Vnucovaná práce při OČR

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.18 08:35
Vnucovaná práce při OČR

Ahoj, prosím zachovat anonymitu, aby mě tu nepoznaly kolegyně. Mám třileté dítě a jdeme na menší operaci uší, naše Dr říkala, že čím dýl s ním budu pak doma, tím líp pro něj. Já bláhová v práci řekla, že nejspíš po dvou dnech přijdu, aby se nebáli, že tam budou dlouho sami, a místo vděku dostali super nápad, že bych si mohla vzít domů notebook a „pomáhat“ jim t domova. Jsem totálně znechucená. Počítam, že malýho budou ouška bolet, budu se mu věnovat jak bude potřebovat, a ne, abych seděla za stolem u počítače a telefonovala- je to práce, která se musí dělat hned, nejde to odsouvat třeba o hodinu nebo dokonce na večer. Pro zaměstnavatele je to jím neplacené volno, tak nevím,.kde berou tu drzost si to zkoušet prosazovat 8o pro mě je samozřejmě důležitější věnovat se nemocnému dítěti, než pomáhat v práci :roll: zažil jste to někdo taky, nátlak na práci doma při očr?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Aduš8
Ukecaná baba ;) 2246 příspěvků 07.09.18 08:38

Promiň,ale to neumíš říct rázně ne? Vůbec bych se s nimi o tom nebavila. Můžou být rádi,že jdeš na neplacené volno a ne na OČR a nezůstaneš doma daleko dýl.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33473 příspěvků 10 inzerátů 07.09.18 08:57

Jaký nátlak? Náhodou je většina lidí ráda, že může pracovat i z domu, když jsou děti nemocné, nebo když třeba ten den něco potřebují zařídit. Je to na dohodě se zaměstnavatelem a na tvém místě bych asi byla ráda, že mám takovou práci, kterou mohu z domu s noťákem na klíně vykonávat, pokud bys byla třeba prodavačka nebo musela někde jezdit, tak by to možné nebylo. A osobně bych to pak tedy zaměstnanci, který není ochoten spolupracovat a podílet se na chodu firmy, to i následně osladila, případně bych přemýšlela o jeho výměně. Prostě je potřeba nějakou práci udělat, spíš bych se zajímala o to, jestli mi ty hodiny navíc proplatí, to by asi bylo jediné a dala bych najevo, že nebudu moci být on-line 24/7, s čímž snad zaměstnavatel počítá.

nozu
Extra třída :D 11751 příspěvků 07.09.18 09:00

no a nabidli ti za to i nejakou kompenzaci? s klidnym srdcem je muzes odmitnout, pripadne nabidnout, ze se dohodnete podle aktualni situace po propusteni. ale nemelo by to byt vnimano jako samozrejmost a zdarma. muzes to vykázat do prace jako homeoffice?

Jeremi
Kecalka 279 příspěvků 07.09.18 09:01

Řekla bych, že v takovém případě to je ovšem home office, nebudu si tedy brát OČR a budu doma za plný plat.

berusa.m
Závislačka 2751 příspěvků 07.09.18 09:01

@Tiger-lily No to jo, ale potom tomu zaměstnnci musím proplatit i ten den kdy pracuje z domu. Ale požadovat po něm práci v době neplaceného volna je fakt drzost. A to říká někdo( jako já) kdo si na každou dovolenou bere sebou noťas, aby náhodou zákazníci nemuseli dlouho čekat na odpověd.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.18 09:03

Ty si to nějak pleteš. Nás zaměstnavatel neumožňuje práci z domova. Jen když někdo má očr, vnucuje mu práci na doma, samozřejmě to bere ale jako očr a žádný peníze za to nejsou. A v dnešní době si může vyskakovat spíš zaměstnanec, než zaměstnavatel.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33473 příspěvků 10 inzerátů 07.09.18 09:04

@berusa.m Tak to asi ano. Ale právě proto je potřeba se dohodnout a jak píšu, samozřejmě, a´t má vše řádně zaplacené, ale aby se úplně nezašila. Ale jestli jde jen o dva dny, tak to bych je poslala do háje, dva dny se bez ní obejdou.

vulpes
Kelišová 5050 příspěvků 07.09.18 09:06

dělala jsem to tak, že jsem při OČR pracovala částečně z domova, ale rovnou jsem šéfovi řekla, že to reálně (malému byly tou dobou 2-3 roky) vidím na max. 4h a to včetně večera. Takže dohoda zněla, že pokud mi OČR vycházelo např. na 6 pracovních dní, tak si nějaké 3 z těch dní vykážu na sociálku (nebo jakýto ústav ;-) ) jako OČR a zbylé nějaké 3 dny si napíšu, že jsem byla v práci a budu za ně mít plat.

Podle mě to bylo fér vůči všem.

anupati
Kelišová 6157 příspěvků 5 inzerátů 07.09.18 09:09

Všechno má své pro i proti…jen tvoje vyjadřování působí přehnaně. Ironie, místo vděku 8o (sorry, mají ti být vděční, že nebudeš dlouze chybět?),znechu­cená… V še je otázka domluvy obou stran. Normálně, slušně, věcně…Souhlasím víceméně s @Tiger-lily . Já bych to brala jako příležitost vybudovat si možnost homeoffice, která se mi může hodit později. Kde jsem pracovala, vždy jsem vycházela vstříc a následně oni mě. Nebrala jsem to,že mě někdo dře a má tu drzost, ale že zajistíme hladký chod firmy. Hodiny mi vždy finančně kompenzovali. Neznám detaily tvé práce, pokud máš obavy, že to nepůjde v kombinaci s malým…tak to přece můžeš normálně říct a nebýt „osobně strašlivě dotčená“, jak vyznívá „tón“ tvého příspěvku :nevim:

Maui52
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 07.09.18 09:18

Normálně bych jim na tenhle navrh rekla neco jako “takže si nemusím brát ocr a budu to mit normálně placené”? Protože bud se pracuje z domova za peníze, nebo ma člověk volno.
Na me to teď zkouší v neschopence kvůli těhotenství. Ať občas přijdu na meeting ve vychazkach, ať reaguju na maily atd. Po třech měsících, kdy jsem pochopila ze pro nalezen náhrady jeste neudělali nic, mi došla trpělivost a rekla jsem, ze to dělat nebudu. Možnost na nějakou dohodu za extra bonus samozřejmě maji, ale za 0 Kč bud raději doma, zarizovat si Soukrome veci, ze.

ivašot.
Kelišová 6716 příspěvků 07.09.18 09:19
@anupati píše:
Všechno má své pro i proti…jen tvoje vyjadřování působí přehnaně. Ironie, místo vděku 8o (sorry, mají ti být vděční, že nebudeš dlouze chybět?),znechu­cená… V še je otázka domluvy obou stran. Normálně, slušně, věcně…Souhlasím víceméně s @Tiger-lily . Já bych to brala jako příležitost vybudovat si možnost homeoffice, která se mi může hodit později. Kde jsem pracovala, vždy jsem vycházela vstříc a následně oni mě. Nebrala jsem to,že mě někdo dře a má tu drzost, ale že zajistíme hladký chod firmy. Hodiny mi vždy finančně kompenzovali. Neznám detaily tvé práce, pokud máš obavy, že to nepůjde v kombinaci s malým…tak to přece můžeš normálně říct a nebýt „osobně strašlivě dotčená“, jak vyznívá „tón“ tvého příspěvku :nevim:

Vystihla si to přesně :palec:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.18 09:34

U mě je standard, že když jdu marodit, mám neschopenku, tak si beru ntb a pracuji z domova. (mám neschopenku, ne home office) Když jsem měla úraz a několik zlomenin, fakt jsem nemohla chodit do práce ani o vycházkách, tak jsem pracovala aspoň tak 4 hodiny denně z domova. Nikdy jsem za to nedostala ani korunu. Bojím se, že když to odmítnu, tak mě vyhodí. A jako zdravotně postižená mám jen velmi omezené možnosti. Nemůžu dlouho stát, ani sedět, nic zvedat, nikam chodit. Fyzická práce nepřipadá v úvahu. Bohužel marodím i 6-8 týdnů v roce. Do toho lázně, rehabilitace. Ale na ty si šetřím dovolenou. Bohužel moje dítě má smůlu, nikam nejezdíme, nemám dost dovolené. Takhle už jsem pro zaměstnavatele odpracovala stovky hodin. Ale oni to asi berou jako kompenzaci toho, že marodím víc, než normální zaměstnanec, který má max. týden neschopenky za rok. Ale máme hodně kolegů, kteří nemarodili už více než 5 let ani den. A se mnou mají starosti, protože tak 20% své práce nemůžu dělat z domova a to musí dát někomu jinému. A když jsem na neschopence, tak můj plat zůstane v rozpočtu a je použit na prémie těm, co musí dělat mé věci. Letos díky úrazu, léčbě a zhoršení stavu jsem byla 3 měsíce na neschopence. Pracovala jsem opravdu každý den. Je i mě samotné trapné vůči kolegům, že musí dělat něco za mě. I když vím, že to dostanou zaplacené. Po návratu se mnou moc nemluvili, dávali mi najevo, že jsem na ně hodila svou práci (těch 20%) a šla si klidně marodit. Jít jinam se bojím, kvůli mému postižení mě asi jen tak někde nevezmou. A peníze potřebuji, mám jen ČID.

Janli
Kelišová 6244 příspěvků 07.09.18 09:40

Podívej, jako bývalý šéf ti můžu říct, že pracovní vztah je vždy o dvou stranách. Žádný zaměstnanec není na firmě jen do počtu a nikoho si tam nedrží jen na výstavku. V případě výpadku zaměstnance to musí dohnat ostatní, práce bohužel nepočká. S tvým přístupem a postojem můžeš počítat s tím, že příště, až budeš potřebovat ty ústupek ze strany zaměstnavatele, vstříc ti nevyjde. Místo toho, aby jsi tady ventilovala své znechucení, si přece můžete sednout a dohodnout podmínky práce doma.

vulpes
Kelišová 5050 příspěvků 07.09.18 10:41
@Anonymní píše:
U mě je standard, že když jdu marodit, mám neschopenku, tak si beru ntb a pracuji z domova. (mám neschopenku, ne home office) Když jsem měla úraz a několik zlomenin, fakt jsem nemohla chodit do práce ani o vycházkách, tak jsem pracovala aspoň tak 4 hodiny denně z domova. Nikdy jsem za to nedostala ani korunu. Bojím se, že když to odmítnu, tak mě vyhodí. A jako zdravotně postižená mám jen velmi omezené možnosti. Nemůžu dlouho stát, ani sedět, nic zvedat, nikam chodit. Fyzická práce nepřipadá v úvahu. Bohužel marodím i 6-8 týdnů v roce. Do toho lázně, rehabilitace. Ale na ty si šetřím dovolenou. Bohužel moje dítě má smůlu, nikam nejezdíme, nemám dost dovolené. Takhle už jsem pro zaměstnavatele odpracovala stovky hodin. Ale oni to asi berou jako kompenzaci toho, že marodím víc, než normální zaměstnanec, který má max. týden neschopenky za rok. Ale máme hodně kolegů, kteří nemarodili už více než 5 let ani den. A se mnou mají starosti, protože tak 20% své práce nemůžu dělat z domova a to musí dát někomu jinému. A když jsem na neschopence, tak můj plat zůstane v rozpočtu a je použit na prémie těm, co musí dělat mé věci. Letos díky úrazu, léčbě a zhoršení stavu jsem byla 3 měsíce na neschopence. Pracovala jsem opravdu každý den. Je i mě samotné trapné vůči kolegům, že musí dělat něco za mě. I když vím, že to dostanou zaplacené. Po návratu se mnou moc nemluvili, dávali mi najevo, že jsem na ně hodila svou práci (těch 20%) a šla si klidně marodit. Jít jinam se bojím, kvůli mému postižení mě asi jen tak někde nevezmou. A peníze potřebuji, mám jen ČID.

pokud jsi oficiálně OZP, tak se zaměstnavateli vyplatíš i s tím jak marodíš, to bych se nebála. Bohatě to pak ušetří na náhradním plnění. ;) Takže bych neváhala být trochu asertivnější v poměru práv a povinností.
Ani bych se nebála toho, že tě jako OZP jen tak někde nevezmou. Co si tak všímám, tak o OZP lidi, kteří i něco umí, se firmy teď skoro rvou. Náhradní plnění se stále zpřísňuje…a když jich firma nemá potřebný počet, vyjde to draho. Já být OZP, tak to uvádím velkým písmem na začátku životopisu a věřím, že to by jako pozvánka na pohovor stačilo :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Taxikář si myslí, že vezl vrahy pumpařky Jany. Vytáhli na něj pistoli!

Nemilosrdná poprava usměvavé pumpařky Jany děsí nejen celé Mělnicko, policie... číst dále >

První slova Vojnara po rozchodu: Kopačky přišly před Vánoci, přestal jsem pít

Co stojí za rozchodem Petra Vojnara a matky jeho syna Sebastiana Andrey?... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >