Rodičovský příspěvek a práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Monika811
Stálice 61 příspěvků 2 inzeráty 07.09.18 11:46
Rodičovský příspěvek a práce

Dobrý den mamče,
Chtěla jsem se zeptat, jsem na mateřské dovolené, v prosinci mi končí a půjdu na rodičovský příspěvek (píšu-li to dobře), pokud to dobře chápu, budu si moct zvolit, zda na 2, 3 nebo 4 roky… Pokud bych si zvolila na délku 4 let -(příspěvek se tedy rozdělí do 4 let) je možné si jít třeba přivydělat?
Mám na mysli konkrétně ve věku 3 let dítěte aby malá šla do školky a já např. Na dopoledne na brigádu, buď na 300hod/ročně, nebo na zkrácený úvazek? Nemyslím teď, že bych se vracela do původního zaměstnání. Mám na mysli jiného zaměstnavatele… :-) jde mimo to, jestli mohu pobírat ten rok příspěvek, malá aby chodila do školky a já na brigádu?
Děkuji, hezký den :mavam:

Přečtěte si článek: Rodičovský příspěvek 2018: Aktuální informace

Reakce:

Popokatepetla
Závislačka 3089 příspěvků 07.09.18 11:49

Nevolíš si 2,3 nebo 4 roky ale do jakého věku dítěte chceš čerpat. Klidně to může být třeba 32,41… měsíců.
Na brigádu při rodičáku můžeš jít bez omezení, pokud je dítě starší 2 let, může být i bez omezení ve školce.

Hoa Mai
Kelišová 5655 příspěvků 16 inzerátů 07.09.18 11:50

@Monika811 Ano, oddvou let věku dítěte je to neomezené, můžeš jít do práce klidně na plný úvazek a malá na celý den do školky. Do dvou let je tvůj přivýdělek taky neomezený, ale dítě nemůže být v kolektivním zařízení déle než 46 hodin měsíčně. Pokud bys měla individuální hlídání (chůva, babička apod.), je to opět neomezené.

Popokatepetla
Závislačka 3089 příspěvků 07.09.18 11:51

Jo a ještě dodám, že doba čerpání, kterou si teď nastavíš jde kdykoliv změnit (kdybys např. teď dala do těch 4 let, za rok znovu otěhotněla, tak si můžeš částku navýšit, abys rodičák vyčerpala dřív).

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1754 příspěvků 34 inzerátů 07.09.18 11:54

A co původní zaměstnání? Tam se nebudeš vracet? Pokud bys tam chtěla zůstat zaměstnaná, tak do tří let RD, potom bys musela požádat o neplacené volno, kdybys chtěla zůstat do 4 let doma. Na zaměstnavateli pak je, jestli ti to umožní.

Uživatel je onlineP4ja
Kelišová 5817 příspěvků 07.09.18 12:15

@Popokatepetla No, ono to tak jednoduché není. Maximální výše jednotlivých měsíčních dávek se určuje podle příjmu. Takže zálěží na tom, kolik zakladatelka vydělávala před tím. Není to automatické, že si můžeš RP rozvrhnout jen na dva roky.

Monika811
Stálice 61 příspěvků 2 inzeráty 07.09.18 12:56

Tam se asi vracet nebudu, asi ani nebudu moct, když je smlouva na dobu určitou… :nevim:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Byla slepá, spalující a šílená, říká o lásce k ženatému Štaidlovi Zelenková

Od mládí byla rebel a bohém se vším všudy. Zpěvačka Jitka Zelenková (68)... číst dále >

„Církev a LGBT? Prohraná bitva, snad gayové povstanou,“ říká církevní teolog

O Istanbulské úmluvě veřejně nikdo moc nemluvil, téměř bez povšimnutí zůstalo... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >