně komplikované a proto si vubec nevim rady jak to udelat když na tu školu prostě chci jít :,(
Za jakékoliv rady budu vděčná
 Děkuju

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Sandokanos
Ukecaná baba ;) 1408 příspěvků 14.10.18 17:42

Proc si nemuzes k priteli vzit aspon psa? :think:

Tichošlápek
Extra třída :D 10427 příspěvků 14.10.18 17:46

Najdi zvířatům nový domov. Přes fb vašeho města apod. Nedá se nic dělat

Uživatel je online123Soňa
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 14.10.18 17:47

Nikdy bych nebyla tak nezodpovědná, abych opustila svého psa. Nikdy. U otce s přítelem být nemůžete? Ty jsi počítala s tím, že ho necháš rodičům a odejdeš?! Pes je závazek třeba na 15 let… Nepochopím. A dost mě to štve, taková nezodpovědnost.

Josef_t
Zasloužilá kecalka 717 příspěvků 14.10.18 17:50

Přijde mi zvláštní, že řešíš zvířata a ne rodiče.
Svým způsobem chlapovi zdrhne žena, dcery se odstěhují a jemu nenechají na starosti ani psa :-)

Netuším jaký je a co komu provedl, ale přijde mi, že s ním ani tak moc nepočítáš.
Mamka to asi s novým začátkem taky nebude mít jednoduché.

Tak mi to přijde, že si každý z vás jde po svém, bez ohledu na ostatní.
Už vůbec ti nechci podsouvat, že ti jde víc o psa než o ně.

sediza
Ukecaná baba ;) 1587 příspěvků 14.10.18 17:52

Sestra může jít do privátu a mít psa tam, nebo ty v bytě. Kočky bych si rozdělila. Ten kdo nebude z vás dvou sourozenců mít psa, vezme si kočky. Pokud ani jedno zvíře není schopné žít doma, obešla bych sousedy, jestli by nebyli schopní se o kočky starat. O psa by se mjsel starat otec. Ono je dost možné, že se o toho psa ještě postará rád a že změní přístup k životu. Protože on se bude muset začít starat i sám o sebe. Bude se muset nakrmit, tak prostě nakrmí i psa. Změní se. Můj táta před rozvodem ani neveděl, kde co v kuchyni je. Po rozvodu peče bábovky a žehlí si i pradlo. Kdyby mi to někdo řekl před rozvodem, nevěřila bych.

Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 14.10.18 17:54

@Josef_t Tak toho psa si pořídila ona. Za rozvod asi nemůže a nevyřeší to. Ona je zodpovědná za živé tvory, které si pořídila, tak asi musí řešit primárně to…

Kostroma
Kecalka 111 příspěvků 14.10.18 17:59

Shánějte s přítelem jiné bydlení, kde budeš kočky a psa moct mít. Co jinyho? Proste to musíš najít cestu, jak to všechno skloubit. Kdyby se kazdej zbavoval zvířat kdykoliv se naskytne změna životní situace, tak jak by to tady vypadalo. Táta zůstane v domě? Je tam dvůr kam může psa pustit? Předpokládám, že je nenechá uhynout hlady, tak na preklenuti doby, než něco najdete, bych ho požádala, aby je krmil.

Josef_t
Zasloužilá kecalka 717 příspěvků 14.10.18 18:10
@123Soňa píše:
@Josef_t Tak toho psa si pořídila ona. Za rozvod asi nemůže a nevyřeší to. Ona je zodpovědná za živé tvory, které si pořídila, tak asi musí řešit primárně to…

Neviděl bych to tak černě. Pokud ty kočky mají volnost, tak je přestěhovat nepůjde a pes se s tátou nějak srovná.
Psa bych mu nechal ať má alespoň nějakou společnost, když už jdou všichni do pr… :-)

Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 14.10.18 18:13

@Josef_t Píše, že se nepostará :nevim: No, hlavně jestli on nechce, tak to po něm nemůže chtít. Ale chápu, jak to myslíš, měl by aspoň parťáka. Kdyby teda chtěl…

Tichošlápek
Extra třída :D 10427 příspěvků 14.10.18 18:15

@Josef_t nemůžeš někomu cpát psa, kterého si neporidil, jen proto, ze ty se o nej nedokazes postarat. Každy není ze zvířat odvarený

Gosi
Kelišová 5687 příspěvků 14.10.18 18:21

A pritel se nemuze pristehovat k tobe? Nebo vasi ten barak prodavaj?

Josef_t
Zasloužilá kecalka 717 příspěvků 14.10.18 18:21
@Tichošlápek píše:
@Josef_t nemůžeš někomu cpát psa, kterého si neporidil, jen proto, ze ty se o nej nedokazes postarat. Každy není ze zvířat odvarený

Rodiče, kteří povolí dětem mazlíčka musejí počítat s tím, že té péče bude víc.
Pokud je zakladatelce devatenáct, tak s tím počítat museli.

Jinak Husky není dobře zvolené plemeno, těžko si bude zvykat někde jinde a malý byt by pro něj byl trest.

Tichošlápek
Extra třída :D 10427 příspěvků 14.10.18 18:23

@Josef_t je dospělá, očekávala bych, ze zajisti svého psa sama. Pokud toho není schopna, tak proste najít nového majitele.

Taka
Zasloužilá kecalka 939 příspěvků 14.10.18 18:29
@123Soňa píše:
Nikdy bych nebyla tak nezodpovědná, abych opustila svého psa. Nikdy. U otce s přítelem být nemůžete? Ty jsi počítala s tím, že ho necháš rodičům a odejdeš?! Pes je závazek třeba na 15 let… Nepochopím. A dost mě to štve, taková nezodpovědnost.

Jednak nevíš, kolik tomu psovi už je, a jednak nevíš, co „bylo v plánu“ před tím, než se dozvěděla o rozvodu. Podle mě úplně zbytečné mluvit o nezodpovědnosti, tím spíš, když slečna píše, že kdyby věděla, jak to dopadne, nikdy si je nepořídí, a teď naopak situaci řeší a nenechává to jen tak plavat, že to nějak dopadne :nevim:

Za mě buď najít nové páníčky (kamarádi, okolí - ať už ve starém či novém bydlišti) - což já bych v životě neudělala, nebo shánět větší byt, kde byste mohli být ty, přítel i zvěřinec. Na druhou stranu nevím, proč by aspoň pes nemohl jít s tebou. Chápu, je velký, ale znám dost lidí, co mají psa v malém bytě a psi nestrádají. Rybičky se taky dají dát kamkoliv, pokud nemáte celý mořský svět - takže ty by mohly jít třeba se sestrou na kolej nebo s mamkou. A kočky nevím, těm bych hledala nový domov.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Šafářová oslavila Fed Cup s parťačkami i přáteli. Plekanec ale pořád nikde!

Tenisovou kariéru sice pomalu končí, přesto si Lucie Šafářová náramně... číst dále >

15 let života v pěti taškách. Hokejista Tomáš Plekanec je zpátky doma!

Tomáš Plekanec splnil svůj slib a vrátil se do Česka. V úterý krátce po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >