Reklama

Dokáže nevěra zachránit manželství?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.18 20:47
Dokáže nevěra zachránit manželství?

Ahoj holky, často se teď ve svém okolí setkávám s nevěrou. Dost slýchávám názory, že jim to pomáhá v manželství. Přijdou na jiné myšlenky, mají nějaký dobrodružství. Prekvapilo mě, že tento názor mají i ženy. Vždycky jsem myslela, že žena se zamiluje, milenec to bere jako sport a jen jde pouze o sex. A pravda, jsou to manželství, do kterých bych neřekla, že podvádějí. Já si to třeba nedokážu představit. Vím, že bych měla z toho hlavu v pejru, bála bych se, ještě hůř, třeba bych se do milence pobláznila. Opravdu jde takhle žít dlouhodobě, bez toho, aniž by něco prasklo a manželství normálně fungovalo? Dokáže to žena brát jen jako sex a třeba naopak, že se zas zamiluje milenec?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Pennya
Ukecaná baba ;) 1133 příspěvků 6 inzerátů 13.10.18 20:59

hrozná představa..
pamatuji tu větu z filmu.. Není důležitý za kým běhá, ale ke komu se vrací…no v mém věku by to neprošlo :-D být mi 60, tak možná :mrgreen:
a zamilování? když to budeš střídat nehrozí že se zamiluješ ty ani ten milenec. :-D

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.18 21:03

Jde. Taky jsem to odsuzovala ale musím uznat, že to vztahu prospívá. Jestli mě podvádí manžel to nevím, ale mně dělá dobře, že jsem pro někoho ta top. Že dostanu nějakej dárek, že si užiju, že se cítím dobře. Spokojená jsem pak já a spokojenej je i manžel. Máme fakt harmonickej vztah, bez žárlivosti a výčitek. Jsme spolu 12 let, 2 děti.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.18 21:06
@Anonymní píše:
Jde. Taky jsem to odsuzovala ale musím uznat, že to vztahu prospívá. Jestli mě podvádí manžel to nevím, ale mně dělá dobře, že jsem pro někoho ta top. Že dostanu nějakej dárek, že si užiju, že se cítím dobře. Spokojená jsem pak já a spokojenej je i manžel. Máme fakt harmonickej vztah, bez žárlivosti a výčitek. Jsme spolu 12 let, 2 děti.

A to ti jde, nezamilovat se do milence? Neodsuzuji,opravdu ne. Ale neumím si to.m sama představit. Já bych s tím třeba měla problém. Přeci jen, milence vidíš v jiném světle. V tom lepším. Je vždy hodný, pozorný… U mě by to určitě manželství poznamenalo. Jak dlouho to trvá?

Julipek
Kecalka 121 příspěvků 13.10.18 21:07

Osobně si myslím, že toto záleží dost na povaze člověka.. Já osobně moc rozlišovat sex a lásku neumím.. Takže pro mě osobně by nevěra ve vztahu komplikace byla, protože časem bych se určitě zamilovala..
Otázka taky je zda se jedná o jednorázovky, či dlouhodobý milenecký vztah - tam podle mě imunita proti citům snad být nemůže..
Každopádně znám spoustu lidí (převážně ženy) co mají dlouhodobé milenecké vztahy, milence milují ale milují i svého manžela a rodinu a plně si uvědomují, že milenec je jen na „hraní“.. Jednoduše musíte zůstat nohama na zemi a uvědomit si co pro vás v životě je opravdu důležité..
Závěrem bych jen dodala, že mám z Vašeho příspěvku pocit jako by jste byla vy ta nevěrná (nebo alespoň uvažujete o nevěře) a zaobleně se takto ptáte.. Ale můžu se samozřejmě mýlit..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.18 21:14
@Julipek píše:
Osobně si myslím, že toto záleží dost na povaze člověka.. Já osobně moc rozlišovat sex a lásku neumím.. Takže pro mě osobně by nevěra ve vztahu komplikace byla, protože časem bych se určitě zamilovala..
Otázka taky je zda se jedná o jednorázovky, či dlouhodobý milenecký vztah - tam podle mě imunita proti citům snad být nemůže..
Každopádně znám spoustu lidí (převážně ženy) co mají dlouhodobé milenecké vztahy, milence milují ale milují i svého manžela a rodinu a plně si uvědomují, že milenec je jen na „hraní“.. Jednoduše musíte zůstat nohama na zemi a uvědomit si co pro vás v životě je opravdu důležité..
Závěrem bych jen dodala, že mám z Vašeho příspěvku pocit jako by jste byla vy ta nevěrná (nebo alespoň uvažujete o nevěře) a zaobleně se takto ptáte.. Ale můžu se samozřejmě mýlit..

Nevěrná jsem nikdy nebyla. Pár nabídek jsem za ty roky měla. Ale nejsem kvůli tomu, že bych se bála. Nejsem nejspíš na to ta povaha a šlo by to i na mě vidět. Spíš mě zarazila ta zkušenost, kolika lidem to nevadí, žijí dál normálně a manželství je plně funkční

Uživatel je onlineDelaltctrl
Zasloužilá kecalka 618 příspěvků 13.10.18 21:16

Ženy dneska nepotřebuji k ničemu rodinu, ani jednoho stálého muže. Je tak benevolentni doba, že jde jen o zážitky a zábavu nic víc.

Kurveni zdar…

Netopirek
Echt Kelišová 7752 příspěvků 13.10.18 21:18

Dobře tajená nevěra ano. Ale provalená ne.

Uživatel je onlineDelaltctrl
Zasloužilá kecalka 618 příspěvků 13.10.18 21:21

Mit ženskou na stálo je v dnešní době jen starost, ztráta nervů, majetku a nabytí parohů… Nestojí to za to v 90% případů.

Na druhou stranu, tohle je živna půda pro praktiky z islámu. Ne ze bych to obhajoval, ale určite to někoho napadlo…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.18 21:36

Manžel 15 let, milenec 3 roky. Milenec je fajn, ale nikdy nehrozilo zamilování (ikdyž se on vyznal a miluje mě). Manželství to jen prospělo, zklidnila jsem se, našla co mi chybělo.

Josef_t
Zasloužilá kecalka 638 příspěvků 13.10.18 21:44

Ne není to možné, vztah to vždy naruší. Může to prodloužit dobu po kterou zůstávají spolu, ale určitě to nevyřeší problémy ve vztahu. Na to je potřeba komunikovat, mluvit. Nevěra tu komunikaci spíš zastaví. Není důvod nic řešil.

Ano může se stát, že milenec/ milenka se ukáže jako naprostý vůl/kráva a člověk si potom víc váží vztahu, který má.

Nebo že se vzájemně hádají, lezou si na nervy a potom co si jeden nebo druhý najde paralelní vztah - ustoupí z těch hádek a nastane relativní smír.

A dlouhodobě se to myslím utajit nedá, spíš je jen partner rád, že má klid a ignoruje to.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.18 21:46
@Anonymní píše:
A to ti jde, nezamilovat se do milence? Neodsuzuji,opravdu ne. Ale neumím si to.m sama představit. Já bych s tím třeba měla problém. Přeci jen, milence vidíš v jiném světle. V tom lepším. Je vždy hodný, pozorný… U mě by to určitě manželství poznamenalo. Jak dlouho to trvá?

Trvá to chvíli, necelý rok. Známe se od školy, takže ještě dýl, než znám manžela. Vždycky se mi líbil, byl pozorný, vyslechnul atd. Jednou jsem mu napsala a bylo. Je fakt, že mi dává to, co mi doma chybí a ani když jsem to s mužem řešila, nic se nezměnilo - víc objímání, polibků, hračky, předehra… Muž na to není, vlastně ani ze začátku vztahu tomu moc nedal. A mně to nechybělo. Jinak taky jsem to vždycky odsuzovala, ale pak jsem si řekla, že žijeme jen jednou a většinou člověk lituje toho, co neudělal, než naopak. Rozvádět se nechci, manžel taky ne. Sex doma nám taky funguje, vlastně taková normální rodina. Jen si občas pohraju jinde.

teerax
Zasloužilá kecalka 807 příspěvků 13.10.18 21:48

Tak jestli má někdo prioritu vydržet v manželství za každou cenu, tak ano, někdy může být milenka řešení. Myslím si, že by se rozpadlo ještě mnohem víc manželství, kdyby si někteří nevydržovali milenky a nedodávali si tak to, co postrádají v manželství, ať je to láska nebo sex.
Taky, čemu říkáš fungovat..jestli to je pro tebe vztah bez hádek, kde ti dva spolu vyjdou, dokáží společně vychovávat děti a provozně to funguje velmi dobře, tak to určitě lze a tento dvojí život, čerpání výhod manželského života - servis manželky, postarání o děti, zázemí, finance manžela atd.. a zároveň bokem zábava, případně láska s milencem/mi­lenkou, to je opravdu velmi častý model dnes.

Pokud to tak ale nemají nastavené oba v páru a jeden naivně doufá, že mu je ten druhý věrný, má o něm zcela jiné iluze, než je skutečnost, možná by s ním jinak ani být nechtěl..to je prostě něco, co bych si na svědomí nikdy nevzala.
Užívat všech výhod, zároveň lhát druhému, žít s ním vztah postavený na lži, na to bych žaludek neměla. A myslim si, že člověk, který opravdu miluje a ne jen sobecky svoje výhody, na to žaludek nemá.
A pokud nemiluje, tak proč nebýt upřímný a okrádat sebe i druhého o možnost být s někým pro nás oba vhodnějším. Časté klišé je rozbíjení rodiny, ale já s tímhle prostě nesouhlasim, rodiče mohou fungovat pro své děti dobře i po rozvodu, někdy dokonce lépe.

Josef_t
Zasloužilá kecalka 638 příspěvků 13.10.18 21:48
@Anonymní píše:
Manžel 15 let, milenec 3 roky. Milenec je fajn, ale nikdy nehrozilo zamilování (ikdyž se on vyznal a miluje mě). Manželství to jen prospělo, zklidnila jsem se, našla co mi chybělo.

Nevím, co když je to jen ztráta vzácného času. Pro všechny : tebe, manžela, milence.
Ty jsi se zklidnila, ale co manžel, má to co mu chybělo ?
Milenec se vyznal, ale u Tebe to nehrozí - taky ne dost férový přístup.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.18 21:59

Mám také v okolí dost párů, kde se podvádí a klape jim to. Třeba manžel nedávno jel s kolegou v autě. Ten kolega už měl padla, protože bylo málo práce, tak ho šefik pustil dřív. A zrovna projížděli okolo kolegova domu. Tak mu manžel říká, ať si vystoupí a jde domů, že je zbytečné se vracet do práce a z ní jet zpátky. A on, že nejdřív musí zavolat ženě, že jede domů a nějaký čas ještě potom počkat, že jí tam nechce s nikým nachytat :mrgreen: A že teda neví určitě, jestli ho podvádí, ale beztak jo! :lol: ale nechce na to nikdy přijít, protože mají harmonický vztah a jemu to takhle vyhovuje. Takže tak…on ji podvádí taky.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejznámější český vodník Josef Dvořák: Na prahu osmdesátky vypadá prostě skvěle

Když se řekne vodník, každý si hned vybaví Josefa Dvořáka (76). Herec totiž,... číst dále >

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >