Rodičovský příspěvek a práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Monika811
Stálice 63 příspěvků 07.09.18 11:46
Rodičovský příspěvek a práce

Dobrý den mamče,
Chtěla jsem se zeptat, jsem na mateřské dovolené, v prosinci mi končí a půjdu na rodičovský příspěvek (píšu-li to dobře), pokud to dobře chápu, budu si moct zvolit, zda na 2, 3 nebo 4 roky… Pokud bych si zvolila na délku 4 let -(příspěvek se tedy rozdělí do 4 let) je možné si jít třeba přivydělat?
Mám na mysli konkrétně ve věku 3 let dítěte aby malá šla do školky a já např. Na dopoledne na brigádu, buď na 300hod/ročně, nebo na zkrácený úvazek? Nemyslím teď, že bych se vracela do původního zaměstnání. Mám na mysli jiného zaměstnavatele… :-) jde mimo to, jestli mohu pobírat ten rok příspěvek, malá aby chodila do školky a já na brigádu?
Děkuji, hezký den :mavam:

Přečtěte si článek: Rodičovský příspěvek 2018: Aktuální informace

Reakce:
Popokatepetla
Závislačka 3204 příspěvků 07.09.18 11:49

Nevolíš si 2,3 nebo 4 roky ale do jakého věku dítěte chceš čerpat. Klidně to může být třeba 32,41… měsíců.
Na brigádu při rodičáku můžeš jít bez omezení, pokud je dítě starší 2 let, může být i bez omezení ve školce.

Hoa Mai
Kelišová 5819 příspěvků 21 inzerátů 07.09.18 11:50

@Monika811 Ano, oddvou let věku dítěte je to neomezené, můžeš jít do práce klidně na plný úvazek a malá na celý den do školky. Do dvou let je tvůj přivýdělek taky neomezený, ale dítě nemůže být v kolektivním zařízení déle než 46 hodin měsíčně. Pokud bys měla individuální hlídání (chůva, babička apod.), je to opět neomezené.

Popokatepetla
Závislačka 3204 příspěvků 07.09.18 11:51

Jo a ještě dodám, že doba čerpání, kterou si teď nastavíš jde kdykoliv změnit (kdybys např. teď dala do těch 4 let, za rok znovu otěhotněla, tak si můžeš částku navýšit, abys rodičák vyčerpala dřív).

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1807 příspěvků 22 inzerátů 07.09.18 11:54

A co původní zaměstnání? Tam se nebudeš vracet? Pokud bys tam chtěla zůstat zaměstnaná, tak do tří let RD, potom bys musela požádat o neplacené volno, kdybys chtěla zůstat do 4 let doma. Na zaměstnavateli pak je, jestli ti to umožní.

P4ja
Kelišová 6634 příspěvků 07.09.18 12:15

@Popokatepetla No, ono to tak jednoduché není. Maximální výše jednotlivých měsíčních dávek se určuje podle příjmu. Takže zálěží na tom, kolik zakladatelka vydělávala před tím. Není to automatické, že si můžeš RP rozvrhnout jen na dva roky.

Monika811
Stálice 63 příspěvků 07.09.18 12:56

Tam se asi vracet nebudu, asi ani nebudu moct, když je smlouva na dobu určitou… :nevim:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Vánoce ve špitále! Třešničková zůstává v Istanbulu, návrat domů je v nedohlednu

Youtuberka Týnuš Třešničková (23) zažije patrně nejsmutnější vánoční svátky... číst dále >

Tanečnice Lálová o Svobodovi: Několikrát jsem ho švihla kordem přes nohy!

Nikdy neměli ambice dostat se tak daleko, ale stalo se. V samotném finále... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >