Reklama

Samoživitelka, dávky, alimenty a vlastní bydlení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.18 11:14
Samoživitelka, dávky, alimenty a vlastní bydlení

Dobrý den,
jelikož se vůbec v sociálních dávkách neorientuji, tak bych se chtěla zeptat Vás maminek na rodičovské, jak to vůbec chodí o co zážádat atd…

Jsem na rodičovské pobírám 6100,– a bývalý pratner na dceru platí 2000,– alimenty (finančně navíc nepřispívá nic, občas koupil plny a nějaké plyšáky pro malou (alimenty jsou stanoveny soudně po dohodě, když byly male cca 3týdny, kdy jsme se rozešly),. Malé je nyní 6měsíců a začínáme s říkrmy. Ted bydlím u prarodičů ve středně velkém městě, kterým přispívám 3000,– na vše okolo bydlení + životní pojištění kde mám připojištěnou k sobě i dceru 800,–/měsíčně.
Nevím zda je možné navýšit alimenty po tak krátkém čase. Nebo zda je vůbec důvod ke zvýšení vzhledem ke změně „finančních poměrů“, když bych bydlela ve svém - navýšení výdajů za bydlení, jídlo atd… S otcem se nedá moc ani komunikovat a na ničem domluvit, malou si bere jednou týdně na 2 hodiny - a nechci zbytečné problémy, aby mi dělal peklo. V zaměstnání si vydělá kolem 22-24 tisíc/měsíčně, má hypotéku atd…

Naskytla se mi možnost jít do nájemního bytu po kamaradce. Byt 1+1, velikostně nevím cca 36m2. Nájemné činí 5000,– a el. + plyn cca kolem 1200,– měsíčně.
Bojím se toho, abych to s malou zvládla, nevím zda bych měla nárok na nějakou sociální davku nebo tak něco - kdysi když jsem začínala bydlet sama, jsem pobírala hmotnou nouzi, ale to bylo v r. 2014, od té doby nevím jak to je.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineBožislava
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 07.09.18 11:33

příspěvek na bydlení by činil cca 7 000Kč

Lendeš
Kelišová 5157 příspěvků 07.09.18 11:38
@Božislava píše:

A na to jsi přišla jak, když náklady na bydlení v tom bytě od kamarádky by byly 6200 Kč? Příspěvek na bydlení nemůže být vyšší než náklady.

Uživatel je onlineBožislava
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 07.09.18 11:39

Zapomněla na vodu…Ta taky se musí platit.

Lendeš
Kelišová 5157 příspěvků 07.09.18 11:42

Zakladatelko a výživné na sebe máš taky stanoveno? Máš nárok do dvou let dítěte.

Podmínkou pro příspěvek na bydlení by bylo trvalé bydliště tebe i dcery v daném bytě a nájemní (ne podnájemní) smlouva. Do příjmů se pak započítávají příjmy všech osob, které tam mají trvalé bydliště. Pak je taky možnost přídavku na dítě. To je tak ten základ, na netu máš kalkulačky, třeba na penize.cz. S hmotnou nouzí je to složitější a individuálnější a určitě je potřeba před tím využít ostatní dostupné možnosti.

Lendeš
Kelišová 5157 příspěvků 07.09.18 11:42
@Božislava píše:
Zapomněla na vodu…Ta taky se musí platit.

I když by měla náklady 7 tis., tak to neznamená, že příspěvek bude 7 tis.

lepetitprince
Povídálka 27 příspěvků 07.09.18 11:48
@Božislava píše:
:lol: :lol: :lol: :lol: jako vtip dobrý.Částka jakou si řekne kámoška nikoho nezajīmá,ani hypotéky atd … socku zajímají skutečné náklady + trval.pobyt .Na netu je kalkulačka

Markéta80
Hvězda diskuse 39326 příspěvků 07.09.18 11:53

jen jestli by jí to kamarádka nenechala z dobré vůle za tyhle peníze, Bude z toho odvádět daně ;) Aby ještě kamarádce nezavařila :mrgreen:

rozand
Ukecaná baba ;) 2355 příspěvků 07.09.18 12:00

Píše do bytu PO kamarádce, ne kamarádky.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28547 příspěvků 08.09.18 22:36
@Anonymní píše:
Dobrý den,
jelikož se vůbec v sociálních dávkách neorientuji, tak bych se chtěla zeptat Vás maminek na rodičovské, jak to vůbec chodí o co zážádat atd…

Jsem na rodičovské pobírám 6100,– a bývalý pratner na dceru platí 2000,– alimenty (finančně navíc nepřispívá nic, občas koupil plny a nějaké plyšáky pro malou (alimenty jsou stanoveny soudně po dohodě, když byly male cca 3týdny, kdy jsme se rozešly),. Malé je nyní 6měsíců a začínáme s říkrmy. Ted bydlím u prarodičů ve středně velkém městě, kterým přispívám 3000,– na vše okolo bydlení + životní pojištění kde mám připojištěnou k sobě i dceru 800,–/měsíčně.
Nevím zda je možné navýšit alimenty po tak krátkém čase. Nebo zda je vůbec důvod ke zvýšení vzhledem ke změně „finančních poměrů“, když bych bydlela ve svém - navýšení výdajů za bydlení, jídlo atd… S otcem se nedá moc ani komunikovat a na ničem domluvit, malou si bere jednou týdně na 2 hodiny - a nechci zbytečné problémy, aby mi dělal peklo. V zaměstnání si vydělá kolem 22-24 tisíc/měsíčně, má hypotéku atd…

Naskytla se mi možnost jít do nájemního bytu po kamaradce. Byt 1+1, velikostně nevím cca 36m2. Nájemné činí 5000,– a el. + plyn cca kolem 1200,– měsíčně.
Bojím se toho, abych to s malou zvládla, nevím zda bych měla nárok na nějakou sociální davku nebo tak něco - kdysi když jsem začínala bydlet sama, jsem pobírala hmotnou nouzi, ale to bylo v r. 2014, od té doby nevím jak to je.

když na samostatné bydlení nemáš, tak holt musíš zůstat u rodičů.Ne bydlet za cizí z dávek.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33075 příspěvků 1 inzerát 09.09.18 07:34

@Lendeš to tu popsala správně. Mně teda ještě přijde jako úlet platit v tvé finanční situaci to životní pojištění

Natali23
Povídálka 27 příspěvků včera v 20:53
Pomoc

Dobrý večer maminky, potřebuji poradit. Bydlíme v bytě 2+1 já, chlap a 9ti měsíční děťátko. Byt je napsán na něj, já jsem v něm s malým jako spolubydlící, byty jsou pod firmou. Má otázka zní: jak mohu zařídit aby odešel? Jak tento byt získat pod sebe a vyhodit jo? Už nesnesu co nám dělá za problémy a vůbec. Ještě další otázka, mohla bych vůbec sama s malým žít v bytě 2+1 ? Utáhla bych to? Pomohlo by nám? Děkuji moc za odpověďi

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62561 příspěvků 3 inzeráty včera v 20:55

@Natali23 Jedine se s nim dohodnout.

stinga
Závislačka 3519 příspěvků 10 inzerátů včera v 20:59

@Natali23 ty se mi snad zdáš? ten dotaz myslíš vážně, nebo jsi troll?

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28547 příspěvků včera v 21:02
@Natali23 píše:
Dobrý večer maminky, potřebuji poradit. Bydlíme v bytě 2+1 já, chlap a 9ti měsíční děťátko. Byt je napsán na něj, já jsem v něm s malým jako spolubydlící, byty jsou pod firmou. Má otázka zní: jak mohu zařídit aby odešel? Jak tento byt získat pod sebe a vyhodit jo? Už nesnesu co nám dělá za problémy a vůbec. Ještě další otázka, mohla bych vůbec sama s malým žít v bytě 2+1 ? Utáhla bych to? Pomohlo by nám? Děkuji moc za odpověďi

Přemýšlíš o všivárně.Ty buď ráda, že Tě nevykopne.Byt je navíc firemní.Když se Ti tam nelíbí, tak si sbal kufry a běž se pověsit se svojí nahou zadelí někomu jinému na krk.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Články z Expres.cz

Novinářky potvrdily, že žádní sirotci neexistují, arabista jejich hledání nechápe

Reportérka České televize Markéta Kutilová odjela do Libanonu, aby zjistila,... číst dále >

Proč Leoš Mareš patří na Instagram a ne do televize? Už je někde jinde

Sentiment, vděk a nostalgie, touha být vidět, nebo dětská fascinace... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama